Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει πλάκα σε κάποιες αγγελίες που πουλάνε intel K επεξεργαστές να αναγράφουν ότι δεν έγινε ΠΟΤΕ oc!!!!

 

Δηλαδή ρε φίλε ποιος ο λόγος να πάρεις ξεκλείδωτο Κ intel;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Γιατι σου φαινεται παραλογο?Μπορει καποιος να το σκεφτεται αλλα να μη κανει ποτε.

Κ εχω,δεν εχω κανει ποτε oc και ναι και τη μαμα ψυκτρα αθικτη την εχω ,αφου ειχα παρει μαζι αλλη.

Αφου με καλυπτει οπως ειναι,γιατι να τον ανεβασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σου φαινεται παραλογο?Μπορει καποιος να το σκεφτεται αλλα να μη κανει ποτε.

Κ εχω,δεν εχω κανει ποτε oc και ναι και τη μαμα ψυκτρα αθικτη την εχω ,αφου ειχα παρει μαζι αλλη.

Αφου με καλυπτει οπως ειναι,γιατι να τον ανεβασω?

Είσαι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Ο λογική λέει ότι τουλάχιστον την (καλή) ψυκτρα θα την πάρεις όταν αποφασίσεις ότι πας για oc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Ο λογική λέει ότι τουλάχιστον την (καλή) ψυκτρα θα την πάρεις όταν αποφασίσεις ότι πας για oc

Δε νομιζω.

Πιστευω οι μισοι που παιρνουν Κ δε τον κλοκαρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα παιδια! Μια βοηθεια λιγο για το παρακατω σετ γιατι δεν εχω ιδεα ποσο αξιζει...

 

GA-890GPA-UD3H (rev.2.1)

 

Phenom II X4 955 3.2

 

12GB Kingston ddr3 1333 (2x4+2x2)

 

Με ενδιαφερει να το δωσω σαν σετ, ποσο να το βαλω? Ευχαριστω!

 

 

 

 

45 η μητρικη ,45 ο επεξεργαστης  γ ραμ τωρα γ το 2*4 40 ευρω και γ της 2*2 25 ευρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω.

Πιστευω οι μισοι που παιρνουν Κ δε τον κλοκαρουν.

Στο insomnia (που συνήθως έχουν κάποιες γνώσεις) η γενικά (που συνήθως δεν ξέρουν καν τι επεξεργαστή έχουν)?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 η μητρικη ,45 ο επεξεργαστης  γ ραμ τωρα γ το 2*4 40 ευρω και γ της 2*2 25 ευρω 

140 δηλαδη πανω κατω ειναι καλα? δεν με καιει να παρω το 100 της αξιας του, απλα να φυγει βρε παιδι μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω.

Πιστευω οι μισοι που παιρνουν Κ δε τον κλοκαρουν.

Και παίρνουν και ψύκτρες ντουλάπες των 70 ευρώ για να παίζει σε μαμά συχνότητα ...

μάλιστα ... και μητρικές με chipset για oc ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ αυτό έχω κάνει αλλά oc, πέρα από μια δύο φορές για δοκιμή πόσο πάει, δεν έχω κάνει.Γιατί τα πήρα τότε?έτσι γιατί η τιμή με τον απλό μπορεί να ήταν κοντά ή γιατί να σκέφτηκα μήπως τυχόν και κάνω και τελικά δεν έκανα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ αυτό έχω κάνει αλλά oc, πέρα από μια δύο φορές για δοκιμή πόσο πάει, δεν έχω κάνει.Γιατί τα πήρα τότε?έτσι γιατί η τιμή με τον απλό μπορεί να ήταν κοντά ή γιατί να σκέφτηκα μήπως τυχόν και κάνω και τελικά δεν έκανα ποτέ.

Το ποτέ πως το αντιλαμβανεσαι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο insomnia (που συνήθως έχουν κάποιες γνώσεις) η γενικά (που συνήθως δεν ξέρουν καν τι επεξεργαστή έχουν)?

Φυσικα μιλαω γενικα.Το ινσομνια δεν ειναι ο κοσμος ολος.

 

Και παίρνουν και ψύκτρες ντουλάπες των 70 ευρώ για να παίζει σε μαμά συχνότητα ...

μάλιστα ... και μητρικές με chipset για oc ...

Ναι.Αλλος για ησυχια,αλλος για θερμοκρασιες,αλλος ετσι γιατι του αρεσει.

Εσεις θα του ορισετε τι παιρνει ο καθενας και τι θα το κανει?

Με τους ryzen ποσοι πανε και παιρνουνε μητρικες των 250Ε,που αναθεμα αν προσφερουν για τη χρηση που τη θελει κατι παραπανω.Λες και τραβαει και κανα τρελο ρευμα ο 1700 των 65 watt.

Εδω ενα ποσοστο οσων εχουν υδροψυξη δε κανουν oc.

Το οτι σου ειναι δυσκολο αν το πιστεψεις ,δε σημαινει οτι δεν ισχυει.

Στη τελικη εγω ηθελα να παρω Κ ωστε αν μου κατεβει να τον κλοκαρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα μιλαω γενικα.Το ινσομνια δεν ειναι ο κοσμος ολος.

 

Ναι.Αλλος για ησυχια,αλλος για θερμοκρασιες,αλλος ετσι γιατι του αρεσει.

Το οτι σου ειναι δυσκολο αν το πιστεψεις ,δε σημαινει οτι δεν ισχυει.

 

Συμφωνώ αλλά στις αγγελίες εδώ μέσα βλέπουμε να μην έχει κάνει κανείς oc.

Συνήθως υπάρχουν και πιο φθηνές λύσεις για υσηχια η ομορφιά.

Ναι μου είναι δύσκολο να το πιστέψω όπως σου είναι και εσένα δύσκολο να πιστέψεις το αντίθετο.

Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει να έχει υποστεί oc γιατί απλά και να μην έχει γίνει δεν μου εγγυάται κανείς σε τι θερμοκρασίες δούλευε, πόσο δούλευε και προφανώς δεν ξέρεις πότε θα σου μείνει στα χέρια.

Και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική δεν λέω αλλά δεν μπορώ να φανταστώ z97 - g3258 - 16gb -gpu 200€ που εχω πετύχει παλιοτερα χωρίς oc.εγω μόνο την κοροϊδία δεν μπορώ.

Επειδή και νόημα δεν έχει και μόνο off βγαίνουμε το κόβω εδώ. Ο καθένας ας έχει την άποψη του.

τι δεν κατάλαβες?

Δεν έχεις κάνει ποτέ η μερικές φορές για δοκιμή?

Γιατί αυτό που λες είναι και λίγο οξύμωρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο να κάνεις μια φορά να δεις μέχρι που πάει από περιέργεια και άλλο να το έχεις μόνιμα στα τέρματα

Σίγουρα αλλά αφού έχει γίνει πως λες ΠΟΤΈ?

Τεσπα εξήγησα δεν θέλω να συμμετέχω άλλο σε αυτήν την κουβέντα (σε λάθος thread)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,θα ηθελα την γνωμη σας, βρηκα σε μια αποθηκη ενα συσκευασμενο αρμονιο το yamaha psr-3500. ειναι ελαχιστα χρησιμοποιημενο και καλοδιατηρημενο.

 

http://i.imgur.com/aX0Abay.jpg

http://i.imgur.com/BaN5ZNf.jpg

http://i.imgur.com/y8E9n21.jpg

 

Κανενα 100αρι θα πιασει? υπαρχει καπου που θα μπορουσα να το παω να το πουλησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...