Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Snoo2 είπε

καλησπέρα, με ενδιαφέρει να πουλήσω έναν κομπλέ υπολογιστή - πύργο με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

  • Cpu: I7 3820
  • Ram: 32gb 4x8 Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600MHz (CMZ8GX3M2A1600C9)
  • Mo/bo: Gigabyte x79 ud5
  • Psu: Corsair tx650
  • GPU: Μια απλή GT710
  • Case:ένα απλό thermaltake και ένα dvd-rw

Πόσο περίπου μπορεί να πιάσει;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

250-300 max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

57 λεπτά πριν, koolisk6 είπε

250-300 max

Αξίζει τον κόπο να μπω στην διαδικασία να πάρω μια rx580 4gb (βρήκα μια στα 120€)  γι αυτό το Pc για να πουληθεί κάτι παραπάνω;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoo2 είπε

Αξίζει τον κόπο να μπω στην διαδικασία να πάρω μια rx580 4gb (βρήκα μια στα 120€)  γι αυτό το Pc για να πουληθεί κάτι παραπάνω;

δεν νομιζω να αξιζει αυτην η κινηση ισως αν τα πουλουσες κοματι κοματι θα επερνες κατι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoo2 είπε

Αξίζει τον κόπο να μπω στην διαδικασία να πάρω μια rx580 4gb (βρήκα μια στα 120€)  γι αυτό το Pc για να πουληθεί κάτι παραπάνω;

πως ακριβως θα γινει αυτο δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Snoo2 είπε

Αξίζει τον κόπο να μπω στην διαδικασία να πάρω μια rx580 4gb (βρήκα μια στα 120€)  γι αυτό το Pc για να πουληθεί κάτι παραπάνω;

Μόνο αν την βρεις δώρο την rx 580.....Ειδάλλως δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείς να το κάνεις αυτό που λες.... από την μία θα τα δώσεις τα ευρώ  και από την άλλη θα πάρεις τα ίδια χρήματα  ή και λιγότερα τουλάχιστον όσον αφορά την gpu..... 

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BabisTs είπε

Μόνο αν την βρεις δώρο την rx 580.....Ειδάλλως δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείς να το κάνεις αυτό που λες.... από την μία θα τα δώσεις τα ευρώ  και από την άλλη θα πάρεις τα ίδια χρήματα  ή και λιγότερα τουλάχιστον όσον αφορά την gpu..... 

Τέλεια παλικάρια σας ευχαριστώ πολύ. 

Τελευταία ερώτηση κομμάτι κομμάτι η σετ κομπλέ; 

Τιμές ανά κομμάτι περίπου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναρωτιέμαι πόσο μπορώ να δωσω το Obsidian 250D.

έχει μια μικρή γρατσουνιά απο τη μέσα μεριά το δεξι πανελ (κοινως δεν φαινεται αν δεν ανοιξεις το κουτι, και λειπουν 2 βίδες απο το πορτάκι για τους σκληρούς δίσκους. Υπάρχει ο πλαινός 120αρης ανεμιστήρας που βγηκε με το κουτί καθώς και ενας 140αρης η 200αρης μπροστά δεν θυμάμαι.

Τα πλαινά φίλτρα υπάρχουν και ειναι σε καινουρια κατάσταση, ουτε σκισμενα ουτε ταλαιπωρημενα.

Τα υπολοιπα (μπροστινες θυρες usb/ηχου, drive cages, η βαση για το 3.5αρη DVD υπάρχουν κανονικά)

Επίσης υπάρχει και το κουτί του κουτιού που φιλοξενεί τα υπόλοιπα κουτιά απο τα επιμέρους εξαρτήματα (cpu/ram/vga/psu)

θα δοθεί με ολα μαζι (ανεμιστήρες,φιλτρα, χαρτινο κουτί)

Σκεφτόμουν ενα 40αρι θα φεύγει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Snoo2 είπε

καλησπέρα, με ενδιαφέρει να πουλήσω έναν κομπλέ υπολογιστή - πύργο με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

  • Cpu: I7 3820
  • Ram: 32gb 4x8 Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600MHz (CMZ8GX3M2A1600C9) 4χ30
  • Mo/bo: Gigabyte x79 ud5
  • Psu: Corsair tx650 35
  • GPU: Μια απλή GT710 15
  • Case:ένα απλό thermaltake και ένα dvd-rw 15

Πόσο περίπου μπορεί να πιάσει;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Σου έγραψα τα "εύκολα". Μητρικη και επεξεργαστής μπορούν να κοστολογηθουν διαφορετικά ανάλογα με τον τρόπο σκέψης του καθενός.Σε κάθε περίπτωση όμως θα τα "σκοτωσεις" σε σχέση με την τιμή αγοράς τους.Απο τον επεξεργαστή μην περιμένεις να πάρεις κάτι αλλά από την μητρική θα πάρεις καλά χρήματα αν τα σπάσεις σε κομμάτια

19 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

αναρωτιέμαι πόσο μπορώ να δωσω το Obsidian 250D.

