Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/3/2019 στις 6:28 ΜΜ, planetman είπε

Πόσο περίπου θα ήταν μια λογική τιμή να δώσω την Samsung 2693HM; είναι monitor 10ετιας 16:10, 1920x1200, σε άψογη κατάσταση... 

Κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ghost_Man2329 είπε

παιδια τι αξιζει μια asus rog strix gtx 1070 oc η μια palit gtx 1070 ti dual fan και η δυο ειναι στα 320€

λολ εχει βγει 1660-2060 και τις πουλανε ακομα τοσο, καμια λογικη

τωρα πια 1070 μεταχειρισμενη 2+χρονων ξερω γω μην αγοραζετε πανω απο 200, ti μεχρι 250

Επεξ/σία από splanis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά έχω απορία, οι τωρινές 27άρες με TN είναι σίγουρα καλύτερες; Επειδή τότε είχα δώσει μια περιουσία... 😛

Επεξ/σία από planetman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, planetman είπε

Απλά έχω απορία, οι τωρινές 27άρες με TN είναι σίγουρα καλύτερες; Επειδή τότε είχα δώσει μια περιουσία... 😛

Έχουν βελτιωθεί πολύ για μένα,αλλά και πάλι και οι άλλοι τύποι πανελ δεν είναι ιδιαίτερα ακριβότεροι.Μην περιμένεις να πάρεις την περιουσία πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, planetman είπε

Απλά έχω απορία, οι τωρινές 27άρες με TN είναι σίγουρα καλύτερες; Επειδή τότε είχα δώσει μια περιουσία... 😛

Περα απο το οτι ειναι καλυτερες,γιατι να παρει καποιος υλικο 10 ετων? Εχει κανενα νοημα?  Εσυ θα αγοραζες ποτε τοσο παλιο υλικο? :)

Αλλο να αγορασει καποιος απο εμας μια οθονη και σε 3 χρονια  μαξιμουμ, λιγο πριν ληξει η εγγυηση που θα καλυπτει τον αγοραστη για μερικους μηνες μην τυχον χαλασει,να θελει να την πουλησει για να παρει το καινουργιο βελτιωμενο μοντελο. Ετσι και ο ενας θα πληρωσει λιγοτερο για να παρει το καινουργιο και ο αγοραστης που προφανως για να ψαχνει μεταχειρισμενο ,δεν εχει οικονομικη ανεση,θα παρει κατι καλο σε φτηνη τιμη.

Τωρα για οθονη 10ετιας με εσωτερικο υλικο στην δυση του ,που απο στιγμη σε στιγμη θα χαλασει και χωρις καλυψη,ποιος θα ενδιαφεροταν? Το μεταχειρισμενο λεγεται ετσι ως ενα χρονικο σημειο,μετα  λεγεται αντικα. :)

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ας μην λέμε χαζομάρες το να πουλήσει κάποιος την γραφικών σε τιμές που λέμε εμείς φυσιολογικές δεν στέκι και τόσο πραγματικά μια 1070ti στα 250 που λέτε είναι δολοφονία πρώτου βαθμού καλύτερα να αγοράσετε μια 1660ti καινούργια να έχετε και την εγγύηση και αν σταματάμε τα παζάρια 200 ευρώ για την 1070τι και έχεις τον αλλον να σου πετάει την R9 4gb που την ξέχασε στο ντουλάπι για 180 ή την 780 που καίει ρεύμα σαν αερόθερμο (λέμε τώρα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω το αλλο να πουλησω εγω πχ την 1070 strix oc που εχω με 200 ευρω να παρω τι;

Να βαλω ακομα 300 απο την τσεπη μου για να δω ενα 5-10% διαφορα και αυτο σε test

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εσυ θα εδινες 300 ευρω να παρεις αυτη https://www.skroutz.gr/s/17487786/MSI-GeForce-GTX-1660-Ti-6GB-Gaming-X-V375-040R.html που ναι τουμπανη υλοποιηση και επιδοσεις 1070, του κουτιου με εγγυηση, η μια μεταχειρισμενη 1070; 

9 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω λεω το αλλο να πουλησω εγω πχ την 1070 strix oc που εχω με 200 ευρω να παρω τι;

