Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μη τα πολυλογω, ειχα Cyta στα 8mbps (συνδεομουν καπου στα 7+) πληρωνοντας καπου στα 20-22 ευρω το μηνα. Μετακομισα προσφατα και για να μη μπλεξω με 3μηνες καθυστερησεις και λοιπα γνωστα προβληματα ειπα να μεταβω στον ΟΤΕ. Πληρωνω 30- 35 ευρω (δεν θυμαμαι ακριβως) για 24αρα και συνδεομαι στα 6 με το ζορι..μετα απο επικοινωνια η απαντηση ηταν "αυτες ειναι οι ταχυτητες στην περιοχη". Μιλαμε ειναι τοσο τραγικα τα πραματα με τη συνδεση που με ενα video στο youtube να πεζει το ping βαραει 1000αρικο. Και ο ΟΤΕ σφυριζει αδιαφορα

 

TL:DR Μετα τη μεταβαση απο Cyta σε OTE πληρωνω περισσοτερα για μικροτερη ταχυτητα. Deal of the century που λενε. Πιαστηκα λαλακας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

και το περιεργο ποιο ειναι?

ξερεις απο πριν οτι ο οτε ειναι πιο ακριβος

γιατι τον επελεξες?

και ξερεις απο πριν οτι η ταχυτητα που κλειδωνεις με το dslam δεν εξαρταται απο το παροχο,αλλα απο την αποσταση απο το dslam.

δε πιαστηκες μαλακας,εκανες μαλακια που διαλεξες οτε ενω ειναι πιο ακριβος και εισαι απλα ατυχος που βρηκες σπιτι μακρια απο το dslam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γιατί για νέα γραμμή από εναλλακτικό (λόγω του ΟΤΕ) θα περίμενε 300 χρόνια...

 

τι line stats λέει το router?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμουν καποτε forthnet μια χαρα γαμω και επειδή νομιζα οτι στον οτε θα συγχρόνιζα παραπάνω (με forthnet ειμαι και ειμουν στα 20) τελικά στον οτε συγχρόνιζα πολυυυυυ παρακάτω . οποτε τα μάζεψα παλι και πήγα forthnet και δεν ξανα φεύγω ποτε εφόσον ειμαι ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου. Η cyta ομως (δεν ξερω για τους υπολοιπους) σου δινει τη δυνατοτητα (χωρις χρεωση μαλιστα) εφοσον οι ταχυτητες ειναι αρκετα χαμηλοτερες απο την ονομαστικη να κανεις downgrade και να πληρωνεις απο τον ιδιο κιολας μηνα το μικροτερο παγιο, χωρις χρεωση μαλιστα. Και δεν μιλαμ για downgrade στα 2mbps οπως του τραγικου OTE. Και οπως ξαναπα, επελεξα ΟΤΕ γιατι ειμαστε μπορντελο. Επειδη εχω παρομοιες εμπειριες, το να περιμενω 3 μηνες για να εχω συνδεση επιλεγοντας αλλα εταιρια (που και σε αυτο φανταζομαι, χωρις να ειμαι σιγουρος οτι κωλοσυεργια του ΟΤΕ ειναι) ειναι ακομα πιο τραγικο. Δηλαδη ειτε θα πληρωνω πανακριβα ειτε θα μεινω χωρις ΙΝΤΕΡΝΕΤ για κανα 3μηνο. Ελλας το μεγαλειο σου

 

γιατί για νέα γραμμή από εναλλακτικό (λόγω του ΟΤΕ) θα περίμενε 300 χρόνια...

 

τι line stats λέει το router?

Δεν μπορω να checkaro τωρα αλλα τα νουμερα ειναι τραγικα. Τα 2.5 χλμ απο Cyta για vdsl ειναι τραγικα πολλα ε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη τα πολυλογω, ειχα Cyta στα 8mbps (συνδεομουν καπου στα 7+) πληρωνοντας καπου στα 20-22 ευρω το μηνα. Μετακομισα προσφατα και για να μη μπλεξω με 3μηνες καθυστερησεις και λοιπα γνωστα προβληματα ειπα να μεταβω στον ΟΤΕ. Πληρωνω 30- 35 ευρω (δεν θυμαμαι ακριβως) για 24αρα και συνδεομαι στα 6 με το ζορι..μετα απο επικοινωνια η απαντηση ηταν "αυτες ειναι οι ταχυτητες στην περιοχη". Μιλαμε ειναι τοσο τραγικα τα πραματα με τη συνδεση που με ενα video στο youtube να πεζει το ping βαραει 1000αρικο. Και ο ΟΤΕ σφυριζει αδιαφορα

 

TL:DR Μετα τη μεταβαση απο Cyta σε OTE πληρωνω περισσοτερα για μικροτερη ταχυτητα. Deal of the century που λενε. Πιαστηκα λαλακας

Εγώ έφαγα 4 μήνες καθυστέρηση από μετακόμιση, αλλάξα ακόμα κι εταιρία, και από τα 24, έχω μετά βίας 8. Κι είμαι 1.5 km από το DSLAM. Κι είναι φυσιολογικό!!!  Βέβαια πληρώνω 23 ευρώ για "24άρι" και 300 λεπτά ομιλίας.