έχει μια μικρή γρατσουνιά απο τη μέσα μεριά το δεξι πανελ (κοινως δεν φαινεται αν δεν ανοιξεις το κουτι, και λειπουν 2 βίδες απο το πορτάκι για τους σκληρούς δίσκους. Υπάρχει ο πλαινός 120αρης ανεμιστήρας που βγηκε με το κουτί καθώς και ενας 140αρης η 200αρης μπροστά δεν θυμάμαι.

Τα πλαινά φίλτρα υπάρχουν και ειναι σε καινουρια κατάσταση, ουτε σκισμενα ουτε ταλαιπωρημενα.

Τα υπολοιπα (μπροστινες θυρες usb/ηχου, drive cages, η βαση για το 3.5αρη DVD υπάρχουν κανονικά)

Επίσης υπάρχει και το κουτί του κουτιού που φιλοξενεί τα υπόλοιπα κουτιά απο τα επιμέρους εξαρτήματα (cpu/ram/vga/psu)

θα δοθεί με ολα μαζι (ανεμιστήρες,φιλτρα, χαρτινο κουτί)

Σκεφτόμουν ενα 40αρι θα φεύγει σίγουρα.

Καλά τα σκέφτεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, spy94 είπε

Σου έγραψα τα "εύκολα". Μητρικη και επεξεργαστής μπορούν να κοστολογηθουν διαφορετικά ανάλογα με τον τρόπο σκέψης του καθενός.Σε κάθε περίπτωση όμως θα τα "σκοτωσεις" σε σχέση με την τιμή αγοράς τους.Απο τον επεξεργαστή μην περιμένεις να πάρεις κάτι αλλά από την μητρική θα πάρεις καλά χρήματα αν τα σπάσεις σε κομμάτια

Καλά τα σκέφτεσαι

Κάνα 120αρι η μητρική; 

Τον βρήκα από 80 έως 60. 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Snoo2 είπε

Κάνα 120αρι η μητρική; 

Τον βρήκα από 80 έως 60. 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Ίσως κάποιος να σου δώσει και τοσα αν καίγεται αλλά μάλλον είναι κάπως  υπερβολικα τα 120.Ειναι μητρική που δεν βρίσκεις εύκολα και αν ο άλλος έχει φορτωμένο σύστημα με πολύ ραμ πχ είναι λογικό να χρυσοπληρωσει μια μητρική να τελειώνει.Για επεξεργαστή δεν νομίζω να ενδιαφερθεί κάποιος.Σε πακέτο αν το δώσεις δεν νομίζω να πιάσει και πολλά αν σκεφτείς ότι ένας 2400G και μια B450 βγαίνει στο 200αρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lysopaine είπε

καλημέρα αναρωτιέμαι πόσο θα μπορούσα να δώσω αυτό τροφοδοτικό 

53646200_514969265965519_4252197229982384128_n.jpg

Καλημέρα, κανα 30αρι πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για καινούριο μηχάνημα να τρέχω κατά κύριο simulations στο matlab και προγραμματισμό. Είμαι εκτός Ελλάδας και εκτός από λαπτόπ από αμαζον κοιτάω μπας και βρω κάνα ντεσκτοπ έτοιμο να το τσιμπήσω. Έχω βρει στα 300 ευρώ μηχάνημα με AMD x4 860k 16 GB ram ένα ssd SanDisk δεν είδα ποιο μοντέλο αν και έχω και ένα evo 840 να κάθεται κάποια κάρτα γραφικών που ουσιαστικά δεν με ενδιαφέρει μιας και δεν είμαι gamer και από οθόνη την asus vg248qe. Να το τσιμπήσω τι λέτε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, censOred είπε

Ψάχνω για καινούριο μηχάνημα να τρέχω κατά κύριο simulations στο matlab και προγραμματισμό. Είμαι εκτός Ελλάδας και εκτός από λαπτόπ από αμαζον κοιτάω μπας και βρω κάνα ντεσκτοπ έτοιμο να το τσιμπήσω. Έχω βρει στα 300 ευρώ μηχάνημα με AMD x4 860k 16 GB ram ένα ssd SanDisk δεν είδα ποιο μοντέλο αν και έχω και ένα evo 840 να κάθεται κάποια κάρτα γραφικών που ουσιαστικά δεν με ενδιαφέρει μιας και δεν είμαι gamer και από οθόνη την asus vg248qe. Να το τσιμπήσω τι λέτε? 

Όχι, με 300 ευρώ φτιάχνεις πολύ πιο application specific απο αυτό.

Πχ Ryzen 1400/2400G/1600 με φθηνή μητρική, μια φθηνή κάρτα γραφικών (αν δεν ειναι ο 2400G), και ένα απλό τροφοδοτικό.

Ο 860Κ ειναι σαν C2Q.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...