Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε και?επειδή εσύ τσίμπησες μια ευκαιρία θα σκοτώσουν όλοι το υλικό τους?Όλοι έχουμε αγοράσει ή πουλήσει φθηνά ή ακριβά ανάλογα με το πόσο βιαζόμαστε ή όχι.Σίγουρα με τους ryzen στα "ψηλά επίπεδα" υπάρχει μια σύγχυση και δύσκολα κάποιος θα δώσει τόσα χρήματα αλλά αν το δώσει τόσο αξίζει να δώσει ή λίγο πιο κάτω. Ειδάλλως :-D  ας το κρατήσει.250 πάντως δεν είναι λογική τιμή για τέτοιο σετ.

 

PS:Black εσκεμμένα δεν σου απαντάει κανείς.Δεν συμφέρει να το δώσεις από που και αν το δεις

Relax, δεν ειπα οτι πρεπει να το σκοτωσει, μια χαρα σετ ειναι. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι πολυ ευκολα πλεον μπορεις να βρεις ιδιο σετ cpu-mb-ram  καπου στα 330-350. (Φιλος χθες πηρε 4790κ ζ97 16 ραμ στα 300) 

 

Κατα την γνωμη μου οσο αφορα το κοματι cpu-mb-ram θα πρεπει να πεσει 50ε στην συνολικη τιμη του. Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι αξιζει πιο πολλα τι να σου πω, εγω απλα την γνωμη μου λεω μην με κρεμασεις κιολας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε το κανα 30αρι και αν δεν δεις κανενα ενδιαφερον το πας στο εξοχικο να υπαρχει

 

Ναι μαλλον για εκει το βλεπω του εβαλα και τα mame για να παιζει ο μικρος οταν παει διακοπες.

 

Βρηκα και την μητρικη ζητω!!!

 

Επεξεργαστης P4 3.2Ghz

Μητρικη DFI 661FX-TML

Μνημη DDR 768ΜΒ

Σκληρος 80GB

LG DVD-RW

Καρτα γραφικων nvidia mx 440 64mb με εξοδο S-video

Καρτα ηχου soundblaster 5.1

Κουτι μαυρο Multirama σε καλη κατασταση

 

35 ευρω πιστευω ειναι καλα για κατεβαστηρι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα ειναι οτι θέλω λαπτοπ (και κατα προτίμηση 17αρι) τον υπολογιστη αντε να τον πουλήσω 250 μαξ. θα βρω καλύτερο λαπτοπ σε αυτά τα λεφτά ?

 

Κράτα το desktop και αγόρασε κάτι φθηνό για 'εξω

 

http://www.skroutz.gr/s/8313774/Lenovo-IdeaPad-100S-11IBY-Z3735F-2GB-64GB-W10.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Relax, δεν ειπα οτι πρεπει να το σκοτωσει, μια χαρα σετ ειναι. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι πολυ ευκολα πλεον μπορεις να βρεις ιδιο σετ cpu-mb-ram  καπου στα 330-350. (Φιλος χθες πηρε 4790κ ζ97 16 ραμ στα 300) 

 

Κατα την γνωμη μου οσο αφορα το κοματι cpu-mb-ram θα πρεπει να πεσει 50ε στην συνολικη τιμη του. Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι αξιζει πιο πολλα τι να σου πω, εγω απλα την γνωμη μου λεω μην με κρεμασεις κιολας. 

Καταρχάς συγνώμη γιατί όντως ήμουν λίγο απότομος-δεν το θελα.

Μια χαρά τιμές έβαλε για μένα.Απλά η κάρτα ήχου  θα έπρεπε να δωθεί ξεχωριστά νομίζω.Στην τελική δεν διαφωνούμε καν αφού τα 50 μπορεί να τα κόψει κιολας σε πιθανά παζάρια.

