Προς το περιεχόμενο

Στις 25 Οκτωβρίου τα iPhone 5s και iPhone 5c στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και το http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html ειναι πιο οικονομικο απο το 5c. Ακομα και το 4s ειναι πολυ πιο οικονομικη προταση για καποιον που θελει να παει σε Iphone http://www.skroutz.gr/s/3902581/Apple-iPhone-4S-8GB.html. Αρα δεν μπορω να καταλαβω αντικειμενικα ποιος θα προτιμησει το Iphone 5c απο το 5ρι ή το 5s.

 

Θα το προτιμησει καποιος που θελει μια καινουρια και πιο νεανικη συσκευη και παντα με το κυρος, την αξιοπιστια και την σταθεροτητα που προσφερει η εν λογω εταιρεια.

 

Δε τα λεω εγω ολα αυτα, αν γκουγκλαρεις αυτα θα δεις σε δηλωσεις των στελεχων της apple..

 

Και να ξερεις πως αυτη η κινηση της apple με το 5c ειναι ενα μικρο πειραμα απ οτι λεγεται απο διαφορους γκουρου του marketing ανα το ιντερνετ..

Αν πετυχει (μαλλον θα πετυχει συμφωνα με τις πωλησεις) τοτε θα προχωρησει στο παρασυνθημα.

Τωρα πιο θα ειναι αυτο δεν αναφερεται πουθενα. Προς το παρον με αυτη τη κινηση φαινεται να βολιδοσκοπει την αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαμπα γελας γτ οντως ειναι πιο οικονομικο κατα 100 ευρω απ το 5s.

Τωρα αν εσυ το περιμενες στα 300 ευρω, νομιζω πως η ιδια η apple ηταν ξεκαθαρη στις δηλωσεις της..

 

Στο θεμα τωρα.. Ναι νομιζω θα το προσπερασω και γω και θα παω για το 6αρι..

Το 5αρι μια χαρα ειναι για την ωρα!!

Πλακα μου κανεις ? Θα εχει την ιδια τιμη με το 5 και απλα το 5S θα παει στο θεο.

 

Οκ αμα θες να παιξουμε με τις λεξεις και εγω ειμαι αδυνατος σε σχεση με εναν ελεφαντα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εχει την ιδια τιμη με το 5 και απλα το 5S θα παει στο θεο.

 

Ποια ιδια τιμη?το καλυτερο απο υλικα 5 και εσωτερικα ειναι ολοιδια.ΚΑΙ ΤΟ 5 ΕΙΝΑΙ 50ΕΥΡΩ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ.

http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html?from=recommendation

^το 5

http://www.skroutz.gr/s/3783653/Apple-iPhone-5C-16GB.html?from=recommendation

^το 5c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ουτε να αλλαξεις το Iphone 5 με το iphone 6 αξιζει,αντικειμενικα παντα. Στην θεση σου,εκτως και αν σου περισσευουν τα λεφτα να τα ''πετας σε κινητα'' θα κοιταζα για νεο κινητο μετα απο 3-4 χρονια αν ειχα το Iphone 5.

Ελπίζω σε μεγαλύτερη οθόνη, γι'αυτό αναφέρω ότι θα το άλλαζα όταν θα έβγαινε το iPhone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ιδια τιμη?το καλυτερο απο υλικα 5 και εσωτερικα ειναι ολοιδια.ΚΑΙ ΤΟ 5 ΕΙΝΑΙ 50ΕΥΡΩ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ.

http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html?from=recommendation

^το 5

http://www.skroutz.gr/s/3783653/Apple-iPhone-5C-16GB.html?from=recommendation

^το 5c

Χαχαχα ελα και εσυ για 50 ψωρο ευρω κανεις ετσι :P

Αν έχει 600 ευρώ το 5C και 800 ευρώ το 5S τότε είναι πεταμένα λεφτά...

To 64GB θα εχει πανω απο 1000+ ευρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινηση μάρκετινγκ είναι. Εαν το 5-5c στοίχιζαν το ίδιο, και ηθελα να παρω ενα απο τα 2 προσωπικά θα έπαιρνα το πλαστικό ( το γράφω για να δείτε πως σε κάποιους οπώς εγώ αρέσει η ζεστή αίσθηση του πλαστικού.)για τηνβυποστιρηξη περισσότερων LTE . Όσο αφορα το 5s έχει λόγο να αλλάξει κάποιος για την πολυ καλύτερη κάμερα απο πολλές απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το 5c εχει δυο αρνητικα.

