Προς το περιεχόμενο

Vaio Fit multi-flip: Νέος υβριδικός υπολογιστής από τη Sony


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και συ πηγενε τρεξε το safari με atom cpu και 2gb στο ml και μετα ελα να μιλησεις για τα windows!

Και με τη hd4000 του macbook pro 13 τι να την κανω τη retina,να κάθομαι να την κοιταω σαν μπούφος και να κτυπαω χαζοχαρουμενα παλαμακια με τα φτερα μου?

Για αδειαστε μας λιγο τη γωνια με το μηλομηχανημα σας!

Και ξανα ελατε να συζητησουμε οτα θα αποκτησετε και σεις touch οθονες στα mac σας!

Προς το παρον περιοριστητε σε θεματα που δεν εχουν σχεση με υβριδικα μηχανιματα!

 Ειδες που δε με διαβαζεις σωστα? 

Με 2000 μεταχειρισμενο..

Macbook retina 15 με 16gb μνημη, σκληρος ssd 512gb, i7 2.7 ghz και 2 καρτες γραφικων με auto-switch πανω..

 

Αυτο εχω και αυτο αντιπροτεινα σε σχεση με το μηχανημα του θεματος..

Αν νομιζεις πως ειναι τοσο χειροτερο αυτο που προτεινα συγγνωμη τοτε και για το offtopic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδες που δε με διαβαζεις σωστα?

Με 2000 μεταχειρισμενο..

Macbook retina 15 με 16gb μνημη, σκληρος ssd 512gb, i7 2.7 ghz και 2 καρτες γραφικων με auto-switch πανω..

 

Αυτο εχω και αυτο αντιπροτεινα σε σχεση με το μηχανημα του θεματος..

Αν νομιζεις πως ειναι τοσο χειροτερο αυτο που προτεινα συγγνωμη τοτε και για το offtopic..

Δεν ειναι κανονικο laptop ή ultrabook,για να αντιπροτεινεις το mac!Ειναι υβριδικο,διαφορετικη κατηγορια,αλλο κοινο θα τα προτιμησει!

Αν δε με ενδιαφέρει το touch,δε θα το κοιταξω καν και θα παω σε αλλες πολυ καλυτερες επιλογες στο hardware και πολυ πιο οικονομικές!

Επίσης η αναλυση του retina ειναι too much για 13αρια και οι πιο πολλοι δε θα ασχοληθουν καν,μ'αυτο ιδιως οταν εχουν τοσες επιλογες με IPS fullhd στς 13" που και αυτες πάλι, ειναι περαν του ικανοποιητικου!

 

Οσο για το mackbook 15" retina,στα 2000ρικα,για καποιο που δεν τον ενδιαφερει το λογισμικο,εχει μακραν πολυ καλυτερες επιλογες με και καινουρια με 2χρονια εγγυηση και οχι μεταχειρισμενα με 6μηνη ή και καθολου εγγυηση!

 

Υ.Γ.Και για να μη παρεξηγηθω,ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευουν,οτι αν και ακριβα τα macbook και ιδιως τα retina(λογο ips και οχι αναλυσης) αξιζουν τα λεφτα τους!Γιατι ειναι στην επαγγελματικη κατηγορία και με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευη!Ακομη και στα windows αυτη η κατηγορία των επαγγελματικων λαπτοπ ειναι στα 2-3 χιλιάρικα και αξιζουν μεχρι το τελευταιο ευρο!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το mackbook 15" retina,στα 2000ρικα,για καποιο που δεν τον ενδιαφερει το λογισμικο,εχει μακραν πολυ καλυτερες επιλογες με και καινουρια με 2χρονια εγγυηση και οχι μεταχειρισμενα με 6μηνη ή και καθολου εγγυηση!

 

 

Καλυτερες επιλογες δεν εχει.. Πιο συμφερουσες, λογω τιμης και λογω εγγυησης αλλα και επειδη δεν ειναι power user, εχει..

 

Οσο για το αλλο που ειπες με τα ''επαγγελματικα" με windows απλα κραταω επιφυλαξη γτ πιο πριν ειχα ενα qosmio της Toshiba αλλα περασε και δεν ακουμπησε σε επιδοσεις, παρολα τα spec, σε σχεση με αυτο το mac..

 

Οι θερμοκρασιες ανεβαιναν και εφτιαχνα αυγα ματια..

