Προς το περιεχόμενο

iPad Mini 2: Φήμες για Touch ID και χρυσό χρώμα


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Μη μου ανεβάζετε φωτογραφίες με το καινούργιο port και μου γυρνάνε τα άντερα...καταραμένη Apple λες και το παραδοσιακό 30pin connector σε χάλαγε...</p>

 

Εμένα προσωπικά με χάλαγε αρκετά... ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μη μου ανεβάζετε φωτογραφίες με το καινούργιο port και μου γυρνάνε τα άντερα...καταραμένη Apple λες και το παραδοσιακό 30pin connector σε χάλαγε...

Οχι θα κατσει η Apple 50 χρονια με το ογκώδες 30pin connector επειδη εσένα σου γυρνανε τα αντερα. Έχεις δει ποσο όγκο καταλαμβανει σε σχεση με το lighting? teardown_docklightning@2x.jpgLightning-vs.-30-PIN.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ipad mini το τωρινο ειχε 359. Και αυτη η τιμη κοντα στα 400 ειναι. Τι θεμα εχεις?

Εγω το κοβω για 370-380!

Η apple δεν ανεβάζει τιμές στο προϊόντα όσο είχε και το iPad mini 1 θα εχει καμι αυτο, τώρα το πόσο θα κάνει Ελλάδα ειναι άλλο θέμα.

 

Μη μου ανεβάζετε φωτογραφίες με το καινούργιο port και μου γυρνάνε τα άντερα...καταραμένη Apple λες και το παραδοσιακό 30pin connector σε χάλαγε...

η apple έκανε το αυτονόητο που θα έπρεπε να υπάρχει παντού ο φορτιστής να κουμπώνει όπως και να τον βάλεις, όλες οι συνδέσεις θα έπρεπε να ειναι έτσι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Surface 2 Pro θα κάνει ένα χιλιάρικο όταν έρθει στην Ελλάδα. Δεν συγκρίνετε με το ipad ή το mini. 

Είναι υβρίδιο ultrabook/tablet με windows 8 pro και πολύ δυνατά χαρακτηριστικά. Αντίπαλος του στην ίδια κατηγορία είναι το Macbook Air. 

 

Το Surface 2 το απλό τώρα είναι ο αντίπαλος του ipad.  Τιμή έχει περίπου όσο και το μεγάλο ipad.  Δεν τρέχει  πλήρη windows αλλά μια έκδοση τα Rt που είναι σαν τα windows phone σε λαπτοπ, μη συμβατή με τα παιχνίδια /εφαρμογές των PC.  ¨Εχει δυνατά χαρακτηριστικά, έχει υπέροχη οθόνη και δωρεάν office. Το ipad παραμένει πιο εύχρηστο και έχει πολύ πιο ώριμο κι πλήρες "οικοσύστημα".  Εμένα μου αρέσουν και τα δύο. Για δουλειά και πληρότητα εφαρμογών σαν laptop φυσικά το Surface2 είναι καλύτερο.  Για παιχνίδια το ipad (και το μίνι φυσικά) είναι πιο βολικό.

 

Υπαρχει και το 8αρι της dell με fullhd και intel bay trail στα 300-350$ με windows 8.1,που θα ειναι μια πολυ καλη προταση γι'αυτη τη κατηγορία!

 

http://www.pcadvisor.co.uk/new-product/tablets/3468349/dell-venue-windows-8-tablet-hands-on/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοιες πωλησεις θα το ηθελε πολυ πιστεψε με..

Δεν εχουν αναγκη τα windows υβριδικα τις τεραστιες πωλησει που ανακοινωνει η apple!

Αργα ή γρηγορα θα καθιεροθουν με τις ευλογιες της ms,intel(μπορει κ amd) και ολων των κατασκευαστριων pc!!!

Και τοτε θα δεις και τις τεραστιες πωλησεις,οπως τις ειδες και με το android στα κινητα!;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν αναγκη τα windows υβριδικα τις τεραστιες πωλησει που ανακοινωνει η apple!

Αργα ή γρηγορα θα καθιεροθουν με τις ευλογιες της ms,intel(μπορει κ amd) και ολων των κατασκευαστριων pc!!! ;)

ναι τις πωλησεις κανενας δεν τις εχει αναγκη..

Και αυτοι που πουλανε εχουν μαπα προιοντα. Τοσο μαπα που το εχεις και στο αβαταρ σου!

Ναι θα καθιερωθει.. με τις ευλογιες και το σταυρο στο χερι... χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τις πωλησεις κανενας δεν τις εχει αναγκη..

Και αυτοι που πουλανε εχουν μαπα προιοντα. Τοσο μαπα που το εχεις και στο αβαταρ σου!

