Προς το περιεχόμενο

iPad Mini 2: Φήμες για Touch ID και χρυσό χρώμα


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

μπορει να γινει συγκριση των πραγματων που μπορει να κανει καποιος με ενα mobile/tablet os (που ως επι το πληστον δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα εκτος απο εν μερη ψυχαγωγια) με ενα κανονικο desktop λειτουργικο;

ετσι παει.. η παιρνεις tablet για δουλεια ή απλα για να χαλασεις λεφτα και να λες "τι ομορφιες εχω εγω".

 

 

η ms μπορει και να το ηθελε αλλα τι μας ενδιαφερει εμας ως καταναλωτες τι θελει η καθε εταιρεια; το θεμα ειναι τι αναγκες εχουμε εμεις που θελουμε tablet και μεχρι τωρα ειχαμε μονο κινητα που για καποιον αστειο λογο τους εβαζαν μεγαλυτερη οθονη και τα ονομαζαν 'tablet', οποτε να ειναι καλα η ms που εφερε ενα αληθινο λειτουργικο.

 

Εφοσον και τα 2 λειτουργουν σε tablet συσκευες βεβαια και συγκρινονται..

Το γιατι πηρα εγω tablet το ξερω εγω και μου φτανει..

 

Εσυ το κρινεις ως αληθινο λειτουργικο.. Η δικια μου αποψη ειναι διαφορετικη.. 

Συγγνωμη κ ολας ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εφοσον και τα 2 λειτουργουν σε tablet συσκευες βεβαια και συγκρινονται..

Το γιατι πηρα εγω tablet το ξερω εγω και μου φτανει..

 

Εσυ το κρινεις ως αληθινο λειτουργικο.. Η δικια μου αποψη ειναι διαφορετικη..

Συγγνωμη κ ολας ε?

 

Κατ'αρχας πρεπει να καταλαβετε,οτι δε ψωνιζω ενα windows tablet,αλλα ενα x86 tablet!

Εχω προσβαση σε ολες τις legacy εφαρμογες των windows(περιπου 4-5εκατομυρια)!

Εχω 100k απο το apps store!

Και το ποιο ωραιο ειναι οτι μπορω να εχω τις εφαρμογες του android ή το ιδιο το android σε dualboot ή σε virtual machine!

Αυτα οσο αφορα τα apps!

Να μιλησουμε για flash,silverlight κ.α τετοιες τεχνολογιες?

Θελετε να μιλησουμε για συνδεσιμοτητα?

Θελατε να μιλησουμε για περιφεριακα που μπορουμε να βρουμε ακομη και στο μπακαλικο της γειτονιας?

Θελετε να μιλησουμε για multitasking?

Θελετε να μιλησουμε για stylus με digitizer?

Θελετε να μιλησουμε για home server δυνατοτητες?

Θελετε να μιλησουμε για χρηση itune που να κανει συγχρονισμο και backup στο iphone σας?

Θελετε να μιλησουμε για τις δυνατοτητες να κανει root και jailbreak στα GADGETS σας?

Πραγματικα,σε πιο θεμα θελετε να συγκρινουμε ενα x86 tablet με το ipad?

Αναρωτιέμαι???;)

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα,οπως τα βλεπεις!!!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα καντα εσυ ολα αυτα και αν δε πεσει για τον αιωνιο υπνο απ το σκαλωμα το ταμπλετακι σου πες το μου..

Αιντε ολοι παιρνουμε ενα manual και αραδιαζουμε οτι μπορουμε να κανουμε..

 

Η μαγκια δεν ειναι να κανεις 1000000 πραγματα χωρις αυριο.. Αλλα να κανεις 100 και να γινονται με τις προδιαγραφες του κατασκευαστη και να τρεχουν τοσο ομαλα σα να αλλαζεις φωτο απ τη μια στην αλλη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα καντα εσυ ολα αυτα και αν δε πεσει για τον αιωνιο υπνο απ το σκαλωμα το ταμπλετακι σου πες το μου..

Αιντε ολοι παιρνουμε ενα manual και αραδιαζουμε οτι μπορουμε να κανουμε..

 

Η μαγκια δεν ειναι να κανεις 1000000 πραγματα χωρις αυριο.. Αλλα να κανεις 100 και να γινονται με τις προδιαγραφες του κατασκευαστη και να τρεχουν τοσο ομαλα σα να αλλαζεις φωτο απ τη μια στην αλλη..

Μια χαρα ομαλα τρεχουν!

Μπορει στα legacy apps των windows να μη τρεχουν ολα με το bay trail,αλλα τρεχει σιγουρα πανω απο το 70% αυτων!

Ολα τα υπολοιπα που αναφερα,πιστευεις οτι δε γίνονται?

Πες μου ενα απο αυτα που αναφερα πιο πανω που ΔΕ ΓΊΝΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ απο τον clover trail ή τον bay trail(που ειναι 3χ πιο δυνατος απο το clover)!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να τα παρω ενα ενα αν μπορεσω με τοσα που εβαλες..

