Προς το περιεχόμενο

Nexus 5, διέρρευσαν τα πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο πάμε και ανεβαίνουμε...
- "Αγάπη μου έχουμε καλεσμένους που είναι ο δίσκος να σερβίρω τα ποτά;"

- "Τι τον θες ρε αγάπη μου τον δίσκο... πάρε το nexus για ευκολία τα παιδιά δεν είναι ξένα..."

 

:P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσο πάμε και ανεβαίνουμε...

- "Αγάπη μου έχουμε καλεσμένους που είναι ο δίσκος να σερβίρω τα ποτά;"

- "Τι τον θες ρε αγάπη μου τον δίσκο... πάρε το nexus για ευκολία τα παιδιά δεν είναι ξένα..."

 

:P

Οχι και ποτά...

Σφηνάκια χωράει 4-5!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο πάμε και ανεβαίνουμε...

- "Αγάπη μου έχουμε καλεσμένους που είναι ο δίσκος να σερβίρω τα ποτά;"

- "Τι τον θες ρε αγάπη μου τον δίσκο... πάρε το nexus για ευκολία τα παιδιά δεν είναι ξένα..."

 

:P

Oτι το nexus 5 εχει βεβαια μικροτερες διαστασεις απο το nexus 4(που ηταν ηδη μαζεμενενο για 4.7") και αισθητα μικροτερες απο το htc one 4.7" δεν μας νοιαζει, ε?

 

Στοιχημα οτι θα ακολουθησουν κ αλλα μηνυματα που θα γραφουν οτι κακως μεγαλωσε το κινητο, οτι 5" ειναι παντοφλα κλπ, αλλα αγνοουν οτι μπορει να μεγαλωσε η οθονη, αλλα η συσκευη μικρυνε σε πλατος κ υψος σε σχεση με το ηδη μαζεμενο (για 4.7" οθονη) nexus 4.

 

Σκεφτειτε οτι το nexus 5 εχει σχεδον ιδιο μηκος , αλλα μικροτερο πλατος σε σχεση με το lumia 920 που εχει 4.5" οθονη.

Ή οτι το nexus 5 εχει λιγο μεγαλυτερο μηκος(3 χιλιοστα μεγαλυτερο) , αλλα μικροτερο πλατος σε σχεση με το lumia 900 που εχει 4.3" οθονη.

Ή οτι το nexus 5 εχει ~55% μεγαλυτερη οθονη απο το iphone, αλλα μονο 6.5% μεγαλυτερο μηκος.

 

 

---------------------------------------------

Διαστασεις nexus 5:

https://plus.google.com/116252656973193786075/posts/P5ELxWddesS

Επεξ/σία από haHa
  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ιντσες? πολλα δεν ειναι? τι επαθαν ολοι και βγαζουν παντοφλες?

Ο κόσμος εχει και φαλλικά σύνδρομα.

Άρχισε με τα αμάξια και έχει επεκταθεί παντού..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσεις που γκρινιάζετε για επέκταση μνήμης, τι ακριβως τα κάνετε πάνω από 32gb (τη σήμερον ημέρα);

Τα 16 απο τα 32 απέχουν.Πόσο μάλιστα απο τα 16, ένα ποσοστό τους δίνονται στην rom.

 

Ας μην γίνει αντίστοιχη συζήτηση με σκληρούς δίσκους, (τι να το κάνεις το 1 tb). Κάποιοι θέλουν χώρο,και προτιμούν να έχουν περίσσιο παρά να μην τους φτάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το κινητό δεν είναι σκληρός δίσκος. Πόση μουσική/ταινείες θες να κουβαλάς μαζί σου; Και το ερώτημα παραμένει, τί ακριβώς κουβαλάει κάποιος μαζί του και δεν φτάνουν σε κινητό τα 16gb; 

 

Αυτήν την εποχή, 16 ή 32gb είναι αρκετά. Σε καμιά 2ετία βλέπουμε. Ιδίως αν υπολογίσουμε τον μπελά με την κάρτα μνήμης (αργή πρόσβαση, αργοπορία στο boot, μισή εφαρμογή στο τηλέφωνο μισή στην κάρτα) δεν αξίζει τον κόπο. Και αν υπολογίσεις υπηρεσείες τύπου spotify, άστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή για σένα είναι αρκετά τα 16, δεν σημαίνει πως όλοι είναι το ίδιο. Είναι περιττό φαντάζομαι να σου εξηγήσουμε που και πως χρειάζονται τα 32 με λεπτομέρειες. Και ως γνωστόν, όπως λέει και ο λαός, όσο περισσότερα τόσο το καλύτερο!

 

Sent from my X909 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το κινητό δεν είναι σκληρός δίσκος. Πόση μουσική/ταινείες θες να κουβαλάς μαζί σου; Και το ερώτημα παραμένει, τί ακριβώς κουβαλάει κάποιος μαζί του και δεν φτάνουν σε κινητό τα 16gb; 

 

Αυτήν την εποχή, 16 ή 32gb είναι αρκετά. Σε καμιά 2ετία βλέπουμε. Ιδίως αν υπολογίσουμε τον μπελά με την κάρτα μνήμης (αργή πρόσβαση, αργοπορία στο boot, μισή εφαρμογή στο τηλέφωνο μισή στην κάρτα) δεν αξίζει τον κόπο. Και αν υπολογίσεις υπηρεσείες τύπου spotify, άστα.

 

οταν πας στρατο θα συνειδητοποιησεις οτι 32γιγα δε φτανουν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...