Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Γεια σας φίλοι insomniaks. Θα ήθελα την βοήθεια σας στην κοστολόγηση των παρακάτω. Το συγκεκριμένο hardware είναι μεταχειρισμένο (σκοπεύω να κάνω ολική αναβάθμισηsmilie.png)

 

mobo: Asus p5n-d χαρακτηριστικά

 

cpu: Intel core2duo e8200 χαρακτηριστικά

 

gpu: Asus en8600gt Silent χαρακτηριστικά

 

ram: Kingston HyperX 1gb (x4 + cooling system) χαρακτηριστικά

 

psu: Chieftec 750w χαρακτηριστικά

 

hd1: Western Digital 120gb 7200rpm χαρακτηριστικά

 

hd2: Western Digital 320gb 7200rpm χαρακτηριστικά

 

tv: Asus χαρακτηριστικά

 

 

όλα λειτουργούν κανονικά και σε εγγύηση είναι οι ram και το tv tuner με αποδείξεις αγοράςcool.png. θα έδινα και το κουτί αλλά έχει σπάσει το παράθυρο του σε μία μετακόμιση shock.png.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον κόπο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

mobo: Asus p5n-d χαρακτηριστικά 20-25€

 

cpu: Intel core2duo e8200 χαρακτηριστικά ~65-70€

 

gpu: Asus en8600gt Silent χαρακτηριστικά ~30-35€

 

ram: Kingston HyperX 1gb (x4 + cooling system) χαρακτηριστικά ~50€ όλα μαζί

 

psu: Chieftec 750w χαρακτηριστικά ~50-60€

 

hd1: Western Digital 120gb 7200rpm χαρακτηριστικά 20-25€

 

hd2: Western Digital 320gb 7200rpm χαρακτηριστικά 25-30€

 

tv: Asus χαρακτηριστικά ~25€

 

Δύσκολα για παραπάνω, παρακάτω μπορεί. Ας ακούσουμε και άλλες απόψεις όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μιλάμε για ένα 280αρι με 330αριsmilie.png. (αν και πιο καλά ακούγεται το 330αριmrgreen.png)Καλά μου ακούγεται αν σκεφτείς ότι εγώ όταν το σκεφτόμουν έλεγα για ένα 350αρι, άντε ίσως ελάχιστα παραπάνω για αρχική μαζί με το κουτί.cool.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω ενα Αsus F5r αυτο συγκεκριμενα http://www.xprice.ca/computing/notebooks/NB-AS-F5R-B1.html .Λειτουργικα ειναι αριστο αλλαχτηκε προ 3μηνου η μητρικη, ο σκληρος 320GB στις 7200rpm αναβαθμιστηκε η ραμ στα 3gb και αλλαχτηκε και το πληκτρολογιο. Εμφανισιακα ειναι ταλαιπωριμενο εχει ξεβαψει κοντα στο touchpad απο την χρηση και εχει αρκετες γρατσουνιες. Ποσο περιπου μπορω να το δωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω ενα Αsus F5r αυτο συγκεκριμενα http://www.xprice.ca...-AS-F5R-B1.html .Λειτουργικα ειναι αριστο αλλαχτηκε προ 3μηνου η μητρικη, ο σκληρος 320GB στις 7200rpm αναβαθμιστηκε η ραμ στα 3gb και αλλαχτηκε και το πληκτρολογιο. Εμφανισιακα ειναι ταλαιπωριμενο εχει ξεβαψει κοντα στο touchpad απο την χρηση και εχει αρκετες γρατσουνιες. Ποσο περιπου μπορω να το δωσω?

 

Καλησπέρα φίλε μου. Καταρχήν με λίγο ψάξιμο που έκανα παρατήρησα ότι το συγκεκριμένο λάπτοπ υποστηρίζει μέχρι 2gb ramconfused.png. Οπότε ή έκανες λάθος όταν έγραφες ή απλά έβαλες παραπάνω μνήμη την οποία δεν διαβάζειrolleyes.gif. Εγώ προσωπικά μία εκτιμώμενη τιμή που σου προτείνω είναι στα 150. Ας ακούσουμε όμως και άλλες απόψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου. Καταρχήν με λίγο ψάξιμο που έκανα παρατήρησα ότι το συγκεκριμένο λάπτοπ υποστηρίζει μέχρι 2gb ramconfused.png. Οπότε ή έκανες λάθος όταν έγραφες ή απλά έβαλες παραπάνω μνήμη την οποία δεν διαβάζειrolleyes.gif. Εγώ προσωπικά μία εκτιμώμενη τιμή που σου προτείνω είναι στα 150. Ας ακούσουμε όμως και άλλες απόψεις

 

 

Το ξερω φιλε μου και εγω αυτο ξερω οτι παιρνει μεχρι 2GB αλλα εβαλα απο περιεργεια 3GB και διαβαζει μεχρι 2.6GB κανονικα. Την τεσταρα να δω μηπως την δειχνει εικονικα και οντως την βλεπει πραγματικα. :blink:

Σαν τιμη παντως και εγω εκει καπου το υπολόγιζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220231

 

Αυτό πόσο φεύγει; Και εμένα ξεβαμμένο κοντά στο trackpad, έχω βάλει κάτι stickers πάνω αλλά θα τα βγάλω. Με 4GB ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω φιλε μου και εγω αυτο ξερω οτι παιρνει μεχρι 2GB αλλα εβαλα απο περιεργεια 3GB και διαβαζει μεχρι 2.6GB κανονικα. Την τεσταρα να δω μηπως την δειχνει εικονικα και οντως την βλεπει πραγματικα. :blink:

Σαν τιμη παντως και εγω εκει καπου το υπολόγιζα

 

αυτό με βάζει σε ιδέες να ξεπεράσω και εγώ το όριο... devil.png

 

//spam off

 

http://www.newegg.co...N82E16834220231

 

Αυτό πόσο φεύγει; Και εμένα ξεβαμμένο κοντά στο trackpad, έχω βάλει κάτι stickers πάνω αλλά θα τα βγάλω. Με 4GB ram.

 

Και εσένα κοντά στου φίλου από πάνω αλλά με κάποια χρήματα παραπάνω (βλπ 20-25)cool.gif

Ας μην μείνουμε όμως μόνο στην δική μου "πρόταση".rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...