1) Εχεις λες προσβαση στις legacy εφαρμογες 4-5 μυρια?

Τις μετρησες μια μια ε? Α ρε αλανι.. Ειναι γελοιο να καθεσαι να ασχολεισαι με τετοιες εφαρμογες σε ταμπλετ (δεν εχεις ουτε ισχυ ουτε μνημη).

2) 100k στο store?

Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα... Συγγνωμη λιγο ακομα.. Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!

3) Android?

Γουσταρεις android ε? Και δε σου φαινονταν.. κριμα..

4) Flash? 

Αυτη η πατατα δεν καταργηθηκε ακομα? Οχι? Ε θα καταργηθει..

5)Συνδεσιμοτητα?

Μια χαρα συνδεομαι εγω παντου και με airplay και με hdmi και ολα τα βασικα..

6) Περιφερειακα? 

Σε 300 μετρα ακτινα εχω istorm, πλαισιο και mediamarkt.. Κατι βρισκω και γω απο περιφερειακα δοξα το θεο (πληκτρολογια, docks, ηχεια, θηκες κλπ κλπ)..

7)iTunes?

Το μεγαλυτερο εργαλειο ever εννοεις? Αν και δε το χρειαζομαι για back up.. Γινεται μεσω icloud. Και περνανε και στο mac ταυτοχρονα χωρις καλωδια..

8) Δεν κανω ουτε root (δεν εχω android) ουτε jailbreak (δε με νοιαζει)..

 

Σε πιο θεμα να συγκρινω το ipad με το windows tablet σου?

Στην οθονη, στο browsing, στο gaming, στην πληροτητα του itunes (ταινιες,μουσικη,βιβλια), στο appstore (εφαρμογες γραμμενες αποκλειστικα για ipad), στη συμβατοτητα με home devices (εφαρμογες για ολα), στο χειρισμο του mac (ακομα και επεξεργασια βιντεο απο μακρια κανω), στη σταθεροτητα, στα updates..

 

Και πριν πεις κατι για τα παραπανω να σου θυμισω πως εχει σημασια ο τροπος που τα κανω και επισης πως ειχα windows στη ζωη μου και τα απαρνηθηκα ευκολα..

Και οτι δε ξαναγυρναω πισω!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να τα παρω ενα ενα αν μπορεσω με τοσα που εβαλες..

1) Εχεις λες προσβαση στις legacy εφαρμογες 4-5 μυρια?

Τις μετρησες μια μια ε? Α ρε αλανι.. Ειναι γελοιο να καθεσαι να ασχολεισαι με τετοιες εφαρμογες σε ταμπλετ (δεν εχεις ουτε ισχυ ουτε μνημη).

2) 100k στο store?

Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα... Συγγνωμη λιγο ακομα.. Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!

3) Android?

Γουσταρεις android ε? Και δε σου φαινονταν.. κριμα..

4) Flash?

Αυτη η πατατα δεν καταργηθηκε ακομα? Οχι? Ε θα καταργηθει..

5)Συνδεσιμοτητα?

Μια χαρα συνδεομαι εγω παντου και με airplay και με hdmi και ολα τα βασικα..

6) Περιφερειακα?

Σε 300 μετρα ακτινα εχω istorm, πλαισιο και mediamarkt.. Κατι βρισκω και γω απο περιφερειακα δοξα το θεο (πληκτρολογια, docks, ηχεια, θηκες κλπ κλπ)..

7)iTunes?

Το μεγαλυτερο εργαλειο ever εννοεις? Αν και δε το χρειαζομαι για back up.. Γινεται μεσω icloud. Και περνανε και στο mac ταυτοχρονα χωρις καλωδια..

8) Δεν κανω ουτε root (δεν εχω android) ουτε jailbreak (δε με νοιαζει)..

 

Σε πιο θεμα να συγκρινω το ipad με το windows tablet σου?

Στην οθονη, στο browsing, στο gaming, στην πληροτητα του itunes (ταινιες,μουσικη,βιβλια), στο appstore (εφαρμογες γραμμενες αποκλειστικα για ipad), στη συμβατοτητα με home devices (εφαρμογες για ολα), στο χειρισμο του mac (ακομα και επεξεργασια βιντεο απο μακρια κανω), στα updates..

 

Και πριν πεις κατι για τα παραπανω να σου θυμισω πως εχει σημασια ο τροπος που τα κανω και επισης πως ειχα windows στη ζωη μου και τα απαρνηθηκα ευκολα..

Και οτι δε ξαναγυρναω πισω!!

Μη το ταλαιπωρεις γιατι εκτηθεσαι περισσοτερο!

 

Αυτο ειναι το mouse που εχω!

 

 

post-192952-0-31791800-1380401042_thumb.jpg

 

Και εδω πως μεταμορφωνεται,ΑΝ καταφερω να το ενωσω με το ipad!

 

 

post-192952-0-85257300-1380400620_thumb.jpg

 

Αυτη ειναι η ΜΑΓΕΊΑ του IOS και του IPAD!!!

