Προς το περιεχόμενο

virtual manchine για Windows 7


dimitrisOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα όπως έχω ξανά αναφέρει έχω βάλει ubuntu στον desktop μου πλέον και όχι μόνο εκεί :D

 

Επειδή θέλω να παίζω καμιά φορά όχι συνέχεια κανένα νέο παιχνίδι και επειδή δεν θέλω σε dual boot για να μην χρειάζεται να κλείνω τα ubuntu θέλω να βάλω windows 7 ή 8 σε εικονική μηχανή. Λίγο που έψαξα βρήκα όλοι να λένε για το πρόγραμμα virualbox και το δοκίμασα είναι εύκολο πρόγραμμά και πολύ ελαφρύ αλλά το πρόβλημα είναι ή δεν έχει την δυνατότητα να παίρνει όλοι την επίδοση από την κάρτα γραφικών ή εγώ δεν το έχω βρει γιατί δοκίμασα το counter strike μια στα γρήγορα που το είχα πρόχειρο και απογοητεύτηκα από τα γραφικά! Η κάρτα μου είναι Sapphire HD 6850. 

 

1) Τα παιχνίδια θα ήθελα να τα βάλω μόνο στα windows και όχι μέσω Wine :/

2) Θα ήθελα μόνο σε virtual machine και όχι σε dual boot :D

 

Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Τα VMs δεν είναι για παιχνίδια.

Μόνο light πράγματα μπορείς να κάνεις.

Mountain Lion + VMWare Fusion (Windows XP SP3) + Diablo II με patch για μεγαλυτερη αναλυση οθονης + δικτυο με Windows 7 laptop = Κανενα απολυτως προβλημα.

 

 

1.jpg

 

 

 

Μπορεις να τις χρησιμοποιησεις για παιχνιδια, αρκει να εχεις φυσιολογικες απαιτησεις.

 

@dimitrisOS

Μ αλλα λογια, οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι απαιτητικο απο αποψη 3D γραφικων, θα σε απογοητευσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mountain Lion + VMWare Fusion (Windows XP SP3) + Diablo II με patch για μεγαλυτερη αναλυση οθονης + δικτυο με Windows 7 laptop = Κανενα απολυτως προβλημα.

 

 

1.jpg

 

 

 

Μπορεις να τις χρησιμοποιησεις για παιχνιδια, αρκει να εχεις φυσιολογικες απαιτησεις.

 

@dimitrisOS

Μ αλλα λογια, οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι απαιτητικο απο αποψη 3D γραφικων, θα σε απογοητευσει.

Sorry κι όλας αλλά το youtube μεγαλύτερες απαιτήσεις έχει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Sorry κι όλας αλλά το youtube μεγαλύτερες απαιτήσεις έχει...

Δεν ειπα το αντιθετο. Στην τοποθετηση σου πως δεν ειναι για παιχνιδια απαντησα ;)

Και γι αυτο αλλωστε τελειωνω το post με το παρακατω.

Μπορεις να τις χρησιμοποιησεις για παιχνιδια, αρκει να εχεις φυσιολογικες απαιτησεις.

@dimitrisOS

Μ αλλα λογια, οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι απαιτητικο απο αποψη 3D γραφικων, θα σε απογοητευσει.

όποτε dual boot μόνο ;

Για counterstrike και αντιστοιχα παινχιδια, ναι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mountain Lion + VMWare Fusion (Windows XP SP3) + Diablo II με patch για μεγαλυτερη αναλυση οθονης + δικτυο με Windows 7 laptop = Κανενα απολυτως προβλημα.

 

 

1.jpg

 

 

 

Μπορεις να τις χρησιμοποιησεις για παιχνιδια, αρκει να εχεις φυσιολογικες απαιτησεις.

 

@dimitrisOS

Μ αλλα λογια, οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι απαιτητικο απο αποψη 3D γραφικων, θα σε απογοητευσει.

 

 

Μην ξεχνάς όμως το παρακάτω για το Fusion: 

 

 

 

Can I play 3D games in a virtual machine?
 
Yes, VMware Fusion 6 has 3D accelerated graphics support allowing you to play most games that require DirectX 9.0c with Shader Model 3 or OpenGL 2.1 in Windows XP Service Pack 3, Windows Vista, Windows 7 and Windows 8 virtual machines.

 

 

 

Από εδώ

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν ισχύει το ίδιο για το V-Box. 

 

Για όλα τα άλλα +1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν ισχύει το ίδιο για το V-Box. 

 

Agreed.

Απλα απ οσο καταλαβαινω απο τα λεγομενα του, ο dimitrisOS δεν περιορισε την ερωτηση του γυρω ενα VM software, απλα ανεφερε πως διαβασε περι Virtual Box. Μ αλλα λογια δεν απερριψε αλλες, πιθανες (και δυστυχως επι πληρωμη) λυσεις.

Cheers :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Agreed.

Απλα απ οσο καταλαβαινω απο τα λεγομενα του, ο dimitrisOS δεν περιορισε την ερωτηση του γυρω ενα VM software, απλα ανεφερε πως διαβασε περι Virtual Box. Μ αλλα λογια δεν απερριψε αλλες, πιθανες (και δυστυχως επι πληρωμη) λυσεις.

Cheers :-)

 

True, και τονίζω το «δυστυχώς». 

 

Αλήθεια πόσο κοστίζει το fusion στις μέρες μας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True, και τονίζω το «δυστυχώς». 

 

Αλήθεια πόσο κοστίζει το fusion στις μέρες μας; 

120 γιούρια το fusion 6.

Βέβαια σε διάφορα sites μπορείς να το βρεις και με έκπτωση 100%  :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ευχαριστώ πολύ θα ψάξω το fusion εγώ ανέφερε το Vbox επειδή με μια αναζήτηση όλοι αυτό έλεγαν πως είναι το καλύτερο :/
αυτό που βρίσκω είναι το VMware Workstation v8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...