 

Για την Dell ειναι ο μονος λογος που δε διαφωνω τελειως. Εχει εξαιρετικα μηχανακια και καλοφτιαγμενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερες επιλογες δεν εχει.. Πιο συμφερουσες, λογω τιμης και λογω εγγυησης αλλα και επειδη δεν ειναι power user, εχει..

 

Οσο για το αλλο που ειπες με τα ''επαγγελματικα" με windows απλα κραταω επιφυλαξη γτ πιο πριν ειχα ενα qosmio της Toshiba αλλα περασε και δεν ακουμπησε σε επιδοσεις, παρολα τα spec, σε σχεση με αυτο το mac..

 

Οι θερμοκρασιες ανεβαιναν και εφτιαχνα αυγα ματια..

 

Για την Dell ειναι ο μονος λογος που δε διαφωνω τελειως. Εχει εξαιρετικα μηχανακια και καλοφτιαγμενα..

Και εγω εχω το qosmio x505 που κλείνει τα3,5 χρονια και αυτο το μηχανημα δεν εβγαλε το παραμικρο προβλημα,παντα χαμηλες θερμοκρασιες,υπερβολικα αθορυβο σε σημείο να κολλω το αυτι μου πανω στο keyboard για να βεβαιωθω οτι δουλευουν τα ανεμηστηρακια και με ενα εκπληκτικο trackpad,ιδιως στα 8(ναι δοκιμασα και το trackpad του macbook pro 15" 2012 και ΔΕΝ ειναι καλυτερο απο του qosmio)!

Και αυτο το λαπτοπ δεν ειναι επαγγελματικης σειράς ειναι gaming!

Καλυτερα απο το macbook pro υπαρχουν,απλα εσυ πιαστικες σε μια οθονη με πολυ ψηλη αναλυση και δε βλεπεις οτι το μηχανημα υστερεί σε ΟΛΑ τα υπολοιπα!

Απλα για να ξερεις,δε ψαρωνουμε ολοι με τις ψηλες αναλυσεις,για να κλεινουμε τα ματια σε ολα τα υπολοιπα μειωνεκτηματα!

Και οσο για τα επαγγελματικα windows laptop,πιασε στα χερια σου ενα hp elitebook των 2000€,για να καταλαβεις τι θα πει ποιοτητα κατασκευης,ανθεκτυκοτητα,εκπληκτικες επιδωσεις(με επαγγελματικη gpu) και ΟΘΟΝΑΡΑ και ας ειναι με fullhd)!

Οταν επιτελους το 2012!!! αποφασισε η apple να βαλει ips panel,εγω την ειχα απο το 2004 στο hp Compaq μου(που το εχω ακομη και τρεχει win8)!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω το qosmio x505 που κλείνει τα3,5 χρονια και αυτο το μηχανημα δεν εβγαλε το παραμικρο προβλημα,παντα χαμηλες θερμοκρασιες,υπερβολικα αθορυβο σε σημείο να κολλω το αυτι μου πανω στο keyboard για να βεβαιωθω οτι δουλευουν τα ανεμηστηρακια και με ενα εκπληκτικο trackpad,ιδιως στα 8(ναι δοκιμασα και το trackpad του macbook pro 15" 2012 και ΔΕΝ ειναι καλυτερο απο του qosmio)!

Και αυτο το λαπτοπ δεν ειναι επαγγελματικης σειράς ειναι gaming!

Καλυτερα απο το macbook pro υπαρχουν,απλα εσυ πιαστικες σε μια οθονη με πολυ ψηλη αναλυση και δε βλεπεις οτι το μηχανημα υστερεί σε ΟΛΑ τα υπολοιπα!

Απλα για να ξερεις,δε ψαρωνουμε ολοι με τις ψηλες αναλυσεις,για να κλεινουμε τα ματια σε ολα τα υπολοιπα μειωνεκτηματα!

Και οσο για τα επαγγελματικα windows laptop,πιασε στα χερια σου ενα hp elitebook των 2000€,για να καταλαβεις τι θα πει ποιοτητα κατασκευης,ανθεκτυκοτητα,εκπληκτικες επιδωσεις(με επαγγελματικη gpu) και ΟΘΟΝΑΡΑ και ας ειναι με fullhd)!