Ναι θα καθιερωθει.. με τις ευλογιες και το σταυρο στο χερι... χαχαχαχα

Εδω θα καθομαστε ομορφα και ωραια και θα παρακολουθουμε τις εξεληξεις!

Προς το παρον θα απολαβανω ολα αυτα που δε εχεις στο ipad σου,απο το windows tablet μου και εσυ να βγαινεις στο φορουμ,για να λες ποσο γαματο ειναι το ipad με τις εκατομυρια πωλησεις και τους 1002 περιορισμους!;)

Εγω παντος δε θα εχω κανενα προβλημα.Αντιθέτως θα σε απολαμβανω!!!:-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Και ουτε θα γινει ποτε..

 

μπορει να γινει συγκριση των πραγματων που μπορει να κανει καποιος με ενα mobile/tablet os (που ως επι το πληστον δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα εκτος απο εν μερη ψυχαγωγια) με ενα κανονικο desktop λειτουργικο;

ετσι παει.. η παιρνεις tablet για δουλεια ή απλα για να χαλασεις λεφτα και να λες "τι ομορφιες εχω εγω".

 

Με τετοιες πωλησεις θα το ηθελε πολυ πιστεψε με..

 

η ms μπορει και να το ηθελε αλλα τι μας ενδιαφερει εμας ως καταναλωτες τι θελει η καθε εταιρεια; το θεμα ειναι τι αναγκες εχουμε εμεις που θελουμε tablet και μεχρι τωρα ειχαμε μονο κινητα που για καποιον αστειο λογο τους εβαζαν μεγαλυτερη οθονη και τα ονομαζαν 'tablet', οποτε να ειναι καλα η ms που εφερε ενα αληθινο λειτουργικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα καθομαστε ομορφα και ωραια και θα παρακολουθουμε τις εξεληξεις!

Προς το παρον θα απολαβανω ολα αυτα που δε εχεις στο ipad σου,απο το windows tablet μου και εσυ να βγαινεις στο φορουμ,για να λες ποσο γαματο ειναι το ipad με τις εκατομυρια πωλησεις και τους 1002 περιορισμους! ;)

Εγω παντος δε θα εχω κανενα προβλημα.Αντιθέτως θα σε απολαμβανω!!! :-)

Ναι γτ μεχρι τωρα εχουν παει τοσο καλα οι εξελιξεις για τα windows tablet που πραγματικα εχεις δικιο που ελπιζεις...

 

Ετσι σε θελω ομως το ηθικο ακμαιο και να χαιρεσαι αυτο που εχεις. Ειναι μια παρηγορια τουλαχιστον.. :confused:

 

Εγω σε χαιρομαι και τωρα που σε διαβαζω μην ανησυχεις.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γτ μεχρι τωρα εχουν παει τοσο καλα οι εξελιξεις για τα windows tablet που πραγματικα εχεις δικιο που ελπιζεις...

 

Ετσι σε θελω ομως το ηθικο ακμαιο και να χαιρεσαι αυτο που εχεις. Ειναι μια παρηγορια τουλαχιστον.. :confused:

 

Εγω σε χαιρομαι και τωρα που σε διαβαζω μην ανησυχεις.. :-)

Κατ'αρχας πρεπει να καταλαβετε,οτι δε ψωνιζω ενα windows tablet,αλλα ενα x86 tablet!

 

Εχω προσβαση σε ολες τις legacy εφαρμογες των windows(περιπου 4-5εκατομυρια)!

Εχω 100k απο το apps store!

Και το ποιο ωραιο ειναι οτι μπορω να εχω τις εφαρμογες του android ή το ιδιο το android σε dualboot ή σε virtual machine!

Αυτα οσο αφορα τα apps!

 

Να μιλησουμε για flash,silverlight κ.α τετοιες τεχνολογιες?

Θελετε να μιλησουμε για συνδεσιμοτητα?

Θελατε να μιλησουμε για περιφεριακα που μπορουμε να βρουμε ακομη και στο μπακαλικο της γειτονιας?

Θελετε να μιλησουμε για multitasking?

Θελετε να μιλησουμε για stylus με digitizer?

Θελετε να μιλησουμε για home server δυνατοτητες?

Θελετε να μιλησουμε για χρηση itune που να κανει συγχρονισμο και backup στο iphone σας?

Θελετε να μιλησουμε για τις δυνατοτητες να κανει root και jailbreak στα GADGETS σας?

 

Πραγματικα,σε πιο θεμα θελετε να συγκρινουμε ενα x86 tablet με το ipad?

Αναρωτιέμαι???;)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...