Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 αν θες 4k αναλυση θα παρεις ips panel οθονη.βεβαια για τοσο μεγαλη αναλυση καλο θα ηταν να παρεις μια τηλεοραση απο 46'' (που ουτως η αλλιως δεν υπαρχει και μικροτερη που να παιζει 4κ)  και πανω και να εισαι στην αναλογη αποσταση για να την ευχαριστηθεις την αναλυση. αν και νομιζω ειναι ακομα πολυ ακριβη για να την παρεις,αναλογως βεβαια τα χρηματα που διαθετης και το τι θες να την κανεις την οθονη με τοσο μεγαλη αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Φίλε την οθόνη την έχω 3-4 χρόνια σίγουρα, οπότε είναι εκτός εγγύησης.

 

Τώρα για το ips που ρώτησες, μια γενική απάντηση την πήρες. Αν θέλεις όμως μπορείς να διαβάσεις και παραπάνω εδώ, καθώς όπως είπες είναι off topic.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μάγκες, κι εγώ γύρω στο 80άρι υπολόγιζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο να πουλήσω έναν ssd Crucial M4 128GB αγορασμένο πριν απο 2 χρόνια;

Εκτός του ότι είναι ένας πολύ καλός SSD, δεν αξίζει να τον σκοτώσεις για περίπου 45 ευρώ που μάλλον θα πουλιόταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι είναι ένας πολύ καλός SSD, δεν αξίζει να τον σκοτώσεις για περίπου 45 ευρώ που μάλλον θα πουλιόταν!

σωστος και συμφωνω απολυτα για ενα 45αρι δεν αξιζει να τον δωσεις ειναι πολυ καλος σε σχεση με τα χρηματα που θα παρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  • Περιγραφή

    Έχω εναν εξωτερικο hd της western Digital 1tb, sata/ 8mb cache 3,5' νομιζω, φωτογραφια χωρις το κουτι:2q2ilv5.jpg θα προσθεθει και με το κουτι απλα το εβγαλα να το καθαρισω

  • Κατάσταση: λειτουργει αψογα, τον εχω απο το '10 και τον χρησιμοποιω τα τελευταια 2 χρονια μονο για seeding
  • Εγγύηση: Οχι

          Λόγος Πώλησης: Θελω να παρω μεγαλυτερη χωριτηκοτητα για το seeding  

          Ποσο παει; ^^

 

          Λοιπον φωτος με κουτι:

          15gw46o.jpg

2lmp275.jpg

2ezlegn.jpg

Επεξ/σία από seventeen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να πηγαινε τοσο φιλε ! με 70 σχεδον παιρνεις διπλασιο με 2 τερα με σατα 3 και με την εγγυηση του ολοκαινουργιο !

https://www.skroutz.gr/s/2379667/Toshiba-DT01ACA200-2TB.html

για δισκο σχεδον 4ετιας δεν αξιζει να δωσεις πανω απο 20-30 το πολυ ευρα ! και πολλα λεω δυστυχως για το παλικαρι που πουλαει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μνήμες/1GB η μία είναι. Άρα κάνα 12ρι η μία;

 

Επειδη εχω ψαχτεί αρκετά με τις μνήμες τελευταία μου φαίνονται πολλα. οριακά 10...

Ο σκληρός κατά την γνώμη μου πηγαίνει κανένα 60άρη.

Αλλά δικός σου είναι,ότι θέλεις τον κάνεις.

 

Αν ειναι καθαρός απο bad sectors κλπ, ίσως πιάσει ένα 40αρι... Η θήκη ειναι usb 2.0 όπως και να εχει οποτε ψιλοαχρηστη ειναι... (τον εχω και εγω τον ίδιο στα 700-750gb νομιζω και ειναι αργός γενικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να πηγαινε τοσο φιλε ! με 70 σχεδον παιρνεις διπλασιο με 2 τερα με σατα 3 και με την εγγυηση του ολοκαινουργιο !

https://www.skroutz.gr/s/2379667/Toshiba-DT01ACA200-2TB.html

για δισκο σχεδον 4ετιας δεν αξιζει να δωσεις πανω απο 20-30 το πολυ ευρα ! και πολλα λεω δυστυχως για το παλικαρι που πουλαει ..

Βέβαια αυτόν που έδειξες είναι toshiba και όχι Western Digital και έχω την εντύπωση ότι είναι και πιο αργός.

Πάντος σίγουρα τα 60 ευρώ που είπα είναι πολλά τώρα που το σκέφτομαι.

Πάντος τα 20-30 τα θεωρώ πολύ λίγα

 

Άρα θα το κόψω κάπου στην μέση στα 40 ευρώ (όπως είπε και ο φίλος ο σοκολάτας ο paylidis)

Πάντος φίλε δες αντιδράσεις και βλέπεις πόσο τον πουλάς και πόσο σε καίει να τον πουλήσεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλεγω ας τον βαλει 40 κ μακαρι να τον δωσει το παιδι !

απλα ειπα την αποψη μου οταν με 70 παιρνεις ολοκαινουργιο (παιζει μεγαλο ρολο ο καιρος στον σκληρο) 2 τερα τοτε δυσκολα θα δωσεις 40 για 1 τερα μεταχειρησμενο !

μακαρι να τον δωσει το παιδι δε το συζηταμε αυτο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, ευχαριστω για τις γνωμες οντως ειναι 4ετιας αλλα ειναι καθαρος, αν σκεφτεις οτι τα 2 χρονια καθοταν σε ενα ραφι ^^

οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει Pm, θα βαλω και αγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, ευχαριστω για τις γνωμες οντως ειναι 4ετιας αλλα ειναι καθαρος, αν σκεφτεις οτι τα 2 χρονια καθοταν σε ενα ραφι ^^

 

οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει Pm, θα βαλω και αγγελια

χωρίς να θέλω να το παίξω ο κακός της υπόθεσης με 70 ευρώ παίρνεις αυτόν κ ειναι 2 τέρα και σατα 3 seagate(επειδη κάποιος ανέφερε μάρκα) https://www.skroutz.gr/s/2117753/Seagate-Expansion-Desktop-USB-3-0-2TB.html

Για μένα φίλε κράτα το σκληρό σου δεν αξίζει να τον πουλήσεις για 30-40 ευρώ όλο κ κάποιος θα βρεθεί που θα έχει άγνοια της αγοράς.Πηγαινε πάρε άλλο έναν εσωτερικό καλύτερα για το seed που λες κ έχει αυτόν για backup ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...