 

Δεν έχει να κάνει με την εταιρία (εκτός κι αν σου κρατάει η εταιρία, αλλά μπορείς να το τσεκάρεις αυτό), αλλά από τις συνδέσεις στην περιοχή και την απόστασή σου απ'το dslam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θες δώσε μας τα στατιστικά από το router σου μπας και μπορείς να τους πάρει τηλέφωνο να σου αλλάξουν προφίλ στην γραμμή και να πιάνεις παραπαπανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση...

 

Εσεις που εχετε την "πολυτελεια" και μετακομιζετε, γιατι δεν ψαχνετε σπιτι κοντα σε "αστικο κεντρο του οτε" ή αν βαλετε vdsl σπιτι κοντα σε kv ?

 

Πριν νοικιασεις χτυπας και 2 κουδουνια γειτονων να δεις γενικα τι παιζει στην γειτονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση...

 

Εσεις που εχετε την "πολυτελεια" και μετακομιζετε, γιατι δεν ψαχνετε σπιτι κοντα σε "αστικο κεντρο του οτε" ή αν βαλετε vdsl σπιτι κοντα σε kv ?

 

Πριν νοικιασεις χτυπας και 2 κουδουνια γειτονων να δεις γενικα τι παιζει στην γειτονια...

Ε... "πολυτέλεια"; Έχεις ψάξει ποτέ σπίτι; Εδώ δυσκολευόμαστε να βρούμε σπίτι με τις βασικές προδιαγραφές, θα βρούμε σπίτι κοντά σε "αστικό κέντρο του οτε"; Get real!!!  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση...

 

Εσεις που εχετε την "πολυτελεια" και μετακομιζετε, γιατι δεν ψαχνετε σπιτι κοντα σε "αστικο κεντρο του οτε" ή αν βαλετε vdsl σπιτι κοντα σε kv ?

 

Πριν νοικιασεις χτυπας και 2 κουδουνια γειτονων να δεις γενικα τι παιζει στην γειτονια...

τρολλαρεις τωρα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση...

 

Εσεις που εχετε την "πολυτελεια" και μετακομιζετε, γιατι δεν ψαχνετε σπιτι κοντα σε "αστικο κεντρο του οτε" ή αν βαλετε vdsl σπιτι κοντα σε kv ?

 

Πριν νοικιασεις χτυπας και 2 κουδουνια γειτονων να δεις γενικα τι παιζει στην γειτονια...

Να απαντησω τωρα σοβαρα σε αυτο?

 

Εάν θες δώσε μας τα στατιστικά από το router σου μπας και μπορείς να τους πάρει τηλέφωνο να σου αλλάξουν προφίλ στην γραμμή και να πιάνεις παραπαπανο.

Το θεμα δεν ειναι μονο να πιανω παραπανω. Ειναι γενικα τραγικο το να πληρωνεις περισσοτερα για να εχεις...λιγοτερα. Οταν το ping βαραει 1000αρες και πληρωνεις και ενα σκασμο λεφτα...κατανταει αηδια. Θα στα δωσω μετα τα στατς τωρα δεν μπορω :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ επειδή είμαι τεχνικός παρακολούθησα το router μου 2-3 μέρες ( άλλαξα router βασικά δεν κράτησα του οτε.) και μετά του πήρα τηλέφωνο και του είπα σε τι προφίλ να με κλειδώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε... "πολυτέλεια"; Έχεις ψάξει ποτέ σπίτι; Εδώ δυσκολευόμαστε να βρούμε σπίτι με τις βασικές προδιαγραφές, θα βρούμε σπίτι κοντά σε "αστικό κέντρο του οτε"; Get real!!!  :P

 

Παλια νοικιαζα. "αστικο κεντρο οτε" δεν σημαινει παντα οτι ειναι στο κεντρο της πολης αρα ακριβο ενοικιο, παντου υπαρχουν φτηνα σπιτια, ψαχνεις για ds-lam (συνηθως φαινονται στην ακρη του δρομου), απο το αστικο κεντρο μεχρι το ds-lam, υπαρχει οπτικη ινα, αρα αν νοικιασεις εκει κοντα θα εχεις μεγαλη ταχυτητα (θα στα πει ο πουλινος), υπαρχουν και εξαιρεσεις πχ σε τουριστικες περιοχες, που λογω πολλων συνδεσεων θα εχεις χαμηλη ταχυτητα γιατι τα ds-lam θελουν αναβαθμιση.

 

Τα λεω "χωριατικα" για να τα καταλαβαινουν ολοι :P

 

 

τρολλαρεις τωρα ετσι?

 

Οχι.

 

Μπειτε εδω και κανε zoom στην περιοχη σας να δειτε που ειναι τα αστικα κεντρα οτε κτλ.

 

http://www.adslgr.com/features/map

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ επειδή είμαι τεχνικός παρακολούθησα το router μου 2-3 μέρες ( άλλαξα router βασικά δεν κράτησα του οτε.) και μετά του πήρα τηλέφωνο και του είπα σε τι προφίλ να με κλειδώσουν.

 

Μπορείς να πεις στον ote σε τι profile να σε κλειδώσουν γιατι νομίζω πως δεν γίνεται αυτο εκτος και αν εισαι τενικός εχει η εχεις καποιο γνωστό ? πχ δεν νομιζω να δεχτούν ποτε να σε βάλουν σε 6άρι προφίλ που χρησιμοποιεί η forthnet νομιζω εχουν max μεχρι ενα συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...