Προς το περιεχόμενο

Ρεκόρ για τα νέα iPhone με 9 εκατομμύρια πωλήσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Nissan’s flagship supercar will reportedly lap the ‘Ring in 7:08, which will make it the fastest car to ever run around the famed circuit and the fastest Nissan ever."

 

Ferrari kiss Nissan's ass!!! The Godzilla of the Ring is coming 2014!!!

 

Σορρυ για το off topic..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τόσο καιρό η apple δε μίλαγε καθόλου (πράγμα ασυνήθιστο) και ξαφνικά (μόλις βγήκε το 5S) ανακοινώνει 9εκ πωλήσεις. Συμπέρασμα : το 5c πάτωσε. Όσο για το 5S ας δούμε τι θα κάνει σε ενα εξάμηνο και βγάζουμε συμπεράσματα. Η πορεία μιας συσκευής δεν φαίνεται σε λίγες μέρες.

 

Όσο για το 5C πως να μην πατώσει αφού είναι το 5 με πλαστικό καπάκι... . Όποιος θέλει το premium υλικό (που μας είχε πρήξει τα ... γι αυτό η apple) πρέπει να πάρει η το 5S (λογικό) ή το 4S. Εντελώς παράλογο να είναι αλουμινένιο το φτηνό και πλαστικό το μεσαίο. Τι πίνουν εκεί στο redmond τελευταία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι πουλησε 9 εκ σε τρεις μερες? Οσα πουλαει η Samsung σε 6 μηνες? Δεν ειναι δυνατον.

Ον τοπικ πιστευω πως η apple θα οπως ελεγαν , ειχαν δικιο τελικα...

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ορισμένοι από τα μεγάλα νούμερα ζαλίστηκαν και δεν κατάλαβαν καλά. Από τα 9 εκ., υπολογίζεται ότι περίπου τα 7,65 ήταν 5S. Όχι 5C. Το ποσό της εξαγοράς της BlackΒerry - 4,7 δις δολάρια - είναι μικρότερο από τα έσοδα της Apple από τις πωλήσεις iPhone τριών ημερών. Οι περισσότερες εταιρίες θα ήταν ευτυχισμένες αν είχαν τέτοια έσοδα στα οικονομικά αποτελέσμα τριμήνου. 

 

Αφιερώνω ένα τεράστιο Fuck OFF στους δημοσιογραφίσκους που προέβλεπαν ότι η Apple θα διαθέσει περιορισμένο αριθμό 5S ώστε να δημιουργήσει hype με sold out. Το ακόμα πιο τρελό είναι ότι στα 9εκ δεν περιλαμβάνονται οι παραγγελίες που δεν έχουν ακόμα παραδοθεί... καλά άμα ήταν καμία Samsung θα τα είχε συμπεριλάβει απο χτές tongue.pngΜε λίγα λόγια η Samsung στο λανσάρισμα της ναυαρχίδας χρειάστηκε 90 ημέρες για 20εκ πωλήσεις... η Apple σημείωσε σχεδόν τις μισές (7,65εκ) από αυτές σε μόλις 3ις ημέρες.  To ακόμα πιο σημαντικό είναι οι 200εκ αναβαθμίσεις στο iOS 7 σε σχέση με τις 100εκ την αντίστοιχη περίοδο 1 χρόνο πριν. Η Apple απλά διαλύει τον ανταγωνισμό. Το 50% των συσκευών με iOS βρίσκονται στο iOS7 όταν με jellybean και 13ις μήνες μετά το ποσοστό είναι μόλις στο 37%. 

 

Διαφορά φιλοσοφίας με τις άλλες εταιρίες:

 

Product is considered delivered to the customer once it has been shipped and title and risk of loss have been transferred. For most of the Company’s product sales, these criteria are met at the time the product is shipped.

 


iPhone 5s Outsells 5c by a Factor of 3.4x in the United States Opening Weekend

http://www.localytics.com/blog/2013/iphone-5s-outsells-5c-by-a-factor-of-3-4x-in-the-united-states-opening-weekend/#sthash.lf1VQq4L.dpuf

 

Οπως πολύ σωστά το θέτει ο Πάνος:

http://www.nextsmartphone.gr/blog/the-largest-technology-company-in-the-world-surprising-everyone-almost-every-time/

 

