Προς το περιεχόμενο

Η Nokia τερματίζει την υποστήριξη του Symbian και του MeeGo από την 1η Ιανουαρίου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ολα αυτα τα λειτουργικα που βγαινουν με μεγαλες δυνατοτητες δυστηχως πηγαινουν απατα αφου εχουν να αντιμετωπισουν android και ios

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 808 μου θα συνεχίζει να βγάζει εξαιρετικές 38mp φωτογραφίες και χωρίς "αναβάθμιση". :P Θέλω να πω μην τρελαίνεστε.. Η όπερα από το δικό της site θα έχει αναβαθμίσεις και 5-10 εφαρμογές που έχουμε ήδη βάλει είναι οκ όπως είναι.. Οι χάρτες και τα λεξικά της νοκια θα είναι για αρκετά χρόνια λειτουργικά. Εγώ είμαι καλυμμένος. 

 

Και όπως είναι, καλό είναι το κινητό μου. Ακόμα και με το αρχικό του λογισμικό (σήμερα fp3). Οι αρετές του δεν ειναι οι εκατομμύρια εφαρμογές αλλά η φωτογραφική του και η ποιότητα κινητού που έχει (ήχος, κατασκευή, οθόνη κτλ).. Για εφαρμογές όποιος θέλει χιλιάδες πάει android (πουθενά αλλού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 808 μου θα συνεχίζει να βγάζει εξαιρετικές 38mp φωτογραφίες και χωρίς "αναβάθμιση". :P Θέλω να πω μην τρελαίνεστε.. Η όπερα από το δικό της site θα έχει αναβαθμίσεις και 5-10 εφαρμογές που έχουμε ήδη βάλει είναι οκ όπως είναι.. Οι χάρτες και τα λεξικά της νοκια θα είναι για αρκετά χρόνια λειτουργικά. Εγώ είμαι καλυμμένος. 

 

Και όπως είναι, καλό είναι το κινητό μου. Ακόμα και με το αρχικό του λογισμικό (σήμερα fp3). Οι αρετές του δεν ειναι οι εκατομμύρια εφαρμογές αλλά η φωτογραφική του και η ποιότητα κινητού που έχει (ήχος, κατασκευή, οθόνη κτλ).. Για εφαρμογές όποιος θέλει χιλιάδες πάει android (πουθενά αλλού).

 

Λιγο πριν σε διαβασω επαιζα με το οπτικο ζουμ του Ν93 μου...

 

το εχω εδω διπλα μου. Απλα ηθελα να το πω : p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω οταν ειχα το Νοκια 6600 και το Siemens SX1 το Symbian ηταν οτι πιο καλυτερο εκεινη την εποχη,αλλα μετα απο τοσα χρονια παρέμεινε σχεδον το ιδιο,οποτε λογικο ειναι να πανε ολοι σε αλλα λημερια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταια χρονια εχει πεσει,πουλησε τα Windows τηλεφωνα, και τωρα αυτο.. Και εγω που νομιζα οτι το εκανε για να ξαναμπει στο παιχνιδι με τα ΣΙΜΠΙΑΝ, αλλα που-ΥΠΟ ΔΙΑΛΥΣΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΕ ΜΑΚΡΑΝ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ. Τουλαχιστον με τα ΣΥΜΠΙΑΝ ηταν κορυφη! Παιδες, ενα εχω να πω, κρατηστε οτι ΣΥΜΠΙΑΝ εχετε γιατι ετσι οπως παει θα γινουν συλλεκτικα σε καποια χρονια.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ας κάνουν και μια ολοκληρωτική συγχώνευση με την microsoft να τελειώνουμε , πραγμάτικα καθε φορά που διαβάζω τετοια για την nokia άλλωτε μεγάλο κολοσό λυπούμαι παρα πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κανά 9μηνο έχω περάσει σε android προεξοφλώντας την ανωτέρω είδηση, οπότε δεν με πολυνοιάζει.

Πάντως το n8 μου που το έχω πλέον για δεύτερο θα μείνει σε αυτή τη θέση για αρκετό καιρό ακόμα! Οι φωτογραφίες που βγάζει είναι κλάσεις ανώτερες του s4, όπως και η ποιότητα των κλήσεων αλλά και κατασκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω οταν ειχα το Νοκια 6600 και το Siemens SX1 το Symbian ηταν οτι πιο καλυτερο εκεινη την εποχη,αλλα μετα απο τοσα χρονια παρέμεινε σχεδον το ιδιο,οποτε λογικο ειναι να πανε ολοι σε αλλα λημερια ;)

 

σωστα... το λειτουργικο του 808PV ειναι "σχεδον το ιδιο" με του 6600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος του n9 και παλιότερα του n900 και αγόραζα συσκευές nokia αποκλειστικά από τα τέλη του 90.

Πλέον περνάω σε android.

 

Σαν φιλοσοφια λειτουργικου , πιο πολυ θα σου ταιριαζε κατι σε ΒΒ10 ή Sailfish παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...