Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ιισχύει σε benchmarks παιχνιδιών. Η 1050ti , έιναι λίγο πιο πάνω από μια 960 και η διαφορά της από την 780ti είναι αστεία.

Και με κάρτα 3+ ετών .... υπάρχει πάντα ο κίνδυνος ξαφνικά πάνω σε ένα game ... να μείνεις χωρίς κάρτα.

Οπότε για πιθανό αβαντάζ 2% στις επιδόσεις υπέρ της 780ti , δεν δίνεις 20 ευρώ παραπάνω από μια καινούργια 1050ti 4gb .

Οπότε τέτοιες τιμές απλώς είναι γελοίες και ψάχνουν να βρουν κάποιον άσχετο.

Επειδή οι άσχετοι σπανίζουν πλέον ..... οι 780ti στις αγγελίες , είναι οι ίδιες και οι ίδιες από αρχές του ... 2016 .......

Στα 150 ευρώ βέβαια, βλέπουμε και gtx 770 .

Δεν το σχολιάζω , γιατί θα είναι αντιδεοντολογικό το σχόλιο.

 

Με τις τωρινές τιμές, στα 175 ευρώ η 1050ti , στα 235 ευρώ η 1060 3gb και στα ίδια λεφτά η gtx 970 , με τη gtx 960 4gb στα 220 ευρώ,

οι gtx 970 & gtx 960 είναι άθλιες αγορές, αφού η 1060 υπερτερεί όλων .

Οι ασχετοι σπανιζουν και ο σχετικος εξομειωνει τις επιδοσεις της 780ti με την 1050ti η την βγαζει ιση με την 960

Καρα LOL πλακα εχει να διαβαζω τετοιες μαλακιες μεσημεριατικα απο αυτοαποκαλουμενους ειδημονες που δεν μπορουν να ξεχωρισουν δυο γαιδαρων αχυρα

Α και που εισαι και τα on board γραφικα του skylake ειναι μεταγενεστερα του gk 110 τι λες ειναι γρηγοροτερα τα hd graphics στο λεω εμπιστευτηκα μην σε πιασουν κοροιδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν είναι έμπιστος ο πωλητής.

 

Too goοd to be true.

 

 

 

Ειναι σε αριστη κατασταση απο τι μου λεει τουλαχιστον αν και θα παω πρωτα απο κοντα να το διαπιστωσω και μονος μου. Ειναι αγορασμενο απο Κοτσοβολο πριν απο 5 μηνες,εχει την αποδειξη αγορας και το κουτι του και ολα τα παρελκομενα του. Εχει χρησιμοποιηθει ελαχιστα. Ολα αυτα θα τα διαπιστωσω κ απο κοντα φυσικα. Ο Πωλητης ειναι γυναικα και μ ειπε οτι ο λογος που το πουλαει ειναι οτι θελει να βαλει πετρελαιο σπιτι της, και ειναι μεγαλη οικονομικη αναγκη και το δινει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θελω να ρωτησω ποσο μπορω να πουλήσω την sapphire r9 380 . Η εν λογο καρτα ειναι σχεδον αδουλευτη γτ τον Αύγουστο την ειχα κανει RMA και την εχω αντικαταστήσει με καινούρια. Ειναι πλήρως λειτουργική,δεν ξερω αν η εγγύηση μετα απο την αντικατάσταση ισχυει αν ισχυει πρεπει να εχει ακομα 2 μηνες. Εχω κουτια καλωδια και cd μαζι . Ευχαριστώ

Καλησπερα θελω να ρωτησω ποσο μπορω να πουλήσω την sapphire r9 380 . Η εν λογο καρτα ειναι σχεδον αδουλευτη γτ τον Αύγουστο την ειχα κανει RMA και την εχω αντικαταστήσει με καινούρια. Ειναι πλήρως λειτουργική,δεν ξερω αν η εγγύηση μετα απο την αντικατάσταση ισχυει αν ισχυει πρεπει να εχει ακομα 2 μηνες. Εχω κουτια καλωδια και cd μαζι . Ευχαριστώ

ξεχασα να αναφερω οτι την πουλαω επειδή θελω να κανω αναβάθμιση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Η εγγύηση μετά από RMA ισχύει κανονικότατα.

 

Νομίζω μια τίμια τιμή είναι στα 140-150 ευρώ.

