Προς το περιεχόμενο

Από Forthnet+Nova σε ΟΤΕ+OTESPORT;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι πελάτης της Forthnet εδώ και αρκετά χρόνια και από τα περσινά Χριστούγεννα έβαλα και το nova christmass offer για όσες/όσους θυμούνται την προσφορά.Πληρώνω 30 ευρώ/μήνα και έχω απεριόριστα αστικά/υπεραστικά,ταχύτητα μέχρι 24 mbps και το novasports 1 και highlights + όλα τα υπόλοιπα κανάλια εκτός adult και cinema.Δεν είναι κακό το πακέτο αλλά επειδή η nova απογυμνώθηκε πολύ από τα αθλητικά δρώμενα που με ενδιαφέρουν,σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω εταιρεία το χειμώνα και ήθελα τη γνώμη σας..

Με μια δοκιμή που έκανα στη φόρμα του ΟΤΕ οι ίδιες παροχές+το πακέτο sport του ΟΤΕ βγαίνουν στα 52,8 ευρώ(56,8 από τον έκτο μήνα και μετά).Είναι αρκετά τα χρήματα και μάλιστα χωρίς να υπολογίζω σε αυτά και τα έξοδα εξοπλισμού κ τοποθέτησης.Αν και κανείς δεν μπορεί να ζυγίσει την τσέπη του άλλου,λέτε να αξίζει ένα τέτοιο deal;Υπάρχει προοπτική να πέσουν καθόλου αυτές οι τιμές;

Και κάτι ακόμα...στην περιοχή του Κορυδαλλού προς τη μεριά της Αγ.Βαρβάρας μπορούμε να ξέρουμε ποιες περίπου ταχύτητες έχει ο ΟΤΕ;Με τη Forthnet κινούμαι συνήθως μεταξύ 7 και 13 mbps στο downloading μετρημένα στο speedtest.net.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ταχύτητες, πάνω κάτω θα είναι οι ίδιες. Ίσως ο οτε να έχει λίγο μικρότερες λόγω του sn margin.

Η τιμή είναι περίπου διπλή. Δικό σου θέμα το πόσα λεφτά θα δίνεις, αλλά δεν βλέπω λόγω να δώσεις τόσα παραπάνω. Σου βγαίνει ίδια τιμή να κρατήσεις το πακέτο που έχεις και να βάλεις οτετβ σκέτο έξτρα.

Ο οτε πρόσφατα έκανε αύξηση των τιμών για την τβ, οπότε προοπτική μείωσης δεν βλέπω.

Οι προτιμήσεις στα αθλητικά είναι υποκειμενικό. Το αν προτιμάς Champions League, europa, superleague, ευρολιγκα ή ευρωπαϊκά πρωταθλήματα είναι θέμα του καθενός. Για τα μηχανοκίνητα δεν ξέρω τι παίζει. Έχω δει και στους δύο, αλλά δεν τα παρακολουθώ για λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο οτε βαση eett δεν μπορει να εχει πιο χαμηλες τιμες.κατα τα αλλα οπως σου ειπαν λογικα θα χασεις λογω margin κανα Megabit οχι παραπανω .εσυ διαλεγεις.αν δεν εχεις θεμα να πληρωνεις παραπανω...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα χρόνο, δεν είναι τραγικά τα πράγματα.Σε όλα τα προγράμματα του Οτέ προσθέτεις 11 ευρώ για την τηλεόραση.Μετά τον χρόνο ζορίζουν τα πράγματα.Πιστεύω πως αυτή η προσφορά βολεύει αυτούς που ούτως ή άλλως θέλουν otetv.Αλλιώς, αχρείαστη είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για ΟΤΕ αλλά η forthnet με την κάκιστη εξυπηρέτηση της ( 45' αναμονή για βλάβη ) είναι για κλάματα! Εχω στείλει 3 email από 30/8 επειδή δεν μπορώ να πιάσω γραμμή και δεν έχω λάβει απάντηση! Μόνο λογαριασμό παίρνω στην ώρα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις αν και δε με βοηθάτε!Πλάκα κάνω...άλλωστε όπως έγραψα κ στο αρχικό post,δεν είναι εύκολο να μπει κανείς στην τσέπη του άλλου κ στη δική μου περίπτωση ο μόνος(αλλά σημαντικός)ενδοιασμός για να κάνω τη μετάβαση στο 3play του ΟΤΕ από το αντίστοιχο της Nova είναι προφανώς τα χρήματα.Τώρα δίνω 60 το δίμηνο και αν αλλάξω,θα δίνω 106 τους έξι πρώτους μήνες και μετά 114,σχεδόν τα διπλάσια δηλαδή  :fear:

Δεν ξέρω λοιπόν αν αξίζει τον κόπο για το(πολύ πλούσιο ομολογουμένως για τα δικά μου ποδοσφαιρικά κ μπασκετικά γούστα)sport πακέτο του ΟΤΕ να κάνω τη μετάβαση.Η άλλη λύση που πρότεινε και ο nimorio παραπάνω είναι να μείνω στη Nova/forthnet και να αγοράσω μόνο το sport πακέτο(χωρίς internet και σταθερή τηλεφωνία)του ΟΤΕ.Απ'όσο είδα αυτό κοστίζει 25 ευρώ/μήνα και φυσικά θεωρώ πως δεν είναι καθόλου καλό deal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε αφου εχεισ ιντερνετ τι διαολο τον θελεις τον οτε?μπορεισ να βλεπεις τα παντα ονλαιν απο πρωταθληματα.εγω ειχα οτε μονο για το ιντερνετ και πληρωνα 65 και βαλε το 2μηνο.τον εκοψα και εβαλα μονο νετ 24αρι απο φορθ στα 18 ευρο.στον οτε δεν ξαναδιονω ουτε τα τσοφλια απο τα σαν φυστικ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις αν και δε με βοηθάτε!Πλάκα κάνω...άλλωστε όπως έγραψα κ στο αρχικό post,δεν είναι εύκολο να μπει κανείς στην τσέπη του άλλου κ στη δική μου περίπτωση ο μόνος(αλλά σημαντικός)ενδοιασμός για να κάνω τη μετάβαση στο 3play του ΟΤΕ από το αντίστοιχο της Nova είναι προφανώς τα χρήματα.Τώρα δίνω 60 το δίμηνο και αν αλλάξω,θα δίνω 106 τους έξι πρώτους μήνες και μετά 114,σχεδόν τα διπλάσια δηλαδή  :fear:

Δεν ξέρω λοιπόν αν αξίζει τον κόπο για το(πολύ πλούσιο ομολογουμένως για τα δικά μου ποδοσφαιρικά κ μπασκετικά γούστα)sport πακέτο του ΟΤΕ να κάνω τη μετάβαση.Η άλλη λύση που πρότεινε και ο nimorio παραπάνω είναι να μείνω στη Nova/forthnet και να αγοράσω μόνο το sport πακέτο(χωρίς internet και σταθερή τηλεφωνία)του ΟΤΕ.Απ'όσο είδα αυτό κοστίζει 25 ευρώ/μήνα και φυσικά θεωρώ πως δεν είναι καθόλου καλό deal!

Μας την έκανε και ο Άραβας από τον hotbird!Από forthnet σε Οτέ στο ξαναείπα, οι 6 πρώτοι μήνες στον otetv θα είναι δωρεάν.Αν πιστεύεις πως μπορείς να συμβιβαστείς με το sport pack της Νόβα πάρε το προπληρωμένο από κάποια ομάδα με 149 ευρώ για ένα χρόνο(12,5 ευρώ τον μήνα).Τρέξε να προλάβεις μονάχα γιατί είναι μέχρι 30/9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DT προσπαθώντας να μαζέψει κόσμο, νομίζω ότι ουσιαστικά δεν έχει κάποιο όφελος από την τβ. Μάλλον ρίχνει λεφτά για να την συντηρήσει. Αν του χρόνου πχ αναγκαστεί να ανεβάσει τις τιμές για να καλύψει κάποια έξοδα και ο κόσμος φύγει, θα έχει μεγάλο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε αφου εχεισ ιντερνετ τι διαολο τον θελεις τον οτε?μπορεισ να βλεπεις τα παντα ονλαιν απο πρωταθληματα.εγω ειχα οτε μονο για το ιντερνετ και πληρωνα 65 και βαλε το 2μηνο.τον εκοψα και εβαλα μονο νετ 24αρι απο φορθ στα 18 ευρο.στον οτε δεν ξαναδιονω ουτε τα τσοφλια απο τα σαν φυστικ μου

15 τον μήνα με προπληρωμή, για όποιον μπορεί να δώσει το ποσό μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DT προσπαθώντας να μαζέψει κόσμο, νομίζω ότι ουσιαστικά δεν έχει κάποιο όφελος από την τβ. Μάλλον ρίχνει λεφτά για να την συντηρήσει. Αν του χρόνου πχ αναγκαστεί να ανεβάσει τις τιμές για να καλύψει κάποια έξοδα και ο κόσμος φύγει, θα έχει μεγάλο πρόβλημα.

Ρε παπαγαλάκι κάτσε στα αυγά σου!Έχεις μούτρα και μιλάς!Αντέ γιατί τα έχετε ξεχέσει όλα τα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας την έκανε και ο Άραβας από τον hotbird!Από forthnet σε Οτέ στο ξαναείπα, οι 6 πρώτοι μήνες στον otetv θα είναι δωρεάν.Αν πιστεύεις πως μπορείς να συμβιβαστείς με το sport pack της Νόβα πάρε το προπληρωμένο από κάποια ομάδα με 149 ευρώ για ένα χρόνο(12,5 ευρώ τον μήνα).Τρέξε να προλάβεις μονάχα γιατί είναι μέχρι 30/9.

Όταν λες ότι οι πρώτοι έξι μήνες στον ΟΤΕ TV είναι δωρεάν αν πάω σ'αυτούς από forthnet σημαίνει ότι για το πρώτο εξάμηνο θα πληρώνω 33 ευρώ (δηλαδή θα έχω triple play στην τιμή του double play) και από τον έβδομο μήνα κανονικά τα 57 ευρώ/μήνα;

Αν μπορείς εξήγησε αυτό που έχω υπογραμμίσει από το προηγούμενο post σου...τι εννοείς αν μπορώ να συμβιβαστώ με το nova sport pack;Να το έχω παράλληλα με το σπορ πακέτο του ΟΤΕ;Και ποια είναι η ομάδα με το προπληρωμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...