Προς το περιεχόμενο

Οverclocking I5 3570K


Dinosfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια μολις εστησα custom υδροψυξη και ετοιμαζομαι να κανω overclocking θελω τα φωτα σας διοτι δεν εχω τοσο καλες γνωσεις σκοπος ειναι καπου στα 5,0 ghz και παραπανω οσο ειναι εφικτο μητρικη εχω την MSI Z77 GD55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει ο zappee εναν οδηγο εδω για αυτο το cpu, κανε ενα search πρωτα. Υποψη ειναι δυσκολο να τον πας κατευθειαν τοσο ψηλα. Ξεκινα απο 4,4 και βλεπεις στη πορεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την στοκ και στα 4,5........... δε μας τα ξεκινας καλα φιλε. Και 5,5 μπορεις να τοπας αμα θες με την στοκ, αλλα στους 130 βαθμους ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Down and dirty και με δική σου ευθύνη, για να δοκιμάσει τα "νερά", δώσε 1.6v και δες μέχρι με ποιόν multi ανοίγει και μπαίνει στα windows. Μόνο αυτό, χωρίς stress testing, τις μνήμες 1600 και pll overvoltage enabled. Αν ανοίγει και με 55x, 56x, 57x+ τότε μπορεί να έχεις καλό κομμάτι και να αξίζει να το "ανοίξεις" για να πας 5400+ 24/7.

 

Αλλιώς είναι ασκήσεις επί χάρτου, μπορεί να μην ψήνεται καν το chip για τέτοιες συχνότητες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον stable το εχω φτασει 4,6 με 3,32 Vcore προσπαθησα να το φτασω 4,8 αλλα το καλητερο Vcore που εβαλα ειναι 4,5 αποτι διαβασα ειναι πολυ υψηλο αλλοι εχουν φτασει 4,8 με 3,2 Vcore μπορειτε να βοηθησετε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ορθογραφικο λαθος με συχωρειτε ειμαι στο 1,43 τωρα στα 4,7 GHZ απλα με προβληματιζει το υψηλο Vcore απο θερμοκρασιες ειμαι στους 30 βαθμους 

Επεξ/σία από Dinosfan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ορθογραφικο λαθος με συχωρειτε ειμαι στο 1,43 τωρα στα 4,7 GHZ απλα με προβληματιζει το υψηλο Vcore απο θερμοκρασιες ειμαι στους 30</p>

 

Στα 4,5 Ghz με πόσο ρεύμα είσαι και τι θερμοκρασίες πιάνει με prime 95 για κανένα 10λεπτο;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 4,5 ειμαι στο 1,3 Vcore θερμοκρασιες 28 βαθμους και με prime πιανει νομιζω γυρω στους 48 αλλα δεν ειμαι σιγουρος και αυτην την στιγμη δεν μπορω να σου πω σιγουρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...