Προς το περιεχόμενο

iPad Mini 2: Φήμες για Touch ID και χρυσό χρώμα


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ipad mini για μένα είναι οι ιδανικές διαστάσεις για tablet και ο σχεδιασμός της apple είναι το καλύτερο.

Δεν ξέρω για το χρυσό χρώμα αλλά αν θα έπαιρνα άμεσα ένα tablet θα ήταν σίγουρα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας το βγάλουν σε χρυσό, ας το βγάλουν ακόμα και σε ροζάκι. Αν έχει retina και ενα δυνατό επεξεργαστή όπως είπε κ ο φίλος παραπάνω το χτύπησα χωρίς δεύτερη σκέψη. Πολύ καλο το iPad 2 αλλα μου πέφτει κάπως βαρύ πλέον και εχει αρχίσει να δείχνει τα χρόνια του.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρότερο μέγεθος στο βύσμα.

 

Σταθερότερο κούμπωμα.

 

Το βάζεις όπως θες χωρίς να ψάχνεις για τη σωστή πλευρά (και αν αυτό σου φαίνεται λεπτομέρεια, σκέψου πόσες φορές έβρισες προσπαθώντας να καρφώσεις ένα usb).

 

Η συσκευή σου έχει μικρότερο εκτεθειμένο άνοιγμα.

 

Το 30pin έχει δόντια που κλειδώνουν, πόσο σταθερότερο να πάει? 

 

Anyways το rant το κάνω γιατί αχρήστευσε πολλές γενιές docking stations με αυτή την κίνηση και πριν μου πεις για αντάπτορα ναι το θέμα είναι οτι λόγο σχεδιαστικών προδιαγραφών με το ανταπτοράκι αχρηστέυεται το docking απλά παραμένει η δυνατότητα να είσαι συνδεμένος.

 

Απο την άλλη ναι φυσικά και μου έχει συμβεί αλλά πιο πολύ βρίζω τώρα απο πριν :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το 30pin έχει δόντια που κλειδώνουν, πόσο σταθερότερο να πάει? 

 

Anyways το rant το κάνω γιατί αχρήστευσε πολλές γενιές docking stations με αυτή την κίνηση και πριν μου πεις για αντάπτορα ναι το θέμα είναι οτι λόγο σχεδιαστικών προδιαγραφών με το ανταπτοράκι αχρηστέυεται το docking απλά παραμένει η δυνατότητα να είσαι συνδεμένος.

 

Απο την άλλη ναι φυσικά και μου έχει συμβεί αλλά πιο πολύ βρίζω τώρα απο πριν :P.

 

το 30pin πάντα με ανατρίχιαζε όταν κούμπωνε! Έπιανε μεν στις ακρες αλλά κουνιόταν πάνω κάτω. Το νέο αν το δεις και το δοκιμάσεις, αν και είναι απίστευτα μικρό κουμπώνει απόλυτα και δεν "παίζει" καθόλου. Για τα διάφορα περιφερειακά που αχρηστεύτηκαν (και μερικά κόστιζαν πολλά), συμφωνώ απόλυτα πως δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν υπαρχει καποιος ανταπτορας για τα περιφεριακα που λετε;

Ανταπτορας υπάρχει αλλά μονο για το βυσμα το ίδιο. Αν είχες κάποια συσκευή που είχε Dock όμως για να κουμπώνει πάνω του το τηλέφωνο ή το iPad, δεν μπορεί πλέον να κάτσει με τον ανταπτορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galaxy s4 έχω αλλά το mini για μένα so far είναι μακράν το καλύτερο pad που έχει περάσει απο τα χέρια μου.

Άν το καλύτερο βελτιωθεί κι άλλο (retina plz) δε νομίζω να υπάρξει ανταγωνιστής ισάξιος για πολύ καιρό.

 

Που καταλήξαμε ρε... να πρέπει να λέμε ότι έχουμε και Samsung / Apple προϊόν για να μη μας κατηγορήσουν Fanboy κλπ....

