Προς το περιεχόμενο

iPad Mini 2: Φήμες για Touch ID και χρυσό χρώμα


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την αποκάλυψη της νέας γενιάς iPad και iPad Mini να αργούν λίγο ακόμα, οι διαρροές ήταν λογικό να έχουν ξεκινήσουν ήδη, αυτή τη φορά με το δεύτερο στο στόχαστρο.Συγκεκριμένα, οι πρώτες φωτογραφίες του νέου μοντέλου iPad Mini έκαναν την εμφάνισή τους στην κινέζικη ιστοσελίδα Zol.com.cn, παρουσιάζοντας τη νέα έκδοση της συσκευής, με μεταλλικό περίβλημα στα πλαϊνά αλλά και γύρω από το home button, όπως ακριβώς και στο iPhone 5s. Επίσης, σύμφωνα με την πηγή, η νέα γενιά θα έχει ενσωματωμένο το σύστημα αναγνώρισης δαχτυλικών αποτυπωμάτων Touch ID.

 

Στην δεύτερη φωτογραφία το iPad Mini «ποζάρει» από πίσω, φανερώνοντας τη νέα χρωματική επιλογή, με χρυσαφή φινίρισμα, στα πλαίσια των επιλογών που υπάρχουν στο νέο smartphone της Apple.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Όλα τα παραπάνω αποτελούν μέχρι στιγμής ανεπιβεβαίωτες φήμες όπως και η ύπαρξη retina οθόνης στο iPad 2 mini και μένει να δούμε αν θα επιβεβαιωθούν στην παρουσίαση της Apple η οποία αναμένεται να διεξαχθεί μέσα στον Οκτώβριο

 

Link.png Site: MacRumors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Galaxy s4 έχω αλλά το mini για μένα so far είναι μακράν το καλύτερο pad που έχει περάσει απο τα χέρια μου.

Άν το καλύτερο βελτιωθεί κι άλλο (retina plz) δε νομίζω να υπάρξει ανταγωνιστής ισάξιος για πολύ καιρό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει Retina. Ο αντίπαλος είναι ήδη εδώ και δεν θα τον ξεπεράσει για 'μενα ούτε με την ύπαρξη της Retina... 

http://www.insomnia.gr/reviews/_/smartphones/google-nexus-7-2013-r188

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Touch ID κατα τη γνώμη μου ειναι πέρα για πέρα άσχημο και κακόγουστο στο κατα τα άλλα πολύ όμορφο iPad mini, κυρίως λόγω του ασημένιου δακτύλιου. Όσον αφορά τον ανταγωνισμό.. Δεν υπάρχει βασικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με,phoenix.

Σχεδιαστικά πολυ όμορφο όπως και τα περισσότερα απο Απλ.

Δυστυχως το χρυσό ήρθε για να μείνει.

Σχετικά με ανταγωνισμό το Surface 2 Pro δεν υποτίθεται πως ειναι καλύτερο; (σοβαρά ρωτάω, δεν εχω αφιερώσει χρόνο πάνω σε tabs)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με,phoenix.

Σχεδιαστικά πολυ όμορφο όπως και τα περισσότερα απο Απλ.

Δυστυχως το χρυσό ήρθε για να μείνει.

Σχετικά με ανταγωνισμό το Surface 2 Pro δεν υποτίθεται πως ειναι καλύτερο; (σοβαρά ρωτάω, δεν εχω αφιερώσει χρόνο πάνω σε tabs)

Ήμουν σε μια παρουσίαση για Surface 2 Pro, ομολογώ πως ήταν εντυπωσιακά γρήγορο καταπληκτική οθόνη αλλά το μεγάλο μειονέκτημα είναι η τιμή του. Όχι πως το iPad είναι φτηνό αλλά κοιτάνε για φτηνότερο -100 ευρό και βάλε και νομίζουν ότι θα εντυπωσιάσουν έστω και αν τα σκάσουν χοντρά και στο κομμάτι του εντυπωσιασμού η Apple τα έχει καταφέρει καλά, δυστυχώς για τον ανταγωνισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα θα εξαρτηθούν από την τιμή. Αν η retina το εκτοξεύσει στα 400 € κοντά, τότε θα έχουμε θέμα...

To ipad mini το τωρινο ειχε 359. Και αυτη η τιμη κοντα στα 400 ειναι. Τι θεμα εχεις?

Εγω το κοβω για 370-380!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "φημες" μου αρεσει.Λες και υπηρχε ανθρωπος ο οποιος δεν ηξερε οτι θα εχει τα παραπανω χαρακτηριστικα.Εδω γνωριζαμε τι θα φοραει το νεο iphone μηνες πριν την κυκλοφορια του,υπηρχε περιπτωση να μην του "μοιασει" το ipad;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ με,phoenix.

Σχεδιαστικά πολυ όμορφο όπως και τα περισσότερα απο Απλ.

Δυστυχως το χρυσό ήρθε για να μείνει.

Σχετικά με ανταγωνισμό το Surface 2 Pro δεν υποτίθεται πως ειναι καλύτερο; (σοβαρά ρωτάω, δεν εχω αφιερώσει χρόνο πάνω σε tabs)

 

To Surface 2 Pro θα κάνει ένα χιλιάρικο όταν έρθει στην Ελλάδα. Δεν συγκρίνεται με το ipad ή το mini.

Είναι υβρίδιο ultrabook/tablet με windows 8 pro και πολύ δυνατά χαρακτηριστικά. Αντίπαλος του στην ίδια κατηγορία είναι το Macbook Air.

 

Το Surface 2 το απλό τώρα είναι ο αντίπαλος του ipad. Τιμή έχει περίπου όσο και το μεγάλο ipad. Δεν τρέχει πλήρη windows αλλά μια έκδοση τα Rt που είναι σαν τα windows phone σε λαπτοπ, μη συμβατή με τα παιχνίδια /εφαρμογές των PC. ¨Εχει δυνατά χαρακτηριστικά, έχει υπέροχη οθόνη και δωρεάν office. Το ipad παραμένει πιο εύχρηστο και έχει πολύ πιο ώριμο κι πλήρες "οικοσύστημα". Εμένα μου αρέσουν και τα δύο. Για δουλειά και πληρότητα λειτουργιών σαν laptop φυσικά το Surface2 είναι καλύτερο. Για παιχνίδια και πληθώρα εφαρμογών το ipad (και το μίνι φυσικά) είναι πιο βολικό.

Επεξ/σία από prokopisboy
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει Retina. Ο αντίπαλος είναι ήδη εδώ και δεν θα τον ξεπεράσει για 'μενα ούτε με την ύπαρξη της Retina... 

http://www.insomnia.gr/reviews/_/smartphones/google-nexus-7-2013-r188

καλα...αντιπαλο δεν το λες.

Εστω και αισθητικα να το δεις...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου ανεβάζετε φωτογραφίες με το καινούργιο port και μου γυρνάνε τα άντερα...καταραμένη Apple λες και το παραδοσιακό 30pin connector σε χάλαγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...