Οταν επιτελους το 2012!!! αποφασισε η apple να βαλει ips panel,εγω την ειχα απο το 2004 στο hp Compaq μου(που το εχω ακομη και τρεχει win8)!

 

Φανταζομαι κανεις πλακα οταν λες οτι το Macbook ειναι μονο η οθονη και υστερει στα υπολοιπα!! 

Μονο ως πλακα μπορω να το εκλαβω..

Συγγνωμη εχεις δουλεψει με Macbook ή τσαμπα μιλαμε?

Το οποιο macbook retina βγηκε περσι και ως το πιο αξιοπιστο laptop που μπορει να παιξει windows??

 

Για να μη μιλησουμε για την αξιοπιστια των λειτουργικων και τη σταθεροτητα τους..

Τα xp και τα windows 7 μονο ειχαν πλησιασει σε σταθεροτητα το OsX αλλα και παλι μετα απο 5234353 εκδοσεις και 413 service pack..

 

 

 

Εγω ειχα το qosmio x500 και τωρα το δουλευει η αδερφη μου.

Δεν υπαρχει συγκριση ουτε στο χειρισμο τους ουτε στις δυνατοτητες τους.

Βεβαια εχω διπλασια μνημη πανω στο mac και πολυ καλυτερο επεξεργαστη..

 

Η θερμοκρασια με τις ασυμετρες λεπιδες των ανεμιστηρων πανω απο 70 βαθμους δεν εχει ανεβει ποτε..

Για να μη πω για την μπαταρια που με εχει βγαλει πραγματικες 6 ωρες χρησης οταν δεν ειχα ρευμα που σε ενα τετοια laptop επιδοσεων ουτε καν..

 

Δεν εκμηδενιζω τα παντα ομως.. Η dell οπως ειπα εχει κορυφαια συστηματα και η Toshiba αξιοπιστια..

 

Αλλα σε παρακαλω μη γυρνας και λες οτι το macbook ειναι μονο οθονη και στα υπολοιπα βρισκεται πισω γτ πραγματικα μου δινεις την εντυπωση οτι το μονο μερος που το εχεις δει ειναι σε κανενα πλαισιο και κωτσοβολο..

 

Το μονο που θα συμφωνησω αν μου πεις ειναι για το gaming που τα mac γενικοτερα ειναι πισω.. Αν και τωρα τελευταια βγαινουν πολλα καλα games κ σε αυτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι κανεις πλακα οταν λες οτι το Macbook ειναι μονο η οθονη και υστερει στα υπολοιπα!! 

Μονο ως πλακα μπορω να το εκλαβω..

Συγγνωμη εχεις δουλεψει με Macbook ή τσαμπα μιλαμε?

Το οποιο macbook retina βγηκε περσι και ως το πιο αξιοπιστο laptop που μπορει να παιξει windows??

 

Για να μη μιλησουμε για την αξιοπιστια των λειτουργικων και τη σταθεροτητα τους..

Τα xp και τα windows 7 μονο ειχαν πλησιασει σε σταθεροτητα το OsX αλλα και παλι μετα απο 5234353 εκδοσεις και 413 service pack..

 

 

 

Εγω ειχα το qosmio x500 και τωρα το δουλευει η αδερφη μου.

Δεν υπαρχει συγκριση ουτε στο χειρισμο τους ουτε στις δυνατοτητες τους.

Βεβαια εχω διπλασια μνημη πανω στο mac και πολυ καλυτερο επεξεργαστη..

 

Η θερμοκρασια με τις ασυμετρες λεπιδες των ανεμιστηρων πανω απο 70 βαθμους δεν εχει ανεβει ποτε..

Για να μη πω για την μπαταρια που με εχει βγαλει πραγματικες 6 ωρες χρησης οταν δεν ειχα ρευμα που σε ενα τετοια laptop επιδοσεων ουτε καν..

 

Δεν εκμηδενιζω τα παντα ομως.. Η dell οπως ειπα εχει κορυφαια συστηματα και η Toshiba αξιοπιστια..

 

Αλλα σε παρακαλω μη γυρνας και λες οτι το macbook ειναι μονο οθονη και στα υπολοιπα βρισκεται πισω γτ πραγματικα μου δινεις την εντυπωση οτι το μονο μερος που το εχεις δει ειναι σε κανενα πλαισιο και κωτσοβολο..