Που τα βρίσκεται ρε τέτοια σετ με 250-300€? :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τα βρίσκεται ρε τέτοια σετ με 250-300€? :-D

Μην ανησυχεις θα βρεις και εσυ, απλα στην ελλαδα αργουν λιγο να ερθουν τιμες σαν κι αυτες αλλα θα ερθουν αναγκαστικα....... με τους ryzen παρεα  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτα το desktop και αγόρασε κάτι φθηνό για 'εξω

 

http://www.skroutz.gr/s/8313774/Lenovo-IdeaPad-100S-11IBY-Z3735F-2GB-64GB-W10.html

θελω 17αρι λαπτοπ οχι κατι πιο μικρο τοβθελω κυριος για μεσα στο σπιτι για να διαβαζω σε αλλους χωρους(σαλονι κρεβατοκάμαρα)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον cpu μονο του ποσο τον δινεις ?

 

 

Να δώσω μόνο τον επεξεργαστή με ποιό σκεπτικό ; Θα βγει εκτός λειτουργίας το pc.

Θα έπρεπε να μπει καλύτερος για να έχει νόημα κάτι τέτοιο.

Και καλύτερος είναι μόνο ο 4790 . Να δώσω τώρα 350 ευρώ για να αγοράσω 4790 ;;;;;;;;;;

Τη θεωρώ άθλια αγορά όταν ο 7400 έχει 205 ευρώ και ο 7600 έχει 230 ευρώ. 

Θα το κρατήσω έτσι και θα το πουλήσω σετ επεξεργαστή-μητρική-μνήμες σε 3 χρόνια, φθηνά. 

Μην ανησυχεις θα βρεις και εσυ, απλα στην ελλαδα αργουν λιγο να ερθουν τιμες σαν κι αυτες αλλα θα ερθουν αναγκαστικα....... με τους ryzen παρεα  :-D

 

 

Θα είναι πάντως η πρώτη φορά που θα γίνει κάτι τέτοιο.

Και μέχρι τώρα , έχουμε ακούσει πολλές φορές τέτοιες προσδοκίες στην ελλάδα.

Και δεν υλοποιήθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δώσω μόνο τον επεξεργαστή με ποιό σκεπτικό ; Θα βγει εκτός λειτουργίας το pc.

Θα έπρεπε να μπει καλύτερος για να έχει νόημα κάτι τέτοιο.

Και καλύτερος είναι μόνο ο 4790 . Να δώσω τώρα 350 ευρώ για να αγοράσω 4790 ;;;;;;;;;;

Τη θεωρώ άθλια αγορά όταν ο 7400 έχει 205 ευρώ και ο 7600 έχει 230 ευρώ. 

Θα το κρατήσω έτσι και θα το πουλήσω σετ επεξεργαστή-μητρική-μνήμες σε 3 χρόνια, φθηνά. 

 

 

Θα είναι πάντως η πρώτη φορά που θα γίνει κάτι τέτοιο.

Και μέχρι τώρα , έχουμε ακούσει πολλές φορές τέτοιες προσδοκίες στην ελλάδα.

Και δεν υλοποιήθηκαν.

opως νομοιζεις εσυ ξερεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μητρικη επεξεργαστης μνημες φευγουν μονο πακετο εκτος και αν βρεις αγοραστες και για τα τρια και σου ερθουν μαζι να τα δουν και να τα σπασουν γιατι αν δωσει επεξεργαστη οταν θα δωσει πχ μητρικη αν αυτος που την παρει κανει να ζημια αντε μετα ο πωλητης να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας.

 

Τωρα στα ανεκδοτα της ημερας εβαλα τον υπολογιστη μου ολα μαζι με την οθονη σε site με ανταλλαγες και μου εστειλαν ανταλλαγη μια κορνιζα 7 ιντσων!!!! :shock: :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μητρικη επεξεργαστης μνημες φευγουν μονο πακετο εκτος και αν βρεις αγοραστες και για τα τρια και σου ερθουν μαζι να τα δουν και να τα σπασουν γιατι αν δωσει επεξεργαστη οταν θα δωσει πχ μητρικη αν αυτος που την παρει κανει να ζημια αντε μετα ο πωλητης να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας.