 

Παντού τα ίδια.. λες κάτι κατά / υπέρ κάτι - και σε βαφτίζουν & ταυτίζουν αντίστοιχα. (Apple Funboy/ ΧΑ / ΝΔ )

 

Χάσαμε την ελευθερία του λόγου μας, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ η άποψη μας; 

 

Πες φίλε γουστάρω το IPad Mini. Και άσε του άλλους να λένε. 

 

 

Back to Topic: 

 

Φήμες / ξεφήμες - Αναμενόμενο είναι. 

 

Edit:

Ο ektor7 έχει δίκαιο. Την αγορά θα την κερδίσει η MS αργά η γρήγορα, και θα έχουμε την εναλλακτική του IPad. Τα Surface & Win8 Tab έχουν όλα τα Πλεονεκτήματα τον Η/Υ - και όμως όλα τα Μειονεκτήματα!!! Με το καιρό θα βαραίνουν, Ιούς, AntiVirus, Κολλήματα κλπ.

Εδώ θα είναι το πλεονέκτημα του iOS  & Ipad. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα...αντιπαλο δεν το λες.

Εστω και αισθητικα να το δεις...

 

φίλε μου η εμφάνιση έρχεται τελευταία στο θέμα τεχνολογία. Τι να το κάνω να λέω ότι έχω κάτι όμορφο και "ηχητικά ωραίο" , και να έχω iphone...mac...! Μόνο στα ipad δικαιολογούσα την apple αλλά πλέον το χάνει το παιχνίδι και εκεί σιγά σιγά. Το ξέρω είναι δύσκολο να το παραδεχτούν οι κάτοχοι, τόσα λεφτά έδωσαν τα παιδιά!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου η εμφάνιση έρχεται τελευταία στο θέμα τεχνολογία.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Από αυτοκίνητα και τηλεοράσεις μέχρι καφετιέρες και λάπτοπ, η εμφάνιση είναι το τελευταίο πράγμα που απασχολεί τον υποψηφιο αγοραστή...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω ipad  ,το μινι  εχει πιο βολικες διαστασεις και μικροτερο βαρος  συν την φορητοτητα.χωρις retina ομως δεν υπαρχει περιπτωση καποια στιγμη να το αγορασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα το mini 2 με retina,αλλα αν μέχρι τα Χριστούγεννα βρω ενα αντίστοιχο 8ιντσο με full windows θα το προτίμησω.

Αναμένω απο Dell και Lenovo κυριως μεσα στον Οκτώβριο που θα ανακοινωθούν.

Ελπίζω να ειναι κοντά σε αυτα που ζητάω.

Είπαμε ο εχθρός του καλού το καλύτερο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε δεν υπαρχει "καλυτερο" στη ζωη μας.. Μονο τι μας βολευει περισσοτερο..

 Αν ισχυε το αναποδο θα ειχαμε ολοι την ιδια συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα το mini 2 με retina,αλλα αν μέχρι τα Χριστούγεννα βρω ενα αντίστοιχο 8ιντσο με full windows θα το προτίμησω.

Αναμένω απο Dell και Lenovo κυριως μεσα στον Οκτώβριο που θα ανακοινωθούν.

Ελπίζω να ειναι κοντά σε αυτα που ζητάω.

Είπαμε ο εχθρός του καλού το καλύτερο.

Sent from my iPad using Insomnia

Ανακοινωθηκε το 8" απο την dell με fullhd,bay trail γυρω στα 300€.

 

Οσο για το αν μετρα η εμφανηση!

Οτιδηποτε κουβαλουμε συχνα μαζι μας θεωρηται αξεσουαρ και η εμφανηση ειναι μεσα στους 3πρωτους λογους για την επιλογη του!

Και το ipad mini,για μενα(προσωπικο) ειναι οτι πιο ομορφο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη σε μικρο tablet που βολευει να το έχουμε μαζι μας!

Απλα δεν εχουμε την ιδια σειρα προτεραιοτητας σ'αυτους τους λογους και ουτε ιδια γουστα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...