Να βαλω ακομα 300 απο την τσεπη μου για να δω ενα 5-10% διαφορα και αυτο σε test

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Ρε παιδιά ας μην λέμε χαζομάρες το να πουλήσει κάποιος την γραφικών σε τιμές που λέμε εμείς φυσιολογικές δεν στέκι και τόσο πραγματικά μια 1070ti στα 250 που λέτε είναι δολοφονία πρώτου βαθμού καλύτερα να αγοράσετε μια 1660ti καινούργια να έχετε και την εγγύηση και αν σταματάμε τα παζάρια 200 ευρώ για την 1070τι και έχεις τον αλλον να σου πετάει την R9 4gb που την ξέχασε στο ντουλάπι για 180 ή την 780 που καίει ρεύμα σαν αερόθερμο (λέμε τώρα) 

Δεδομένου ότι η rtx 2060 είναι δυνατότερη από 1070ti και βρίσκεις καλή υλοποίηση rtx 2060 κούτα με φουλ εγγύηση στα χέρια σου με 380€...τότε οτιδήποτε πάνω από 280€ για μτχ 1070ti δεν φαντάζει ιδανική αγορά....Εννοείται για μτχ gtx 1070 δεν θα πρέπει να ξεπερνάνε τα 220€ και δεδομένου ότι αφού στα 320€ βρίσκεις καλή 1660ti (κούτα και φούλ εγγύηση) που είναι αντίστοιχου και λίγο καλύτερου επιπέδου απόδοσης από gtx 1070 .........Πάντα μιλώντας για τιμές που αφορούν σε μτχ 1070/1070ti που έχουν τουλάχιστον δύο χρόνια στην πλάτη τους......

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, splanis είπε

δηλαδη εσυ θα εδινες 300 ευρω να παρεις αυτη https://www.skroutz.gr/s/17487786/MSI-GeForce-GTX-1660-Ti-6GB-Gaming-X-V375-040R.html που ναι τουμπανη υλοποιηση και επιδοσεις 1070, του κουτιου με εγγυηση, η μια μεταχειρισμενη 1070; 

Σιγουρα δεν θα πουλουσα την δικια μου 200 ευρω για να δωσω 300+ για να παρω την ιδια με μικροτερη μνημη οπως αυτη που μου εβαλες.

Εγω δεν εγραψα ποσο πρεπει να πουληθει μια 1070 απλη η ti αλλα αν αυτος που την εχει αξιζει να την πουλησει;

Στην τελικη για μενα καλυτερα να παρει καποιος ακομα μια ιδια απο αγγελια να τις κανει δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν αξιζει κανεις να αγοραζει καθε τοσο ακριβο hardware και να το πουλαει μεταχειρισμενο συχνα.Αυτο ειναι βιτσιο.

Αγοραζουμε κατι και το χρησιμοποιουμε οσο μας κανει την δουλεια και το ξεζουμιζουμε μεχρι τελους.Τωρα αν ειμαστε τεχνολαγνοι,θα το πουλησουμε αποδεχομενοι τις συνεπειες,βασικος νομος των οποιων ειναι οτι οσο πιο πολλα χρηματα δινεις για hardware τοσο πιο πολλα χανεις στην μεταπωληση και τα τελευταια χρονια ακομη πιο γρηγορα και πιο πολλα.

 

Σε οποιον δεν αρεσει αυτο ,ας αγοραζει πιο φτηνες vfm λυσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερεεεε που είναι οι bitcoin miners..... Να δείτε την ξεχασμένη εκτόξευση τιμών στα 500 και 600 για την 1060(τότε) και να ψάχνετε μεταχειρισμένη 1070ti στα 350 και θα λέτε και ευχαριστώ 😂😂😂😂😂😂

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Σιγουρα δεν θα πουλουσα την δικια μου 200 ευρω για να δωσω 300+ για να παρω την ιδια με μικροτερη μνημη οπως αυτη που μου εβαλες.

Εγω δεν εγραψα ποσο πρεπει να πουληθει μια 1070 απλη η ti αλλα αν αυτος που την εχει αξιζει να την πουλησει;

Στην τελικη για μενα καλυτερα να παρει καποιος ακομα μια ιδια απο αγγελια να τις κανει δυο.

Θα ψηνόμουν για μια sli 1080ti 😂😂😂😂 θα έφτανε το performance στον θεο τον ίδιο 

22gb vram δεν θα είναι άσχημο για τα επόμενα 50 χρόνια 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...