 

Για να έχουμε καλό ρώτημα, όμως, σε τι θέλεις να πας σε κάρτα γραφικών;

Αξίζει να την δώσεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TX-238IPS

Στα 100 ευρω αυτη αξιζει? με υπολοιπο εγγυησης? Εχει καλη εικονα? αξιζει σαν οθονη η συγκεκριμενη? (δεν εχω ιδεα απο ποιοτητα απεικονισης σε turbo-x οθονες)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TX-238IPS

Στα 100 ευρω αυτη αξιζει? με υπολοιπο εγγυησης? Εχει καλη εικονα? αξιζει σαν οθονη η συγκεκριμενη? (δεν εχω ιδεα απο ποιοτητα απεικονισης σε turbo-x οθονες)  

 

 

Ε όχι βέβαια! Με τίποτε και τίποτα turbo-x πόσο δε οθόνη που στα 100 ευρώ βρίσκεις μεταχειρισμένη επώνυμη ακόμα και καινούργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, να ρωτησω και εγω, έχω το λαπτοπ hp pavilion g6 1070ev αγορασμένο το καλοκαιρι του '11. Εχει τον hdd Western Digital 500gb Black με εγγυηση ως το 24/10/18. ΑΛΛΑ έχει 2 καρτες γραφικών, την intel 3000 και την Amd radeon hd 7400m η οποια μόλις χάλασε. Πόσο θα μπορουσα να τον δώσω μιας και δεν εχει καλά γραφικα μεν αλλά δουλευει κανονικά με την Intel, δεν ειναι για ανταλλακτικα απαραίτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HTPC CASE : https://www.msi.com/...l#hero-overview με remote control . τροποποιημένο για να χωράει
μεγάλες gpu (δουλευε τέλεια με sapphire 260X)
2ND CASE : HP Midi (δωρο δεν έχει να κάνει με την τιμή)
MOBO: Gigabyte B150M-DS3H DDR3 (rev. 1.0) Eξι μηνών εντός εγγύησης on site με υποστήριξη 4K(κουτί)
CPU: Intel Pentium Dual Core G4400 Box new (27/10/2016) (κουτί απόδειξη)
GPU: Sapphire Radeon HD5450 1GB με PCI-E PCI Express 16X Riser Card Extender αξίας 19€ + την μαμά riser του κουτιού
RAM: Crucial Ballistix Sport 4GB DDR3-1600MHz (BLS4G3D169DS1J)
HDD: Western Digital Caviar Blue 250GB SATA ( WD2500AAKX )
PSU: Eurocase SFX-300

 

τι λένε οι ειδικοί ? πόσο να το βάλω ? 190€ είναι τίμιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, να ρωτησω και εγω, έχω το λαπτοπ hp pavilion g6 1070ev αγορασμένο το καλοκαιρι του '11. Εχει τον hdd Western Digital 500gb Black με εγγυηση ως το 24/10/18. ΑΛΛΑ έχει 2 καρτες γραφικών, την intel 3000 και την Amd radeon hd 7400m η οποια μόλις χάλασε. Πόσο θα μπορουσα να τον δώσω μιας και δεν εχει καλά γραφικα μεν αλλά δουλευει κανονικά με την Intel, δεν ειναι για ανταλλακτικα απαραίτητα?

Έχει κανονική ανάλυση, drivers της Intel κτλ? Xωρίς μαύρες οθόνες και τα συναφή?

 

Αν ναι, ένα 200άρι το έχει άνετα.

HTPC CASE : https://www.msi.com/...l#hero-overview με remote control . τροποποιημένο για να χωράει

μεγάλες gpu (δουλευε τέλεια με sapphire 260X)

2ND CASE : HP Midi (δωρο δεν έχει να κάνει με την τιμή)

MOBO: Gigabyte B150M-DS3H DDR3 (rev. 1.0) Eξι μηνών εντός εγγύησης on site με υποστήριξη 4K(κουτί)

CPU: Intel Pentium Dual Core G4400 Box new (27/10/2016) (κουτί απόδειξη)

GPU: Sapphire Radeon HD5450 1GB με PCI-E PCI Express 16X Riser Card Extender αξίας 19€ + την μαμά riser του κουτιού

RAM: Crucial Ballistix Sport 4GB DDR3-1600MHz (BLS4G3D169DS1J)

HDD: Western Digital Caviar Blue 250GB SATA ( WD2500AAKX )

PSU: Eurocase SFX-300

 

τι λένε οι ειδικοί ? πόσο να το βάλω ? 190€ είναι τίμιο?

Με dremel και τρύπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...