Προς το περιεχόμενο

Στις 25 Οκτωβρίου τα iPhone 5s και iPhone 5c στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ που το είδα από κοντά το 5C... Είναι μια πανάκριβη αηδία. Με κάνει να πιστεύω πως το πλαστικό της Samsung είναι κλάσεις ανώτερο. Σαν ψεύτικο παιδικό παιχνίδι είναι. Εντελώς ερασιτεχνικό, καθόλου εντυπωσιακό. Η τιμή του είναι απαράδεκτη. (Πιο ακριβό και από Note 3 φεριπειν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σκέτη πλαστικούρα σκας και περιπού 2 μισθούς για να πάρεις αυτό το κινητό . στο τέλος η apple σε όποιον το αγοράσει θα κάνει δώρο και σαμπάνια για να πίνει η apple στην υγιεια του κοροίδου που έσκασε ενα 1000ευρω για να πάρει κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το είδα από κοντά το 5C... Είναι μια πανάκριβη αηδία. Με κάνει να πιστεύω πως το πλαστικό της Samsung είναι κλάσεις ανώτερο. Σαν ψεύτικο παιδικό παιχνίδι είναι. Εντελώς ερασιτεχνικό, καθόλου εντυπωσιακό. Η τιμή του είναι απαράδεκτη. (Πιο ακριβό και από Note 3 φεριπειν)

Δεν ειναι πιο ακριβο απο το νοτε 3 με τιμες αντιπροσωπειας

 

Σκέτη πλαστικούρα σκας και περιπού 2 μισθούς για να πάρεις αυτό το κινητό . στο τέλος η apple σε όποιον το αγοράσει θα κάνει δώρο και σαμπάνια για να πίνει η apple στην υγιεια του κοροίδου που έσκασε ενα 1000ευρω για να πάρει κινητό

Εσυ πηγαινε παρε κανα κινητο με 70 ευρω και  ασε τα κοροιδα που θα το παρουν ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι πιο ακριβο απο το νοτε 3 με τιμες αντιπροσωπειας

 

Αλήθεια, δεν αναφέρομαι στην έκδοση των 16GB. Αναφέρομαι στην ισάξια έκδοση μνήμης, 32GB...

 

Και δε μπορώ να δεχτώ συγκρίσεις μεταξύ 5C και N9005 γιατί στο μόνο πράμα που μπορείς να τα κοντράρεις και να κριτικάρεις το Note3 είναι στο μέγεθος (που εδώ και χρόνια σκοπός των Note είναι να είναι και παντόφλες άρα offside κι αυτό...)

 

Ακόμα και το iPhone ασύμφορο είναι από αντιπροσωπεία so... Δεν υπάρχει άλλη δικαιολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέτη πλαστικούρα σκας και περιπού 2 μισθούς για να πάρεις αυτό το κινητό . στο τέλος η apple σε όποιον το αγοράσει θα κάνει δώρο και σαμπάνια για να πίνει η apple στην υγιεια του κοροίδου που έσκασε ενα 1000ευρω για να πάρει κινητό

Με την λεξη πλαστικουρα φανταζομαι μιλας για το 5C,3 παρατηρησεις στο σχολιο σου.

1)Τα 1000ευρο που τα ειδες?? Το εχουμε πει πολλες φορες ειναι κακο πραγμα η παραπληροφορηση -_- .Απο 560ευρο ξεκιναει η τιμη του http://www.skroutz.gr/s/3783653/Apple-iPhone-5C-16GB.html?keyphrase=iphone+5c.

 

2)Γιατι τα παλιοτερα κινητα οταν εβγαιναν ποσο κοστιζαν στις αρχες?? Ολα τα High End κινητα απο την καθερα εταιρια ποσο κοστιζαν τις πρωτες μερες??

 

3)Δεν υποχρεωνει κανενα η καθε εταιρια ειτε να αγορασει το συγκεκριμενο μοντελο αντι καποιου αλλου και φτηνοτερου της ιδιας ή απο αλλη εταιρια, και επισης δεν υποχρεωνει κανενα να το αγορασει τις πρωτες μερες που η τιμη ειναι αρκετα ψιλα και οχι πχ μετα απο 6-7μηνες που θα εχει πεσει η τιμη αισθητα. 