Ενώ οι εμπειρογνώμονες του καφενείου συνεχίζουν να ασχολούνται με δοκιμές custom firmware και αναζήτηση του καλύτερου launcher, προβλέποντας την αρχή του τέλους χωρίς smartphone με οθόνη 5 ιντσών στη γκάμα της εταιρίας, η Apple συνεχίζει να προσφέρει ακριβώς τα προϊόντα που επιθυμούν οι καταναλωτές, κάνοντας το ένα ρεκόρ μετά το άλλο. Όσοι συνεχίζουν να πιστεύουν ότι η επιτυχία της Apple οφείλεται στο μάρκετινγκ, συνεχίζουν με μια παλιά αυταπάτη των ανθρώπων που δεν καταλαβαίνουν το προϊόν. Άλλο πράγμα οι άχρηστες δυνατότητες και άλλο η τεχνολογία που λειτουργεί.

 

80% αύξηση σε σχέση με το λανσάρισμα του iPhone 5. Πω πω μαύρο δάκρυ που θα ρίχνει ο καγκουροβλαχάκης με τις οθονιές... πως να συμμαζέψει όλες τις κοτσάνες που ανέβαζε το blog του περί μειωμένου ενδιαφέροντος. Από το 2011 η Samsung έχει πουλήσει 38εκ Note. Ενα iphone με μεγαλύτερη οθόνη σαφώς και θα πούλαγε αλλά μην μας τα ζαλίζετε ότι όλοι θέλουν οθόνες για ρακέτες. 4αρα οθόνη και 9εκ πωλήσεις σε 3ις ημέρες. 

 

 

Screen-Shot-2013-09-23-at-9-23-7.12.13-P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε πουθενα οτι αυτα τα δολαρια δεν τα δεχονται στην apple;Ή ετσι απλα σχολιαζουμε για να ειρωνευτουμε;

 

Απλα ειπε (πολυ σωστα μαλιστα) οτι τα πιο πολλα πουληθηκαν σε ατομα που ηδη εχουν iphone και απλα θελουν το καινουριο,οχι γιατι δεν τους καλυπτει το δικο τους,αλλα γιατι απλα θελουν οτι νεοτερο υπαρχει στην αγορα.Αυτο συγνωμη κιολας,ΝΑΙ ειναι μπεεεε(οπως αναφερει και ενας φιλος παραπανω).Ασφαλως αυτο δεν αφορα μονο τους αγοραστες apple,αλλα οποιασδηποτε εταιριας.

 

1. TΤο συμπέρασμα ότι οι περισσότεροι χρήστες είναι παλιοί χρήστες iPhone είναι αυθαίρετο. Δικό του...

2. Το συμπέρασμα ότι τους καλύπτει το παλιό iPhone αλλά αγοράζουν το καινούριο μόνο από ματαιοδοξία, είναι επίσης αυθαίρετο. Δικό σου αυτό...

3. Το ότι όσοι δεν έχουν τα ίδια κριτήρια με εσένα είναι πρόβατα, ε αυτό και αν είναι αυθαίρετο...

 

 

Bonus Track: το "loyalty" είναι κάτι που όλες οι εταιρίες πασχίζουν. Ο φούρναρης κάνει καλό ψωμί, για να ξανα πας και να αγοράσεις. Από πότε έγινε κατακριτέο αυτό, μόνο εσύ ξέρεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. TΤο συμπέρασμα ότι οι περισσότεροι χρήστες είναι παλιοί χρήστες iPhone είναι αυθαίρετο. Δικό του...

Τυπικα ναι ειναι αυθαιρετο.Αλλα επειδη μεγαλα παιδια ειμαστε και βλεπουμε τι συμβαινει στο κοσμο,η τυπικοτητα παει περιπατο.Και ναι οι περισσοτεροι χρηστες που αγοραζουν το νεο iphone ειναι χρηστες του παλαιου iphone.

2. Το συμπέρασμα ότι τους καλύπτει το παλιό iPhone αλλά αγοράζουν το καινούριο μόνο από ματαιοδοξία, είναι επίσης αυθαίρετο. Δικό σου αυτό...

