Προς το περιεχόμενο

Orange is the new black


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου κανει εντυπωση που δεν υπαρχει thread για αυτη την σειρα.

 

Ειναι απο τον δημιουργο του Weeds (οχι πως παιζει ρολο για μενα, μιας και δεν με κρατησε σαν σειρα) και ειναι βασισμενο στο βιβλιο μιας γυναικας που ειχε παει φυλακη και την ζωη της εκει.

Δεν το λες ουτε δραμα, ουτε κωμωδια, αλλα ειναι ευχαριστη σειρα που βλεπεται ανετα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαίρεση το τελευταίο επεισόδιο της πρώτης σεζόν που το έκαναν έτσι για να υπό αρκεί συνέχεια, τα υπόλοιπα τα φχατιατήθηκα.

 

Κι εγώ πάντως λέσβια θα μουν αν μου την είχε πέσει το μελαχρινάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Και ελεγα τι μου θυμιζει ο creepy φυλακας, τι μου θυμιζει? Για οσους εχουν δει το The Wire, ειναι ο Nick Sobotka απο την δευτερη σεζον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ελεγα τι μου θυμιζει ο creepy φυλακας, τι μου θυμιζει? Για οσους εχουν δει το The Wire, ειναι ο Nick Sobotka απο την δευτερη σεζον.

Σωστός! Και εμένα κάτι μου θύμιζε αλλά με το μουστάκι δεν μπορούσα να τον καταλάβω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ελεγα τι μου θυμιζει ο creepy φυλακας, τι μου θυμιζει? Για οσους εχουν δει το The Wire, ειναι ο Nick Sobotka απο την δευτερη σεζον.

ΩΧ.Αληθεια.Δεν το προσεξα ποτε..Ευχαριστη σειρα γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρα βλεπεται ευχαριστα, εχω δει 5 επεισοδια απο την 1η σεζον.. Αν και ειναι 55λεπτα δεν κουραζουν, απλα 18 μηνες ειναι η φυλακιση, ελπιζω να μην το τραβηξουν απο τα μαλλια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πάντως λέσβια θα μουν αν μου την είχε πέσει το μελαχρινάκι.

 

εχω διαβασει για το "hype" για την μελαχρινη, αλλα εμενα δεν μ αρεσει, το ξανθο ταμαμ, το μελαχρινακι οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Καλα η δευτερη σεζον εδωσε ρεστα.

 

 

Μυστικο στην επιτυχια της imo η αποφαση να μην δωσουν κεντρικο ρολο στην Τσαπμαν και να μονοπωλησει το ενδιαφερον. Το ενδιαφερον για την ιστορια της και τον χαρακτηρα της ωχρια μπροστα στων αλλων. Απο που ν'αρχισεις και να τελειωσεις?

 

Ειδαμε εξαιρετικο character development με τοσους αλλους χαρακτηρες. Ειτε με τα flashbacks, ειτε με το πως εξελιχτηκε η ιστορια τους μεσα στην φυλακη.

 

Πρωτα απ'ολα η Vee εδωσε ρεστα κατ'εμε. Και για το ποσο καλη ηταν στον ρολο της villain αλλα κυριως πως κυριαρχησε σε καθε σκηνη που ηταν μεσα. Αδιστακτη οπως ειδαμε απο τα flashbacks και το πως χειραγωγουσε τις αλλες ηταν ταυτοχρονα συναρπαστικο και λυπηρο.

 

Ιστοριες της Ροζα και της Μορελο. Εξαιρετικες απλα. Ιδιαιτερα της τελευταιας. Heartbreaking.

 

Η Red, μ'αρεσε πως εξελιχθηκε ο χαρακτηρας της. Spot on η χημεια της με την Vee. Ξανα, πολυ ενδιαφερουσα flashback για τον χαρακτηρα της.

 

Καπουτο, τα ζορια αρχιζουν τωρα. Βλεπεις οτι ειναι good guy και ενδιαφερεται για την φυλακη αλλα μ'αρεσε πως η σειρα δειχνει την αλλαγη που ειναι ηδη underway τωρα που ανεκτησε τον ελεγχο.

 

Το μονο που με χαλασε καπως ειναι το πως εξελισσεται ο Χιλι. Ο τυπος κανει στροφη 360 μοιρων καθε φορα που ερχεται αντιμετωπος σε καταστασεις που τον δυσκολευουν. Τουλαχιστον εχει φαση ολο αυτο το grandeur που νομιζει οτι ασκει εκει μεσα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...