 

Τωρα στα ανεκδοτα της ημερας εβαλα τον υπολογιστη μου ολα μαζι με την οθονη σε site με ανταλλαγες και μου εστειλαν ανταλλαγη μια κορνιζα 7 ιντσων!!!! :shock: :lol:

Συμβολικα στο εστειλαν. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, λογω δουλειας στο εξωτερικο πρεπει να πουλησω τον υπολογιστη μου και θελω να με βοηθησετε στην εκτιμηση της τιμης που μπορει να πιασει ως μεταχειρισμενος. Τα χαρακτηριστικα του ειναι :

 

 

Περιγραφή:

 

GPU: Nvidia GTX 970 4GB 

CPU: Intel i5 2500K

RAM: 16GB (2x8) DDR3 Kingston
SSD: Samsung 650 EVO 120 GB 

Motherboard: Gigabyte Z68AP-D3

PSU: Corsair vs450

Monitor 1: Samsung SA300 24''

Monitor 2: Asus VX279H 27''

 

Κατάσταση:

 

Oλα ειναι ακρως λειτουργικα αλλα μεταχειρισμενα λογω δουλειας. Η 2η οθονη ειναι ολοκαινουργια, ισα ισα την ανοιξα.

 

Εγγύηση:

 

Δεν υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γεια σας, λογω δουλειας στο εξωτερικο πρεπει να πουλησω τον υπολογιστη μου και θελω να με βοηθησετε στην εκτιμηση της τιμης που μπορει να πιασει ως μεταχειρισμενος. Τα χαρακτηριστικα του ειναι :

 

 

Περιγραφή:

 

GPU: Nvidia GTX 970 4GB 

CPU: Intel i5 2500K

RAM: 16GB (2x8) DDR3 Kingston

SSD: Samsung 650 EVO 120 GB 

Motherboard: Gigabyte Z68AP-D3

PSU: Corsair vs450

Monitor 1: Samsung SA300 24''

Monitor 2: Asus VX279H 27''

 

Κατάσταση:

 

Oλα ειναι ακρως λειτουργικα αλλα μεταχειρισμενα λογω δουλειας. Η 2η οθονη ειναι ολοκαινουργια, ισα ισα την ανοιξα.

 

Εγγύηση:

 

Δεν υπαρχει

 

170 την καρτα γραφικων  ,90 τον επεξεργαστη , 80 της ραμ , 60 τον ssd ,65 thn μητρικη  25 το τροφοδοτικο  και 130 την οθονη  την μια και 150 γ την δευτερη αν και για της οθονες  δεν ειμαι σιγουρος γτ μπορει να πιανουν  παραπανω 

Μητρικη επεξεργαστης μνημες φευγουν μονο πακετο εκτος και αν βρεις αγοραστες και για τα τρια και σου ερθουν μαζι να τα δουν και να τα σπασουν γιατι αν δωσει επεξεργαστη οταν θα δωσει πχ μητρικη αν αυτος που την παρει κανει να ζημια αντε μετα ο πωλητης να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας.

 

Τωρα στα ανεκδοτα της ημερας εβαλα τον υπολογιστη μου ολα μαζι με την οθονη σε site με ανταλλαγες και μου εστειλαν ανταλλαγη μια κορνιζα 7 ιντσων!!!! :shock: :lol:

μια βοηθεια μια  ψηκτρα μεγαλη μαμα απο qx6850  ,μια cryorig h7 κουτατι  με αποδιξει απο e-shop , εναν χεον e5450 , και μια μητρικη γ το σοκετ 1150 

h81m-hds  μπορεις να μ δωσεις μια τιμη γ αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...