 

Το μονο που θα συμφωνησω αν μου πεις ειναι για το gaming που τα mac γενικοτερα ειναι πισω.. Αν και τωρα τελευταια βγαινουν πολλα καλα games κ σε αυτα!!

Δε θα ασχοληθω αλλο μαζι σου,γιατι ουτε σκαμπαζεις απο τεχνικα χαρακτηριστικα ουτε απο λογισμικα και θα συνεχισεις να λες αρλουμπες!

Ελα ενα λαπτοπακι να καταλαβεις οτι τεχνολογικα την εχουν βιασει την apple!

 

http://www.gizmag.com/msi-gs70-gaming-laptop/28588/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα ασχοληθω αλλο μαζι σου,γιατι ουτε σκαμπαζεις απο τεχνικα χαρακτηριστικα ουτε απο λογισμικα και θα συνεχισεις να λες αρλουμπες!

Ελα ενα λαπτοπακι να καταλαβεις οτι τεχνολογικα την εχουν βιασει την apple!

 

http://www.gizmag.com/msi-gs70-gaming-laptop/28588/

 

Οπως ειπα κ πιο πανω ειμαι χομπιστας στην επεξεργασια βιντεο και φωτογραφια..

Το αν σκαμπαζω ή οχι το σιγουρο ειναι οτι δε περιμενω απο σενα να το μαθω..

Εχω πολυ περισσοτερη εμπειρια απο οση νομιζεις πως εχω στο software.

 

Το λαπτοπ που μου παρεθεσες ειναι εξαιρετικο αλλα τρεχει windows δυστυχως..

Kαι εγω θεωρω πισογυρισμα να ξαναπαω σε windows..

Χωρις αυτο να σημαινει οτι δε μπορω να κανω τι δουλεια μου κ με αυτο.

Οταν δουλεψεις το OsX με τις εφαρμογες του, τη σταθεροτητα του και την απλοτητα του θα καταλαβεις.. 

 

Επισης οταν πας στην hd σου οθονη να ανοιξεις ασυμπιεστη φωτο υψηλης αναλυσης απο dslr ελα ξανα και πες μου τι να την κανω τη retina οθονη..

 

Ως τοτε μεινε απ εξω κραζοντας μην εχοντας γνωμη ουσιαστικα..

Ειναι και η τελευταια φορα που σου απανταω..

Οποτε ξερεις προσπαθησε να πεισεις τον εαυτο σου πως η ημιμαθεια ειναι καλυτερη ολων..

 

Ασε με εμενα να συνεχιζω την δουλεια μου με τα χειροτερα μηχανηματα που υπαρχουν αχαχαχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως ειπα κ πιο πανω ειμαι χομπιστας στην επεξεργασια βιντεο και φωτογραφια..

Το αν σκαμπαζω ή οχι το σιγουρο ειναι οτι δε περιμενω απο σενα να το μαθω..

Εχω πολυ περισσοτερη εμπειρια απο οση νομιζεις πως εχω στο software.

 

Το λαπτοπ που μου παρεθεσες ειναι εξαιρετικο αλλα τρεχει windows δυστυχως..

Kαι εγω θεωρω πισογυρισμα να ξαναπαω σε windows..

Χωρις αυτο να σημαινει οτι δε μπορω να κανω τι δουλεια μου κ με αυτο.

Οταν δουλεψεις το OsX με τις εφαρμογες του, τη σταθεροτητα του και την απλοτητα του θα καταλαβεις..

 

Επισης οταν πας στην hd σου οθονη να ανοιξεις ασυμπιεστη φωτο υψηλης αναλυσης απο dslr ελα ξανα και πες μου τι να την κανω τη retina οθονη..

 

Ως τοτε μεινε απ εξω κραζοντας μην εχοντας γνωμη ουσιαστικα..

Ειναι και η τελευταια φορα που σου απανταω..

Οποτε ξερεις προσπαθησε να πεισεις τον εαυτο σου πως η ημιμαθεια ειναι καλυτερη ολων..

 

Ασε με εμενα να συνεχιζω την δουλεια μου με τα χειροτερα μηχανηματα που υπαρχουν αχαχαχα...

Οτα κοιταω για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΦΟΡΗΤΑ ΜΗΧΑΝΉΜΑΤΑ κοιταω εδω:

http://www.notebookcheck.net/Review-HP-EliteBook-8770w-DreamColor-Notebook.88367.0.html

 

Και οχι σε κατι light και μοδατα μηχανήματα,οπως τα macbook!

