Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Υπάρχει περίπτωση να παίζει και η 1GB (όχι η SE) αλλά καλύτερα να πάρεις 768ΜΒ, για την απίθανη περίπτωση που σου κάνει περίεργα και χρειαστεί να την flashάρεις με το ίδιο bios.

 

Πάνω από 75, άντε 80 ευρώ, είναι κρίμα να δόσεις πάντως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα περίεργο λόγο (μαλλον περίεργος φαίνεται μόνον σε στους πωλητές) κανείς δε θελει να "χασει" οταν πουλά κατι μεταχειρισμένο, όταν συνήθως το εχει αγοράσει ακριβά.

Ε λοιπόν, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!

 

Δε γίνεται παιδιά, οταν εχεις αγοράσει το 3ρι αιφοουν, πχ 600ε να το πουλήσεις μετά απο 3 χρόνια και +2 γενιές τηλεφώνου, 250. ΟΣΟ τέλειο και να είναι, τι να λέμε τώρα.

 

Θα πρεπει να συμβιβαστείς πως η τεχνολογία προχωράει και χάνει την αξία της πολύ πολύ γρήγορα. Και λογικό ειναι. Επισης λογικό ειναι, οι μεγαλύτεροι χαμένοι να'ναι τα fanboys. Καθε είδους.

 

Πως λες να νιώθει καποιος που αγοράζει τη τοπ καρτα γραφικών 600ε και την πουλάει σε 2 χρόνια 300; Του κακοφαίνεται μεν, αλλά το βλέπει πως ειναι αλλα 300ε κοντά στην εκάστοτε καινούργια τοπ καρτα και παει λεγοντας.

 

Ετσι λοιπόν πήρα το έναυσμα, να αναφέρω πως οι τιμές πρέπει να κυμαίνονται σε λογικα΄επίπεδα για τον πωλητή και αγοραστή. Εκτος των περιπτώσεων, που ο πωλητής βιάζεται και θελει να σκοτώσει κάτι, ή δε βιάζεται καθόλου και σου λεει αν και όταν βρεθεί κάποιος στη τιμή που δίνω...

 

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο 4 να παρεις ρε μαν,για να το πουλησεις 6μηνες μετα για το 5;;

 

για το 5 πανε κατευθειαν!

 

ε ρε προβατα....

Εχω την εντυπωση οτι ειναι γυναικα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι ειναι γυναικα :P

a sorry τοτε...

 

να πω την αληθεια ψηνομουν ασχημα για κεινο το ροζ του αθλιου αλλα εκανα πετρα την καρντια μου και δε το πηρα...

 

 

:P

ε ρε προβατα ξαναλεω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τον τελευταιο καιρο ψαχνω να δωσω το 3gs μου για να παρω καινουργιο τεσαρι..

Εχω βαλει αγγελιες στο insomnia για να το δωσω αλλα δεν λεει να φυγει...=/ !!

 

Βασικα το κυριο προβλημα μου ειναι αυτο γιατι ειναι αριστο αλλα δεν βρισκω αγοραστη ολοι κανουν παζαρια για ενα αριστο κινητο ..??

 

Επισης ψαχνω για 4 καινουργιο αλλα ολοι το εχουν πανω απο 370++++

 

Αμα μπορειτεεεεεεεεεεεεε Β-Ο-Η-Θ-Η-Σ-Τ-Ε !!! :shifty: :shifty: :shifty:

 

η τιμή που πρέπει να το δώσεις είναι στα 150, και επίσης το 4σσάρι όπως βλέπουμε όλοι από 290 αρχίζει κι όχι από 370 όπως λές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βοηθήστε νομίζω έχει λιγότερο την έννοια "βοηθήστε με να καταλάβω γιατί μου κάνουν παζάρια" και περισσότερο "βοηθήστε να βρεθεί κάποιος να μου δώσει ένα iphone 4s και πενήντα € για το άριστο κινητό μου"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Phenom X6 1100T BE ποσο περιπου πουλιεται ;

 

Προσωπικα τον εκτιμω γυρω στα 150 ευρω μεταχειρισμενο.Εξαιρετικο cpu πο καθε αποψη. Κοντραρει στα ισια τον FX8150 που τωρα κοστιζει γυρω στα 180 ευρω.

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=434

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα γραφικών της υπογραφής μου πιάνει κανένα 50ρικο;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Με λιγη θεληση. Καλα και συ βρε Μανο εχεις τετοιο δυνατο,ωραιο συστημα και εχεις αφησει πανω τοσο παλια vga ?Κυκλοφορουν καλες μεταχειρισμενες σε λογικες τιμες στις πωλησεις του site. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,περιπου ποσο κοστολογειται το παρακατω συστημα?(αν ειναι ευκολο κοστολογηστε και το καθε εξαρτημα ξεχωριστα)

mobo:gigabyte GA-965P-DS4(χωρις παρελκομενα)

cpu:intel Q6600 go(υπαρχει το κουτι του και η στοκ ψυκρα)

ram:3 gb http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554499 http://www.overclock3d.net/reviews/memory/cellshock_pc2-6400_ddr2-800_2gb_kit/1

gpu:sapphire hd4870 512mb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...