Ισχυει οτι και παραπανω.Ναι υπαρχουν παρα πολλα ατομα που το χρησημοποιουν επαγγελματικα και χρειαζονται ενα καλο-καινουριο εργαλειο να κανουν την δουλεια τους(οχι οτι δεν τους καλυπτει αυτους το 5αρι για παραδειγμα αλλα λεμε τωρα).Αλλα οι περισσοτεροι χρηστες iphone(και γενικα smartphone) δεν κανουν ουτε το 1/1000 απο αυτο που πραγματικα μπορει να προσφερει ενα smartphone τετοιας κατηγοριας.Και ναι οι χαζογκομενες και τα τρεντοκαγκουρια που παιρνουν ακριβο κινητο για να κανουν την μοστρα στην καφετερια τους ενω δεν εχουν καρτα και σου κανουν αναπαντητες,θα αγορασουν το νεο iphone απο ματαιοδοξια και μονο.Και μην μου πεις αυτο ειναι ενα μικρο ποσοστο.Οχι δεν ειναι.Δεν γινεται οπου και να πηγαινω εξω,στον δρομο,στο πλοιο,στην καφετερια,στην τραπεζα κλπ να πετυχαινω ατομο με iphone και την μονη σελιδα που θα εχει ανοιξει οσο ειμαστε στον ιδιο χωρο να ειναι το fb.Ουτε πιστευω οτι τα χαζογκομενακια στις καφετεριες που σκανε μυτη ΟΛΕΣ iphone να ειναι επαγγελματιες και να το χρειαζονται πραγματικα.Ολοι αυτοι θα αγορασουν το νεο iphone μονο και μονο για μοστρα οτι εχουν ακριβο κινητο και για να λενε οτι εχουν το νεοτερο μοντελο.Οχι οσο καλο να ειναι το 5s στα bench δεν κανει πιο γρηγορα like στο fb.Ασφαλως τα ιδια ισχυουν και για αλλα smartphone.Ξαναλεω οτι υπαρχουν ατομα που οντως το χρειαζονται αλλα σιγουρα δεν ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο.

3. Το ότι όσοι δεν έχουν τα ίδια κριτήρια με εσένα είναι πρόβατα, ε αυτό και αν είναι αυθαίρετο...

Κριτηριο ειναι για εσενα δηλαδη η μοστρα στην καφετερια;Κριτηριο ειναι να λεμε οτι εγω εχω το νεο iphone/gs4 και να περιφανευομαστε για αυτο ή να το μοστραρουμε στην καφετερια;Για εμενα δεν ειναι προβατο ο επαγγελματιας που θα τρεξει να το αγορασει και 1000 ευρω,γιατι με αυτο μπορει να κερδιζει 10000 ευρω.Για εμενα ειναι προβατο αυτος που εχει το 5,στην ζωη του εχει ανοιξει 3-4 εφαρμογες και δεν ξερει να κανει τιποτα αλλο στο κινητο του και θα τρεξει αμεσως να το παρει.Αυθαιρετυο ξε-αυθαιρετο οπως λες,αυτη ειναι η γνωμη μου,εαν θες δεξου την,εαν δεν θες στεναχωρια που την ειχα(μεταξυ μας).

Bonus Track: το "loyalty" είναι κάτι που όλες οι εταιρίες πασχίζουν. Ο φούρναρης κάνει καλό ψωμί, για να ξανα πας και να αγοράσεις. Από πότε έγινε κατακριτέο αυτό, μόνο εσύ ξέρεις...

Απο ποτε κατεκρινα εγω την apple και την καθε apple για το loyality που εχουν δημιουργησει στο κοινο τους,μονο εσυ το ξερεις.ΜΠΡΑΒΟ στην apple για το ονομα που εχει δημιουργησει γυρω της και για το κοινο που της τα ακουμπαει καθε χρονο και θα συνεχισει να της τα ακουμπαει για ακομα 10χρονια τουλαχιστον.Καλο το loyality για την εταιρια και την τσεπη της.Για την τσεπη των καταναλωτων ομως ειναι καλο;Χμμμ.Το παραδειγμα σου με τον φουρνο αστοχο.Το καλο ψωμι καταλαλωνεται μεσα σε 1-2 μερες.Το κινητο δεν καταναλωνεται.Τα ιδια που σου προσφερει απο το κουτι τα ιδια θα σου προσφερει και σε 3 χρονια.Ειδικα εαν ειναι κινητο απο την apple η οποια αναβαθμιζει το λειτουργικο της και σε αρκετα παλαιοτερες συσκευες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τυπικα ναι ειναι αυθαιρετο.Αλλα επειδη μεγαλα παιδια ειμαστε και βλεπουμε τι συμβαινει στο κοσμο,η τυπικοτητα παει περιπατο.Και ναι οι περισσοτεροι χρηστες που αγοραζουν το νεο iphone ειναι χρηστες του παλαιου iphone.