Και για λογισμικο σταθερο,ευκολο,γρηγορο ,σμουθατο,ελαφρυ,παραμετροποιησημο,με τεταστια γκαμα απο εφαρμογες και περιφεριακα κοιταω μονο windows,ειτε 7 ειτε 8,τα υπολοιπα περι πισωγυρισματα και αλλες ανυποστατες δικαιολογιες,απλα δε κάθομαι να ασχοληθω!

Καλο το macbook σου και να το χερεσαι,απλα για απαιτητικους χρηστες κσι επαγγελματιες με φραγκα,απλα ΔΕΝ...!

 

Υ.Γ.Ελπιζω να μη μπεις να γραψεις τα ιδια και στο θεμα με το lenovo yoga 2,γιατι θα σε παρουν με τις ντοματες!

http://www.insomnia.gr/topic/499386-lenovo-yoga-2-pro-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7-3200-x-1800/

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κρεσεντο σου συνεχίζεται άκοπα βλέπω...

Μιλάς κ όλας για επαγγελματίες ενώ σου λέω είμαι χόμπιστας χρόνια..

Γι αυτο κ μόνο δεν έχει νόημα να σου απαντήσω.. Γι αυτούς που έχουν πολυ χρήμα θα πρότεινα το καινούριο Mac Pro πάντως..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κρεσεντο σου συνεχίζεται άκοπα βλέπω...

Μιλάς κ όλας για επαγγελματίες ενώ σου λέω είμαι χόμπιστας χρόνια..

Γι αυτο κ μόνο δεν έχει νόημα να σου απαντήσω.. Γι αυτούς που έχουν πολυ χρήμα θα πρότεινα το καινούριο Mac Pro πάντως..

Sent from my iPhone using Insomnia

Οι σοβαροί επαγγελματιες πανε σε υλοποιησεις εταιρειων με ΣΟΒΑΡΟ SUPPORT και οχι στα mac pro!

Ο ξάδελφος μου ειναι παραγωγός και δεν έδωσε τυχαια 6000 χιλιαρικα(μπορει κ παραπάνω) στην hp για το workstation του!

5 χρονια υποστήριξη και στο τελευταιο κατσικοχωρι να ειναι το συνεργείο,αν παθει κατι το μηχανημα θα παει την ιδια ημερα τεχνικος να του το φτιάξει!

Συν οτι η hp ανάλαβε και την υποχρεωση να του παρεχει και να διορθωνει/αναβαθμιζει,ολα του τα επαγγελματικα προγραμματα,ανεξάρτητος developer!

Οταν φτασει σ'αυτα τα επιπεδα η apple τοτε θα μπορει να μιλα για επαγγελματικο workstation!!!

Γιατι workstation ΔΕΝ ειναι ΜΟΝΟ το μηχανημα,αλλα ενα τεραστιο πακετο απο hardware,software και support!!!

 

Υ.Γ.Εχω κραξει και σκυλοβρισει την HP για τα mainstream μηχανιματα της και το support τους,άπειρες φορες και σε φορουμ και στη παρεα,ΑΛΛΑ οταν μιλαμε για ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ υλοποιησεις και support,απλα ΣΤΈΚΟΜΑΙ ΠΟΣΟΧΗ!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σοβαροί επαγγελματίες.. Οι υπόλοιποι που επιλέγουν αλλα πράγματα ειναι μακακες..

Βαρέθηκα, πάρε ένα απο αυτά τα 48383 μηχανήματα που μου πάρεθεσες κ στείλε μου πμ να δουμε απο κοντά πιο ειναι καλύτερο σε επεξεργασία βίντεο, εικόνας..

Να επιχειρηματολογουμε στον αέρα μπορούμε μέχρι του χρόνου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δε σκαμπαζεις απο χαρακτηριστηκα πως θα επιχειρηματολογησεις!

Ουτε τι ειναι επαγγελματικη gpu δε ξερεις,θες να συζητησουμε και απο πανω!

Και δε φτανει που το hardware ειναι περιορισμενο και οχι το TOP που κυκλοφορεί,το λογισμικο στα mac ειναι υποδιεστερο σε σχεση με τα windows σ'αυτο το κομματι!