1)κοστιζει περισσοτερο απο το 5 και με ''κατωτερα''υλικα

2)αν πετυχει σε πωλησεις και αρα σαν μοντελο,θα καθιερωθει στην Apple η ολη ιδεα του πλαστικου σε μελλοντικα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fulgore1 ετσι ακριβως! Αμα γινει αυτο μονο χειροτερα θα ναι. Θα θες για αλουμινενιο αι-φον 900 ευρω! Αλλιως ολοι με πλαστικουρες θα τριγυρναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fulgore1 ετσι ακριβως! Αμα γινει αυτο μονο χειροτερα θα ναι. Θα θες για αλουμινενιο αι-φον 900 ευρω! Αλλιως ολοι με πλαστικουρες θα τριγυρναν!

Και φαντασου τι θα γινει και στα μεταχειρισμενα μετα :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφερα χθες απο Αγγλια το 5s για τον αδερφο μου και εγω ,αν και μεγαλος Αντροιντακιας, μπορω να πω οτι σε συνδυασμό με το ios7 ειναι ΜΑΚΡΑΝ η καλυτερη συσκευη που εχει κυκλοφορησει η Μηλοεταιρεια.

Εγω προσωπικα ομως δεν θα τα εδινα τοσα ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα μου κανεις ? Θα εχει την ιδια τιμη με το 5 και απλα το 5S θα παει στο θεο.

 

Οκ αμα θες να παιξουμε με τις λεξεις και εγω ειμαι αδυνατος σε σχεση με εναν ελεφαντα :P

 

Το 5 δεν θα εχει την ιδια τιμη με το 5c γιατι το πρωτο αποσυρεται..

Αρα δεν παιζουμε με τις λεξεις καθως σε maximum 1 με 2 μηνες το 5 θα εχει εξαφανιστει απ τα καταστηματα..

 

Απλα τωρα η apple στοχευει σε περισσοτερες τσεπες.. Οχι βασει τιμης αποκλειστικα γτ και πριν ειχε 2 συσκευες στην αγορα. Αλλα βασει κατασκευης, ποιοτητας, στυλ..

Το οτι το c δεν σημαινει cheap αλλα color ειναι επεκταση της δηλωσης τους πως δεν τους ενδιεφερε ποτε ουτε η μικρη αλλα ουτε η μεσαια κατηγορια τιμων..

 

Αρα οποιος το σκεφτοταν ετσι ηταν λαθος απ την αρχη.

 

Τι προσπαθω να πω?

Η apple ηταν ξεκαθαρη στις δηλωσεις, οποτε το να διαμαρτυρονται μερικοι δεν εχει νοημα.. Απλα σε οσους δε αρεσει αυτη η πολιτικη να μην το παρουν.

Ηταν ξεκαθαρο το νοημα απ την αρχη και το ειπε και ο Cook νομιζω πως στοχευουν σε premium τσεπες ετσι κ αλλιως..

 

Η γνωμη μου ειναι πως αν εβγαινε φτηνο iphone θα ηταν μεγαλη κωλοτουμπα για την apple και θα εχανε αυτο που την εκανε τοσο γνωστη απ την δημιουργια της.

Την αγαπη για μοναδικα στη κατασκευη προιοντα καθως για να κανει το iphone 300 ευρω επρεπε να γινουν τρομερες θυσιες στην ποιοτητα..

 

Αν τωρα κραζουν μερικοι για τις τιμες τοτε θα κραζανε ολοι οι κατοχοι κατι που θα ηταν καταστροφικο.

 

Μην ξεχναμε πως το iphone, s4, note3 και γενικοτερα οτι κοστιζει αδρα, δεν απευθυνεται κυριως στους ελληνες.

Χεστηκανε για μας. Και οι μεν και οι δε εννοειται.

 

Την ιδια ωρα στην αμερικη (και στη ασια πιθανον) παιρνεις το 5s με 200$ και 18 μηνη συμβαση και το 5c με 99$..

 

Το αντιστοιχο ποσο για μας σε iphone 5 (για να δειτε πως δεν ειμαστε το κεντρο του κοσμου) ειναι να πληρωσουμε 380 ευρω για να το παρουμε με 200 ευρω παγιο/μηνα και 18μηνη συμβαση.

Αυτο ισχυει και για τις ναυαρχιδες του android.

Τα συμπερασματα δικα σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ελα και εσυ για 50 ψωρο ευρω κανεις ετσι :P

To 64GB θα εχει πανω απο 1000+ ευρω :P

 

 

Εσύ για να καταλάβω... Όταν πήρες το πρώτο σου αμάξι, έστω Seat Ibiza πχ... πήγαινες μετά σα κομπλεξικός στις κουβέντες των ανθρώπων που έχουν πχ Αudi A3 να κράζεις και να κοροιδεύεις για τις τιμές???

 

 

ΤΙ ΣΑΣ ΠΙΑΝΕΙ επιτέλους με το θέμα κόστους της Apple δεν καταλαβαίνω... Έλεος όμως πιά, ξεκολλήστε το μυαλό σας και ΜΗΝ ασχολείστε αν πιστεύετε ότι δεν είναι για εσάς!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...