PURE POWER!!!:devil:

 

 

Εγω σ'αφηνω εδω και keep dreaming!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ε μα! Έχεις τόσα αλλά χρήσιμα παραδείγματα και επιλέγεις να αναφέρεις το mouse? :P

 

Βέβαια καταλαβαίνω πως ειναι σχεδόν αδύνατον να λειτουργήσεις το office χωρίς mouse σε ένα windows tablet...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ριχτο στη τρελα γιατι δε σε παιρνει.. Μονο που ετσι εκτιθεσαι εσυ αλλα δε πειραζει. Και μονο που μπηκες σε αυτο το θεμα να τρολλαρεις εκτεθηκες απ την αρχη.

 

Μαζι μου δε θα βρεις ακρη αστο.. Σε οσα ποστ και να απαντησεις..

Με οσα ορθογραφικα λαθη και αν το κανεις! :X

 

P.S. Σε ευχαριστω που ποσταρες την Razer απο εταιρειες. Για μια ακομη φορα αγνοεις και δεν ξερεις οτι συνδεονται και με mac ( για την ιστορια προσωπικα χρησιμοποιω logitech)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mouse (δεν στέκομαι στο γεγονός πως εχει και λαμπιόνια)? iPad? Ok! :P

Σβηνουν γιατι σπαταλανε μπαταρια!

Αλλα στο σκοταδι ειναι το ιδιο βολικα με το backlight του keyboard!

 

Ετσι ριχτο στη τρελα γιατι δε σε παιρνει.. Μονο που ετσι εκτιθεσαι εσυ αλλα δε πειραζει. Και μονο που μπηκες σε αυτο το θεμα να τρολλαρεις εκτεθηκες απ την αρχη.

 

Μαζι μου δε θα βρεις ακρη αστο.. Σε οσα ποστ και να απαντησεις..

Με οσα ορθογραφικα λαθη και αν το κανεις!

 

P.S. Σε ευχαριστω που ποσταρες την Razer απο εταιρειες. Για μια ακομη φορα αγνοεις και δεν ξερεις οτι συνδεονται και με mac ( για την ιστορια προσωπικα χρησιμοποιω logitech)

Αν ετρεχε osx το ipad,θα ελεγα ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ RESPECT στην apple και δε θα ημουν εδω για να τρολλαρω,αλλα για πω ποσο γαματο ειναι!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβηνουν γιατι σπαταλανε μπαταρια!

Αλλα στο σκοταδι ειναι το ιδιο βολικα με το backlight του keyboard!

 

Αν ετρεχε osx το ipad,θα ελεγα ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ RESPECT στην apple και δε θα ημουν εδω για να τρολλαρω,αλλα για πω ποσο γαματο ειναι!

Ναι ναι σε θυμαμαι και απο αλλο θεμα ετσι ακριβως ειναι..Το osx το παραδεχεσαι!! χαχαχαχαχαχαχαχ

 

Σου ειπα χρησιμοποιω logitech εκτος απ το mac και στο ipad.. Ελα σου εβαλα puzzle για δυνατους λυτες. Google it τωρα να δεις τι εννοω (πληκτρολογιο βαση ειναι μη σπαταλας φαια ουσια)..

Μην αρχισω να γελαω παλι που χρησιμοποιεις razer με το .....tablet σου.... χαχαχαχα!!

Προσεξε μονο να προγραμματισεις καλα και τα 20 κουμπια του.. Μη πανε χαμενα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι σε θυμαμαι και απο αλλο θεμα ετσι ακριβως ειναι..Το osx το παραδεχεσαι!! χαχαχαχαχαχαχαχ

 

Σου ειπα χρησιμοποιω logitech και στο ipad.. Ελα σου εβαλα puzzle για δυνατους λυτες. Google it τωρα να δεις τι εννοω (πληκτρολογιο βαση ειναι μη σπαταλας φαια ουσια)..

Μην αρχισω να γελαω παλι που χρησιμοποιεις razer με το .....tablet σου.... χαχαχαχα!!

Και τι κανεις με το logitech στο ipad?Κλικι κλικι?

Οταν δε ξερει τι κανει το συγκεκριμενο ποντικι(razer naga) και ποιες ειναι οι δυνατότητες του,μη κανεις το κοπο να μου λες οτι εχεις logitech στο ipad που κανει μονο κλικι κλικι!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι κανεις με το logitech στο ipad?Κλικι κλικι?

Οταν δε ξερει τι κανει το συγκεκριμενο ποντικι και ποιες ειναι οι δυνατότητες του,μη κανεις το κοπο να μου λες οτι εχεις logitech στο ipad που κανει μονο κλικι κλικι! :devil:

Ναι εχεις δικιο, μπορει να μη ξερω εγω οτι ο σκοπος του mouse που εβαλες ειναι κυριως το gaming σε παιχνιδια ΜΜΟ οπως το WOW (εχτες γεννηθηκα), κατι που προφανως δε μπορεις να το κανεις στο tabletακι σου..

Tο logitech bt το εχω για να πληκτρολογω both hands σημειωσεις της δουλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...