Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα πρέπει να του δώσω και των αριθμό λογαριασμού αυτό δεν είναι κάπως επικίνδυνο?

Και άμα είναι από μακριά τ χέρι με χέρι μου λες

μην τ κανεις ετσι καλυτερα συναλλαγη χερι με χερι ιδαλος αν ειναι να στηλεις σε αλλον πεστου πρωτα λεφτα και μετα σου στελνω το δεμα με courier  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνώμη που σχολιάζω .... αλλά σήμερα 200ευρώ για μτχ 780ti μπορεί να χαρακτηρισθεί χαζομάρα,

γιατί υπάρχει η 1050ti στα .... 175 ευρώ . 2 γενιές μετά και με εγγύηση και παραπλήσιες επιδόσεις.

...

Επεξ/σία από πατα_το_QQ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που σχολιάζω .... αλλά σήμερα 200ευρώ για μτχ 780ti μπορεί να χαρακτηρισθεί χαζομάρα,

γιατί υπάρχει η 1050ti στα .... 175 ευρώ . 2 γενιές μετά και με εγγύηση και παραπλήσιες επιδόσεις.

 

H gtx 780ti είναι στα ίδια με την gtx 970 που με την σειρά της παίζουν στα επίπεδα μίας 1060 3gb.....για κανέναν λόγο δεν βρίσκεται στα ίδια επίπεδα η 1050ti με την 780ti....Τώρα από εκεί και πέρα στα 200 ευρώ για μία 780ti και για μένα είναι πολλά..... στα 160-170 εγώ θα πόνταρα να φύγει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

170€ ταβάνι και εγώ αυτό πιστεύω, δυστυχώς τις 7χχ τις έθαψαν με τους drivers,εαν κάποιος παίξει με παλιούς (με ότι συνεπάγεται) έχει καλύτερες επιδόσεις από 970 με τους νέους όμως είναι αρκετά κατώτερη.

Εάν εγώ ειμουν τώρα σε φάση ανάμεσα στις δύο θα πήγαινα σε 970, βέβαια κανείς δεν λέει ότι δεν θα κάνουν το ίδιο με με αυτή την σειρά.

Αξέχαστο θα μου μείνει ένα bench που είχα δει σε κάποιο site ή 960 να είναι μπροστά από την Titan της προηγούμενης γενιάς.

Ανεπανάληπτες εμπειρίες ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, σε ποια τιμή θα ήταν τιμια η αγορά ενος i7 3770K ;

 

Και σε ποια τιμή θα μπορούσα να πουλήσω τον i5 3570K που έχω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα αγγελία gopro hero στο κουτί της με 18 μήνες εγγύηση (βασικά ολοκαίνουργια είναι απλα έκανα 2-3 φορες χρηση) + 32gb microsd samsung evo σφραγισμενη+ διάφορα αξεσουάρ δώρο όλα μαζί στα 90€

 

 

Καλά δεν είναι;

 

 

Edit: άκυρο πουλήθηκε :)

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορείτε να μου δώσετε μια εκτίμηση για ένα 775 συστηματάκι που θέλω να δώσω σε κομμάτια;;

Intel Core2 Duo E6300

Xigmatek LOKI II CPU Cooler

MSI N1996 Chipset: 945GC CPU Socket: LGA 775 (Socket T)

OCZ Gold 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 SDRAM

ATI Radeon X1600 Pro (512MB, PCI)

Western Digital Caviar Blue WD3200AAJS 320GB 7200 RPM 8MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare Drive

Soly Tech ATX SL8500BTX 500W 

2 αντιγραφικά

No name case

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίνεις 60 με 70€ και είσαι οκ.

 

(Γράφετε περιγραφές παιδιά όντως μην βαριετέ μερικά πλήκτρα είναι )

 

Μην κοιτάς πόσο έχει τώρα τσεκαρε απλά τα χαρακτηριστικά του και πόσο πωλούνται παρόμοιων χαρακτηριστικών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο να πουλησω 

1)κουτι coolermaster k380 2,5 χρονων σε καλη κατασταση ;

2) crucial mx100 256gb με υπολοιπο εγγυησης 10 μηνων ;

1)κανενα 20ρικο, αντε 25 περιπου

2) στα 70 θα φυγει ευκολα

 

Κατι ψιλοασχετο, φιλαρακι χτες πηρε ενα fan απο eshop, τελικα δεν του εκανε, μπορει να το επιστρεψει, σωστα? Λιγο στην συσκευασια εκανε μια μικρη γρατζουνια, αλλα τιποτα αλλο. Δεν πιστευω να του πουν τιποτα για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)κανενα 20ρικο, αντε 25 περιπου

2) στα 70 θα φυγει ευκολα

 

Κατι ψιλοασχετο, φιλαρακι χτες πηρε ενα fan απο eshop, τελικα δεν του εκανε, μπορει να το επιστρεψει, σωστα? Λιγο στην συσκευασια εκανε μια μικρη γρατζουνια, αλλα τιποτα αλλο. Δεν πιστευω να του πουν τιποτα για αυτο.

Τι εννοεις δεν του εκανε?Οχι φυσικα εφοσον το γρατζουνισε δεν μπορει να το επιστρεψει,εκεινος θα το αγοραζε ετσι? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H gtx 780ti είναι στα ίδια με την gtx 970 που με την σειρά της παίζουν στα επίπεδα μίας 1060 3gb.....

Δεν ιισχύει σε benchmarks παιχνιδιών. Η 1050ti , έιναι λίγο πιο πάνω από μια 960 και η διαφορά της από την 780ti είναι αστεία.

Και με κάρτα 3+ ετών .... υπάρχει πάντα ο κίνδυνος ξαφνικά πάνω σε ένα game ... να μείνεις χωρίς κάρτα.

Οπότε για πιθανό αβαντάζ 2% στις επιδόσεις υπέρ της 780ti , δεν δίνεις 20 ευρώ παραπάνω από μια καινούργια 1050ti 4gb .

Οπότε τέτοιες τιμές απλώς είναι γελοίες και ψάχνουν να βρουν κάποιον άσχετο.

Επειδή οι άσχετοι σπανίζουν πλέον ..... οι 780ti στις αγγελίες , είναι οι ίδιες και οι ίδιες από αρχές του ... 2016 .......

Στα 150 ευρώ βέβαια, βλέπουμε και gtx 770 .

Δεν το σχολιάζω , γιατί θα είναι αντιδεοντολογικό το σχόλιο.

170€ ταβάνι και εγώ αυτό πιστεύω, δυστυχώς τις 7χχ τις έθαψαν με τους drivers,εαν κάποιος παίξει με παλιούς (με ότι συνεπάγεται) έχει καλύτερες επιδόσεις από 970 με τους νέους όμως είναι αρκετά κατώτερη.

Εάν εγώ ειμουν τώρα σε φάση ανάμεσα στις δύο θα πήγαινα σε 970, βέβαια κανείς δεν λέει ότι δεν θα κάνουν το ίδιο με με αυτή την σειρά.

Αξέχαστο θα μου μείνει ένα bench που είχα δει σε κάποιο site ή 960 να είναι μπροστά από την Titan της προηγούμενης γενιάς.

Ανεπανάληπτες εμπειρίες ;)

Με τις τωρινές τιμές, στα 175 ευρώ η 1050ti , στα 235 ευρώ η 1060 3gb και στα ίδια λεφτά η gtx 970 , με τη gtx 960 4gb στα 220 ευρώ,

οι gtx 970 & gtx 960 είναι άθλιες αγορές, αφού η 1060 υπερτερεί όλων .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...