Προς το περιεχόμενο

Τίτλοι τέλους για την Finos Film στο YouTube την 1η Οκτωβρίου !


bisbirikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελα ρε,είχαν κ κανάλι στο γιουτιουμπι.Εντωμεταξύ πόσο γουστάρω να ακούω το όνομα Φιλοποίμενας,γεμίζει το στόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις εχουμε κατεβασει ολες :P

με internet download manager βγαζει ολες τις διαθεσιμες αναλυσεις (οι περισσοτερες εχουν αναλυση μεχρι και 480p που ειναι αρκετα καλη αναλυση για τοσο παλιες ταινιες).

6 λεπτα κατα μεσο ορο πηρε για την καθε ταινια.

Παιδιά τις βρήκε κανείς σε mp4 sta 480? Ποια είναι η πιο συμβατή και συγχρόνως μορφή τους? Έχει κάνει κανείς σύγκριση με rips απο torrentάδικα να μας πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Savage 1925

Με τον jDownloader κατεβαίνουν και μάλιστα όλες μαζί... ;)
Πήγα στο κανάλι, επέλεξα την καρτέλα με τα videos, πάτησα load more μέχρι να μου τα δείχνει όλα σε μια σελίδα...
Έπειτα πήρα το url από την σελίδα (http://www.youtube.com/user/FinosFilmsChannel/videos

) και τέλος...
Την πέρασα στο jD βρήκε 95 links flv 480p... μια χαρά.. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βάζω στοίχημα ότι τα εγγόνια του Φίνου φαγώνονται για τα δικαιώματα ή κάτι τέτοιο.

 

Ακριβώς! Κάποιος από την οικογένεια δημιουργεί τα "προβλήματα". Έχει ξανασυμβεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Output:

 

[youtube:channel] playlist 'UCLXGuOceizTc8daOIQnwTww': Collected 125 video ids (downloading 125 of them)

 

One-Liner σε Linux. Όμορφα και απλά. ~450 MB/video * 125 videos = 56250 MB σύνολο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να πάρει, κρίμα. Ήταν καλή κίνηση και έλεγαν ότι έχουν σχέδια να το οργανώσουν παραπάνω, να βγάλουν σε καλύτερες αναλύσεις τις ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δίλημμα μου είναι mp4 @ 360p ή flv@ 480p   :-) ...ποιά είναι καλύτερη ποιότητα?

Λοιπόν όσο μεγαλύτερα p τόσο καλύτερη ποιότητα. Τα mp4 συνήθως χρησιμοποιούνται σε mobile devices , ενώ τα FLV είναι flash videos και είναι το αποτέλεσμα από ένα video που βρίσκεται στο web.

Όσο για την ποιότητα του video που συζητάτε , από μια τέτοια ταινία τι ποιότητα περιμένεις ; ότι και να κατεβάσεις η διαφορά  θα είναι μικρή . Εμένα το πρόβλημα μου είναι περισσότερο ο ήχος , που σε μερικές ταινίες δεν μπορείς να καταλάβεις τι λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...