Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την υπηρεσία iMessage στο iOS 7


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ανανεωμένο iOS 7 ήρθε πλέον σε όλες τις υποστηριζόμενες συσκευές, με σχετικό update διόρθωσης κάποιων bugs να ακολουθεί. Όμως φαίνεται πως ακόμα υπάρχουν κάποια προβλήματα με τη νέα έκδοση, αυτή τη φορά με το iMessage.Σύμφωνα με αρκετές αναφορές χρηστών, η υπηρεσία iMessage αντιμετωπίζει πρόβλημα, καθιστώντας αδύνατη την αποστολή μηνυμάτων μέσω αυτής για αρκετούς χρήστες. Όταν κάποιος πάει να στείλει μήνυμα, η μπλε μπάρα κολλάει λίγο πριν την ολοκλήρωση, ενώ η μόνη λύση φαίνεται να είναι η επανεκκίνηση της υπηρεσίας ή της συσκευής αλλά και η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της λειτουργίας πτήσης.

 

Η Apple παραδέχεται πως γνωρίζει το εν λόγω πρόβλημα και υπόσχεται να το διορθώσει με σχετικό update. Επίσης, η εταιρεία υποστηρίζει πως το ποσοστό χρηστών που αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα είναι «ελάχιστο».

 

Link.png Site: TheVerge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Apple claims the issue only affects a "fraction of a percent" of iMessages users — anecdotally we've noticed the issue on more than five devices"

 

Όχι δεν είσαι πληρωμένο the Verge, όχι μην το ξαναπείς.

 

7 άτομα με iOS 7 από σχολή-παρέα μου δεν έχουν αντιμετωπήσει ποτέ αυτό το πρόβλημα και το καίμε στο iMessage γιατί το Watsapp είναι που μας κάνει νούμερα ωρες ωρες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως συνήθως με όλα τα λειτουργικά συστήματα, όσοι βιαστούν να τα εγκαταστήσουν γίνονται πειραματόζωα. Λίγοι υπομονή μερικούς μήνες μέχρι να βρεθούν τα κενά ασφαλείας, τα σίγουρα bugs και φυσικά το απαραίτητο "Jailbrake :devil: ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι που το είχα απορία..οταν το κινητο εχει τα data off και το wifi on τοτε αν το βάλω σε sleep μετα απο λίγο σβήνει το wifi έτσι δεν είναι; τότε πως θα μου ερχονται τα imessage? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι που το είχα απορία..οταν το κινητο εχει τα data off και το wifi on τοτε αν το βάλω σε sleep μετα απο λίγο σβήνει το wifi έτσι δεν είναι; τότε πως θα μου ερχονται τα imessage? 

 

 

Δεν θα σου έρχονται τα imessage αν δεν έχεις ΓΕΝΙΚΑ (είτε με 3G είτε με wifi) πρόσβαση στο internet. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σου έρχονται τα imessage αν δεν έχεις ΓΕΝΙΚΑ (είτε με 3G είτε με wifi) πρόσβαση στο internet. :)

 

ναι αλλα αν δεν θελω να ανοίξω τα δεδομένα και θέλω να έχω μόνο wifi όταν το κινητό το έχω σε sleep σβήνει το wifi έτσι? Οπότε για να δέχομαι imessage θέλω σίγουρα τα δεδομένα ανοιχτά ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...