Αλλα αν θες να το παιζεις επαγγελματιας με τα mac σου,εγω δε θα στο χαλάσω!

Τελος απο μενα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πρωτον λοιπον.. Οι επεξεργασιες βιντεο γινονται ακοπα στο υπολογιστη μου.. Επειδη ειμαι φαν και χομπιστας των ταινιων και του βιντεο editing.

Ακομα και τωρα που γραφω περιμενω να τελειωσει εγγραφη blu ray..

 

Δευτερον οταν μου ετυχε το συγκεκριμενο περιστατικο και ενω γινοταν μετατροπη ενος βιντεο αρχειου μου στο background επαιζα FM 2013.. Ο πρωτος ή ο τελευταιος ειμαι που το κανω αυτο?

 

Και μου φερε η αδερφη μου να της επεξεργαστω μια φωτο  σε αρχειο RAW στο photoshop για να την εκτυπωσει.

 

Οπως καταλαβαινεις και ενω επαιζαν τα αλλα 2 στο background εκανα και την επεξεργασια..

 

Δεν ειπα οτι τυχαινει αυτο καθε μερα κ γι αυτο κ μου εκανε κ εντυπωση..

Αν νομιζεις τωρα οτι γι αυτο πρεπει να με παρουν στη NASA τοτε με κολακευεις πραγματικα..

 

Κ για να πω την αληθεια δε νομιζω οτι με το sony θα το εκανα αυτο..

Άρα έχω απόλυτο δίκιο  :D  , δεν είναι αυτό για σένα , σου τόπα.

Οπότε περιττό να γράφεις για ένα προιόν που δεν ταιριάζει σε σένα και σπαταλάς τζάμπα φαιά ουσία.

Εκτός αν τόκανες για να δείξεις ότι έχεις γαμ...το μηχάνημα  :devil:  :devil:  :devil:

Πρόσεξε , κανείς δεν σου λέει γιατί έχεις Mac , αν σου αρέσει εσένα κανένας λόγος , αλλά να ξέρεις ότι το κάθε προιόν που βγάζουν οι εταιρίες και σπαταλούν χρήματα και τεχνογνωσία , νομίζω έιναι άδικο αλλά και χαζό να λέμε "εμένα δεν μου αρέσει , έχω καλύτερο" είναι λάθος αντιμετώπιση.

Γι αυτό το λόγο τρως κράξιμο .

Δες την υπογραφή μου και θα καταλάβεις πολλά.

Σ΄ευχαριστώ για ην υπομονή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δε σκαμπαζεις απο χαρακτηριστηκα πως θα επιχειρηματολογησεις!

Ουτε τι ειναι επαγγελματικη gpu δε ξερεις,θες να συζητησουμε και απο πανω!

Και δε φτανει που το hardware ειναι περιορισμενο και οχι το TOP που κυκλοφορεί,το λογισμικο στα mac ειναι υποδιεστερο σε σχεση με τα windows σ'αυτο το κομματι!

Αλλα αν θες να το παιζεις επαγγελματιας με τα mac σου,εγω δε θα στο χαλάσω!

Τελος απο μενα!!!

 

Εγώ λέω ξανά ρίξε μια ματιά γύρω σου τι παίζει σε φωτογραφικά στούντιο, μουσικά στούντιο και γενικά σε στούντιο παραγωγής κ αν δε δεις να παίζει Mac είμαι εγώ άσχετος και συ ο σχετικός..

Που αν σε ρωτήσω τι ειναι το Lightroom ή το cyber link power director θα νομίζεις ότι ειναι περιοχή στα άνω σουρμενα..

Πάντα είχε η apple λειτουργικό που έπαιρνε το maximum απ το hardware χωρίς να έχει το απόλυτο σε αυτόν το τομέα..

 

Επαγγελματίας δεν είμαι.. Ειναι το χόμπι μου όμως αλλα αν κοιτάς μηχανήματα όπως αυτά του ποστ καταλαβαίνουμε ποιος ειναι ο άσχετος!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα είχε η apple λειτουργικό που έπαιρνε το maximum απ το hardware χωρίς να έχει το απόλυτο σε αυτόν το τομέα..

 

Μονο γι'αυτο δειχνει οτι δεν το κατεχεις το θεμα,οποταν δε θα συνεχίσω συζητηση αλλο μαζι σου!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...