Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρες μνημες πανακριβες καταλληλες για overclocking  και δεν τις υπερχρονισες? Σορρυ αλλα δεν γινεται πιστευτο ακομη και αν ειναι αληθεια.Καλυτερα μην το λες γιατι μετρα εις βαρος σου απο την αποψη οτι καποιος πονηρος μπορει να πιστεψει οτι λες ετσι για να καλυψεις το αντιθετο οτι ειναι ξεζουμισμενες.

 

Στο θεμα μνημης,ειναι το μονο πραγμα που προσωπικα, δεν πιστευω οτι πεφτει πολυ η αξια του. Αυτο γιατι ειναι δυσκολο να χαλασουν και γιατι εχεις εφ ορου ζωης εγγυηση απο το κατασκευαστη.Ναι τις αντικαθιστα η Corsair για παραδειγμα αν χαλασουν,εχω προσωπικη εμπειρια και τα ταχυδρομικα ειναι τριχες γιατι ειναι ελαφριας συσκευασιας πραγμα.  Επομενως με ποια λογικη να κανεις δωρο σε καποιον 80 ευρω?

 

Προσωπικα δεν αγοραζω ποτε τοσο ακριβες μνημες ,ουτε προκειται,αλλα αν ειχα αυτες και δεδομενου οτι κοστιζουν 120 ευρω,θα τις εδινα το λιγοτερο 80.Για τον λογο που ανεφερα,εχουν εγγυηση lifetime.

 

Εγω θα τις πουλαγα ακριβα και οποιος γουσταρε αλλιως να πανε να βρουνε αλλες φτηνοτερες στα 40-50 ευρω.

Όσο για το πρώτο μέρος της απάντησής σου .Πραγματικά δεν έχω υπερχρονίσει τίποτα στον υπολογιστή μου.Τώρα θα μου πεις γιατί πήρα τόσο ακριβές μνήμες και επεξεργαστή Κ. Απλά τότε είχα την λόξα και το χρήμα να πάρω ότι "καλύτερο" μπορούσα με τα χρήματα που διέθετα.Όπως βλέπεις το καλύτερο το έβαλα σε εισαγωγικά,γιατί ήταν αυτό που εγώ νόμιζα.Η ερώτηση θα πρέπει να είναι γιατί τις πουλάω.Είναι πολύ απλό.Θέλω να πάω στα 16 gb για κάποια σχεδιαστικά και φωτογραφικά προγράμματα που δουλεύω και για να πάρω άλλα δύο ντιμάκια (2Χ4)8gb από αυτές που ήδη έχω,θέλω 120 ευρώ. Ενώ τα (2Χ8)16gb ξεκινάνε από τα 70 ευρώ,(και έχω και δύο slots κενά για μελλοντική αναβάθμιση). Δεν είναι οι ίδιες βέβαια αλλά έτσι και αλλιώς δεν ασχολούμαι με OC οπότε δεν έχω θέμα.(Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα).Όσο για το δεύτερο μέρος συμφωνούμε απόλυτα. Μάλλον θα ξεκινήσω από τα 80 και βλέπουμε για λίγο καλύτερα. 

Και για του λόγου το αληθές,μόλις έφτασαν οι καινούριες.

DSjilMk.jpg

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

desktop pc με επεξεργαστη AMD A8 7600 @ 3,1GHz, 12GB ddr3 ram (Kingston Hyper X), μητρικη ASUS Α78Μ-Α (FM2+) και τροφοδοτικο cooler master 500B V2.0 ποσο θα πιασει αμα το βαλω για πουλημα? Το pc ειναι σχεδον αχρησιμοποιητο, χωρις oc κλπ κλπ.

Καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Core 2 Quad Q6700 2.66 Ghz.

-Windows 7 Ultimate 64bit

-Mobo DFI Bloodiron 45 Series Socket 775.

-2x2GB DDR2 KINGSTON 800Mhz ram.

-Geforce 9600GT 512Mb Palit.

-Case Asus Vento A9 Chassis.

-Cooler Deepcool Ice Blade 100.

-233Gb Maxtor HDD 100% υγεια.

-Chieftek 350 watt psu.

-2xCoolermaster 80mm fans,2x 120mm TurboX fans.

 

Θα το εκτιμουσα αν καποιος ξοδευε τον πολυτιμο του χρονο για να μου πει μια λογικη τιμη.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο!

 

Βρηκα site με ανταλλαγες που εχει πολυ πλακα. Βαζεις Sapphire nitro R9 390 backplate και σου προσφερουν για ανταλλαγη εναν σκληρο ide 80gb η μια καρτα γραφικων agp 32mb

 

:lol: :D :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο!

 

Βρηκα site με ανταλλαγες που εχει πολυ πλακα. Βαζεις Sapphire nitro R9 390 backplate και σου προσφερουν για ανταλλαγη εναν σκληρο ide 80gb η μια καρτα γραφικων agp 32mb

 

:lol: :D :P

και θα χάσεις τέτοια ευκαιρία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες,πόσο λέτε να πιάνει το παρακάτω σύστημα;;

 

CPU:AMD Sempron 3850 APU

M/B:MSI AM1i

RAM:4GB DDR3 1600Mhz

HDD:Hitatchi 500GB (άριστος με 100% υγεία)

PSU:Soly-Tech 500W

CASE:Enermax Staray

 

Εννοείται σε άριστη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες,πόσο λέτε να πιάνει το παρακάτω σύστημα;;

 

CPU:AMD Sempron 3850 APU

M/B:MSI AM1i

RAM:4GB DDR3 1600Mhz

HDD:Hitatchi 500GB (άριστος με 100% υγεία)

PSU:Soly-Tech 500W

CASE:Enermax Staray

 

Εννοείται σε άριστη κατάσταση.

Ενα 80-90άρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πηρα ενα laptop απο γερμανια γιατι ειναι καλη η τιμη του σε σχεση με τα χαρακτηρίστηκα του.

ειναι το msi cx61 

https://www.computeruniverse.net/products/90597075/msi-cx61-2pci545fdw.asp

εχει και ενα μαλλον κολλημενο πιξελ.

δεν το εχω δουλεψει καθολου,σε τι τιμη να το δωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολλά λες , ακόμα και ένας core 2 είναι δυνατοτερος

Eχει εγγύηση υποθέτω. Καλά προτιμώ να πω 20 ευρώ παραπάνω παρά λιγότερο και να με κυνηγά μετα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...