 

Ισχυει οτι και παραπανω.Ναι υπαρχουν παρα πολλα ατομα που το χρησημοποιουν επαγγελματικα και χρειαζονται ενα καλο-καινουριο εργαλειο να κανουν την δουλεια τους(οχι οτι δεν τους καλυπτει αυτους το 5αρι για παραδειγμα αλλα λεμε τωρα).Αλλα οι περισσοτεροι χρηστες iphone(και γενικα smartphone) δεν κανουν ουτε το 1/1000 απο αυτο που πραγματικα μπορει να προσφερει ενα smartphone τετοιας κατηγοριας.Και ναι οι χαζογκομενες και τα τρεντοκαγκουρια που παιρνουν ακριβο κινητο για να κανουν την μοστρα στην καφετερια τους ενω δεν εχουν καρτα και σου κανουν αναπαντητες,

 

 

 

Κριτηριο ειναι για εσενα δηλαδη η μοστρα στην καφετερια;Κριτηριο ειναι να λεμε οτι εγω εχω το νεο iphone/gs4 και να περιφανευομαστε για αυτο ή να το μοστραρουμε στην καφετερια;Γ

 

Bonus Track: το "loyalty" είναι κάτι που όλες οι εταιρίες πασχίζουν. Ο φούρναρης κάνει καλό ψωμί, για να ξανα πας και να αγοράσεις. Από πότε έγινε κατακριτέο αυτό, μόνο εσύ ξέρεις...

Απο ποτε κατεκρινα εγω την apple και την καθε apple για το loyality που εχουν δημιουργησει στο κοινο τους,μονο εσυ το ξερεις.ΜΠΡΑΒΟ στην apple για το ονομα που εχει δημιουργησει γυρω της και για το κοινο που της τα ακουμπαει καθε χρονο και θα συνεχισει να της τα ακουμπαει για ακομα 10χρονια τουλαχιστον.Καλο το loyality για την εταιρια και την τσεπη της.Για την τσεπη των καταναλωτων ομως ειναι καλο;Χμμμ.Το παραδειγμα σου με τον φουρνο αστοχο.Το καλο ψωμι καταλαλωνεται μεσα σε 1-2 μερες.Το κινητο δεν καταναλωνεται.Τα ιδια που σου προσφερει απο το κουτι τα ιδια θα σου προσφερει και σε 3 χρονια.Ειδικα εαν ειναι κινητο απο την apple η οποια αναβαθμιζει το λειτουργικο της και σε αρκετα παλαιοτερες συσκευες.

 

 

 

 

Επειδη η κουβεντα ειναι παλια, δεν θα μακρυγορησω.

Η καραμελα οτι τα iPhone τα παιρνουν οι χαζογκομενες, εχει παλιωσει. Μην κρινεις μονο απο το Μπουρναζι... Η υπολοιπη υφηλιος δεν δουλευει με τα δικα μας τα κομπλεξ...

 

Τα iPhone τα παιρνει οποιοσδηποτε (και εγω τα συνιστω κυριως σε ασχετους με την τεχνολογια) που θελει ενα σταθερο τηλεφωνο που να κανει τη δουλεια του. Και η δουλεια του, σημερα, περιεχει σιγουρα email, web, και αρκετες εφαρμογες. Και αυτα τα χρειαζεται ο οποιοσδηποτε, οχι μονο το μεγαλοστελεχος της τραπεζας !!

Ταξιδεψα προσφατα στο εξωτερικο, και ολοι οι τουριστες (Αμερικανοι) ειχαν iPhone. Γιατι; Γιατι και ενας συνταξιουχος μπορει να το χρησιμοποιησει, χωρις να αναρωτιεται γιατι κολλαει μια εφαρμογη και χωρις να χρειαζεται να βαλει task manager και να κανει kill τις εφαρμογες που καταναλωνουν πολλη RAM.

 

Προσφατα αλλαξα δικτυο. Στο iPhone μου, αλλαξα SIM και επαιξε. Στο Android της γυναικας μου, δεν ειχαμε 3G. Επρεπε να εχω τις γνωσεις που εχω, και να ασχοληθω καμια ωρα, και να καταλαβω οτι ελειπε το APN της Vodafone, για να παω να το προσθεσω... Και μονο αυτη η ρυθμιση, θα αφηνε τη γυναικα μου, εναν λογιστη η εναν μαραγκο χωρις συνδεση στο Internet και θα αχρηστευε στο κινητο. Και μονο αυτη η παπαρια, αξιζει για να πας σε iOS και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Λοιπον, σταματηστε να βρισκετε ευτελεις λογους γιατι καποιος αγορασε ενα ακριβο κινητο, γιατι "παιζει" να ισχυει και ο απλουστερος: γιατι "αξιζει τα λεφτα του".