Βλεπε πχ το S4 που βγηκε πριν 6 περιπου μηνες στα 750ευρο και τωρα ξεκιναει η τιμη του απο τα 430 http://www.skroutz.gr/s/3034682/Samsung-Galaxy-S4-i9505-16GB.html?from=catspan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ουτε να αλλαξεις το Iphone 5 με το iphone 6 αξιζει,αντικειμενικα παντα. Στην θεση σου,εκτως και αν σου περισσευουν τα λεφτα να τα ''πετας σε κινητα'' θα κοιταζα για νεο κινητο μετα απο 3-4 χρονια αν ειχα το Iphone 5.

 

και το http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html ειναι πιο οικονομικο απο το 5c. Ακομα και το 4s ειναι πολυ πιο οικονομικη προταση για καποιον που θελει να παει σε Iphone http://www.skroutz.gr/s/3902581/Apple-iPhone-4S-8GB.html. Αρα δεν μπορω να καταλαβω αντικειμενικα ποιος θα προτιμησει το Iphone 5c απο το 5ρι ή το 5s.

Το 5αρι καλύτερα. Το 4s με 8GB χώρο ούτε για πλάκα μην το αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κανανε το 5C καλυτερα οπως το Ipod Touch 5th generation???Τοσο δυσκολο ηταν??

Πεστα αλλα σιγα μην χασουν τα φραγκα.

BTW νομιζω υπαρχει πατεντα να παιρνεις τηλεφωνο απο το Ipod Touch οποτε αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δε μπορώ να δεχτώ συγκρίσεις μεταξύ 5C και N9005 γιατί στο μόνο πράμα που μπορείς να τα κοντράρεις και να κριτικάρεις το Note3 είναι στο μέγεθος (που εδώ και χρόνια σκοπός των Note είναι να είναι και παντόφλες άρα offside κι αυτό...)

 

Ακόμα και το iPhone ασύμφορο είναι από αντιπροσωπεία so... Δεν υπάρχει άλλη δικαιολογία.

 

Μαλιστα.. Δηλαδη εσυ δεν δεχεσαι και θεωρεις αδικαιολογητους αυτους που ας πουμε σου λενε πως προτιμουν το ios απ το android.. 

Το λειτουργικο και η υποστηριξη του ειναι ο μεγαλυτερος παραγοντας που θα σε κανει να αγορασεις smartphone οποτε δεν ειναι σωστο να το απαξιωνεις και να λες πως δεν υπαρχουν δικαιολογιες..

 

Καποιοι ζουν για τα specs απλα και μονο για να τα πλασσαρουν στην καφετερια**, καποιοι επιλεγουν βαση μεγεθους, καποιοι βαση λειτουργικου, βαση ποιοτητας κατασκευης, βαση updates, κλπ κλπ..

Υπαρχουν απειρα κριτηρια επιλογης..

Οποτε δικαιολογιες και συγκρισεις υπαρχουν αφθονες. 

 

Στο κατω κατω θα κοιταξεις τις πωλησεις αναμεσα σε note 3 και iphone 5c και πιστευω θα παρεις πιο πειστικη απαντηση απ την δικη μου..

 

** το εκανε καποιος γνωστος μου με galaxy s4 μπροστα μου.. Ειχε μεσα στο κινητο του γυρω στις 80 φωτο.. Εχω γυρω στις 300.. Οταν του ζητησα και μπηκαμε ο καθενας απ το κινητο του στο camera roll το s4 του, με τα super specs, ηταν +1 δευτερολεπτo πισω μου σταθερα..

 

Υποψην πως αυτος ειχε φορτωμενη τη μιση εσωτερικη του μνημη (εκει ειχε τις φωτο και οχι στην sd) και εγω περιπου το 80% του iphone 5 μου.

 

Ο καθενας παιρνει αυτο που γουσταρει στο τελος.

Σε αλλου ειδους συγκριση μπορει να με παταγε κατω. Εγω το ξερω αυτο και το πιστευω.

Αυτος ομως δε το περιμενε.. Μετα σταματησε να μιλαει.. Μετα αρχισε να δεχεται συγκρισεις..

Καταλαβες το ηθικο διδαγμα? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...