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη η κουβεντα ειναι παλια, δεν θα μακρυγορησω.

Η καραμελα οτι τα iPhone τα παιρνουν οι χαζογκομενες, εχει παλιωσει. Μην κρινεις μονο απο το Μπουρναζι... Η υπολοιπη υφηλιος δεν δουλευει με τα δικα μας τα κομπλεξ...

 

Τα iPhone τα παιρνει οποιοσδηποτε (και εγω τα συνιστω κυριως σε ασχετους με την τεχνολογια) που θελει ενα σταθερο τηλεφωνο που να κανει τη δουλεια του. Και η δουλεια του, σημερα, περιεχει σιγουρα email, web, και αρκετες εφαρμογες. Και αυτα τα χρειαζεται ο οποιοσδηποτε, οχι μονο το μεγαλοστελεχος της τραπεζας !!

Ταξιδεψα προσφατα στο εξωτερικο, και ολοι οι τουριστες (Αμερικανοι) ειχαν iPhone. Γιατι; Γιατι και ενας συνταξιουχος μπορει να το χρησιμοποιησει, χωρις να αναρωτιεται γιατι κολλαει μια εφαρμογη και χωρις να χρειαζεται να βαλει task manager και να κανει kill τις εφαρμογες που καταναλωνουν πολλη RAM.

 

Προσφατα αλλαξα δικτυο. Στο iPhone μου, αλλαξα SIM και επαιξε. Στο Android της γυναικας μου, δεν ειχαμε 3G. Επρεπε να εχω τις γνωσεις που εχω, και να ασχοληθω καμια ωρα, και να καταλαβω οτι ελειπε το APN της Vodafone, για να παω να το προσθεσω... Και μονο αυτη η ρυθμιση, θα αφηνε τη γυναικα μου, εναν λογιστη η εναν μαραγκο χωρις συνδεση στο Internet και θα αχρηστευε στο κινητο. Και μονο αυτη η παπαρια, αξιζει για να πας σε iOS και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Λοιπον, σταματηστε να βρισκετε ευτελεις λογους γιατι καποιος αγορασε ενα ακριβο κινητο, γιατι "παιζει" να ισχυει και ο απλουστερος: γιατι "αξιζει τα λεφτα του".

 

Πολύ καλά τα iphones και όταν βγήκε το πρώτο ήταν πρωτοποριακό και δημιούργησε νέα αγορά..

 

Πολύ καλά είναι και ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα μηχανάκια αυτής της κατηγορίας (600+ ευρώ).

Για τα λεφτά που δίνει κάποιος δεν θα μπορούσε να είναι αλλιώς, απλή λογική..

 

Οι αρλούμπες περί apn όμως δείχνουν εμπάθεια.

Και φυσικά το πρόβλημα δεν είναι στη συσκευή αλλά στον πάροχο που δεν υποστηρίζει τη συσκευή της γυναίκας σου.

Αν και νομίζω ότι αν έστελνες ένα sms σε συγκεκριμένο νούμερο της vodafone, ακόμα και για συσκευές που δεν υποστηρίζει, θα ενημερώνονταν με τα σωστά apn's.

 

Όσο για lags , task managers και ιστορίες, ένα μαμά κινητό αντίστοιχου κόστους οποιασδήποτε εταιρίας είναι το ίδιο ποιοτικό με ένα iphone και δεν έχει τέτοια προβλήματα.

Αν συγκρίνεις όμως ένα android των 100 ευρώ με το iphone, τότε φυσικά δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Σε αυτή την περίπτωση όμως αυτός που έχει το κινητό των 100 ευρώ, μπορεί να σου πει ότι με 100 ευρώ παίρνεις μια καλή θήκη για το iphone, ή ένα κωλοαντάπτορα γιατί σε κάνει μεζέ η apple και αλλάζει τα plugs σε κάθε συσκευή και βάζεις σε επίμαχο σημείο ότι είχες αγοράσει για το προηγούμενο, ενώ στο microusb μπορείς να συνδέσεις τα πάντα, όσο παλιά και να ναι.

Ανόμοια πράγματα δεν συγκρίνονται όμως..

 

Το αν τα χρειάζονται γενικά τα smartphones όσοι τα έχουν είναι μεγάλη κουβέντα.. συνήθως κάνουν τα πολύ βασικά, όπως να βγάζουν καμιά φωτογραφία και να παίρνουν τηλέφωνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!! :lol:

Mετα απο αυτο,μπορουμε και επισημα να θεωρουμε,οτι το ανθρωπινο γενος,δεν εχει καμια ελπιδα στο μελλον :P

Αλλα αυτο με τα 599 εχει πολυ πλακα.Ειναι το ψυχολογικο κομματι του αλλο να βλεπεις 6 μπροστα,και αλλο 5.

Συγχαρητηρια ειλικρινα στην apple απο την πλευρα μου,που για πολλοστη φορα,με ανακυκλωσιμα κινητα,και κανα 2 επιπροσθετες λειτουργιες στο IOS 7,μπορεσε να οδηγησει 9 εκ ατομα,στην αγορα αυτων των 2 κινητων.

Αντε και στο 6αρι,να γινουν 10 εκ... ^_^

Τελικα ρε παιδια,οικονομικη κριση μαλλον δεν υφισταται.Μπορει καποιοι να κλαιγονται,και να μην εχουν να φανε,αυτοι και τα παιδια τους,αλλα Iphone,δεν γινεται να μην εχεις το τελευταιο μοντελο!Λες και με το καινουριο,θα παιζουν BF4...μαλλον τα ms,τελικα ειναι πολυ σημαντικα για καποιους.

Και βέβαια υπάρχουν αλλά όχι για άτομα που βαράνε σφραγίδες σε ένα χαρτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αρλούμπες περί apn όμως δείχνουν εμπάθεια.

Και φυσικά το πρόβλημα δεν είναι στη συσκευή αλλά στον πάροχο που δεν υποστηρίζει τη συσκευή της γυναίκας σου.

Αν και νομίζω ότι αν έστελνες ένα sms σε συγκεκριμένο νούμερο της vodafone, ακόμα και για συσκευές που δεν υποστηρίζει, θα ενημερώνονταν με τα σωστά apn's.

 

Όσο για lags , task managers και ιστορίες, ένα μαμά κινητό αντίστοιχου κόστους οποιασδήποτε εταιρίας είναι το ίδιο ποιοτικό με ένα iphone και δεν έχει τέτοια προβλήματα.

 

Δεν νομιζω οτι εχει σχεση με τον παροχο, αλλα με το λειτουργικο που ερχεται με αποθηκευμενες ολες τις ρυθμισεις που απαιτουνται, για ολα τα δικτυα. Μαλιστα, στο iOS δεχεσαι και νεες ρυθμισεις on the fly, πχ για να ξεκλειδωσει το 4G.

 

Οσο για τις premium android συσκευες, εχω και Google Nexus S και Galaxy Tab και Sony Xperia (δεν τις λες και φτηνες), και ειμαι απογοητευμενος απο ολες (με το λειτουργικο μαλλον, οχι με το hardware). Δεν γραφω περισσοτερα για να μην εξελιχθει σε Android vs iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εσεις που κρινετε δυστυχως την apple πραγματικα ποτε δεν πιασατε στα χερια σας ενα macintosh η ενα macbook ακομα κ απο τα παλαιοτερα για να καταλαβετε την διαφορα. Ποιοτητα κατασκευης , καινοτομια κ συναμα απλοτητα κ ευκολια χρησης. Η apple εδειξε τον δρομο εδω κ πολλα χρονια κ θελουμε δεν θελουμε θα τον δειχνει για πολλα ακομα χρονια συνθλιβοντας τον ανταγωνισμο. 

        Διαβαζω για πυρηνες κ μνημη και και και.....Apple σημαινει απολυτος συνδιασμος k δεσιμο hardware και software αυτο ειναι το διαφορετικο που ελκυει ολους κ κανει την χρηση του ευκολοτερη κ διχως προβληματα. Οπου κ να συγκρινουμε ενα iphone με οποιοδηποτε αλλο υπερεχει στην ποιοτητα κατασκευης φινιρισμα κ ποιοτητα στησιματος κ ελεγχου εφαρμογων. Αυτοι που θελουν το κατι διαφορετικο ας παρουν iphone gentlements αυτοι που θελουν κατι συνιθισμενο κ ιδιο απο 70 ευρω εως και 740 ευρω ας παρουν android γιατι δυστυχως το android μενει ιδιο αλλα αγοραζετε το hardware............

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...