Προς το περιεχόμενο

Foxconn: Κατηγορείται ότι εξανάγκασε φοιτητές σε υπερωρίες για να επισπεύσει την παραγωγή του PS4!


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει πλακα παντως που οταν η ειδηση αφορα την παραγωγη προιοντων για λογαριασμο της apple (απο την foxconn) ολοι ασχολουνται και κραζουν apple. Ενω τωρα που η ειδηση δεν αφορα την apple αλλα την sony, κανεις δεν ασχολειται με τη sony, αλλα με την foxconn, την Κινα, τις χαμηλες τιμες πωλησης που αναγκαζουν τις εταιρειες να εκμεταλευονται ανθρωπους κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα ισχύει αυτό που λένε, "Αν είσαι καλός, θα σε πάρει η ΝΑΣΑ να δουλέψεις".

 

Βλέπω ότι πλέον δεν πολυ-κοιτάνε ταλαντούχους αλλά φθηνά εργατικά χέρια & το πλήθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πλακα παντως που οταν η ειδηση αφορα την παραγωγη προιοντων για λογαριασμο της apple (απο την foxconn) ολοι ασχολουνται και κραζουν apple. Ενω τωρα που η ειδηση δεν αφορα την apple αλλα την sony, κανεις δεν ασχολειται με τη sony, αλλα με την foxconn, την Κινα, τις χαμηλες τιμες πωλησης που αναγκαζουν τις εταιρειες να εκμεταλευονται ανθρωπους κλπ.

Το καλυτερο σχολιο,ever!!! :lol:

Γιατι κραζετε μονο την apple,κραξτε και την sony...

 Επειδη νοιαζομαι για τον συνανθρωπο μου,και συμμεριζομαι τα προβληματα του,θα σε ακουσω,και σχολιαζω...

 

Καλα ρε sony,δεν ντρεπεσαι να κανεις τετοια πραγματα;ακομη και η apple,σε ξεπερασε!τστστσ...σαν χθεσινη συμπεριφερεσαι. :P

 

 

Βλέπω ότι πλέον δεν πολυ-κοιτάνε ταλαντούχους αλλά φθηνά εργατικά χέρια & το πλήθος.

Σειρα εχει η ελλαδα.Θα ειμαστε η δευτερη χωρα,μετα την Κινα.

Αν ειναι να δουλευω γι'αυτους τους αχαρακτηριστους,δεν ανεβαινω σε καμια βουνοκορφη;

Θα τρωω οτι βρισκω,και θα περναω οπως θελω.Να βγαζω 5 και να δινω τα 6,εκει μας φρασανε,εκει θα μας καταληξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι αυτο κι εσυ επειδη κανεις δεν εκραξε,ειπες να μπεις να κραξεις αυτους που δε κραζουνε...

και γαμω.

Λογικο να θιγεσαι και να απαντας ετσι, καθως εισαι ενας εξ'αυτων που σχολιαζω στο ποστ μου.

 

Πως "κανεις δεν εκραξε"? Κραζετε ολοι την foxconn. Το point μου ειναι στον παραλογισμο σας τυπου "οταν η foxconn προμηθευει την sony, φταιει η foxconn για τις συνθηκες εργασιας στο εργοστασιο της. Οταν προμηθευει την apple, τοτε φταιει η apple". Μη σπαζεσαι, τα δυο μετρα και τα δυο σταθμα που επικρατουν σχολιαζω.

 

Αποφασιστε ποιος φταιει λοιπον (εγω φηφιζω κανεις εκ των τριων παντως).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το "θα" ακουγεται απο το 2009.

Γιατι,θελεις να πεις οτι απο το 2009 ΔΕΝ αλλαξε τιποτε σε αυτη την χωρα;

Μην παιρνεις παραδειγμα τον εαυτο σου.Αλλα δες και τον συνανθρωπο σου.Εχεις ιδεα ποσα εκ ανθρωποι ειναι ανεργοι,ποσοι παιρνουν ΟΥΤΕ το 1/3 του μισθου τους,και οι φοροι εχουν 3πλασιαστει;και οχι μονο...ποσα ζευγαρια εχουν 2 και τρια παιδια,και οι δυο τους ειναι ανεργοι;

Νομιζω οτι δεν βλεπεις εξω τι γινεται,γι'αυτο κολλησες στο "ΘΑ".

Εαν συνεχισουμε ετσι,ο καθενας μας θα βιωσει ασχημες καταστασεις.Καθε μερα απολυσεις.

Καθε μερα και χειροτερα.Ολα δεν γινονται σε μια ημερα,ουτε σε εναν χρονο.Αλλα οταν τελειωσει,θα'ναι τοτε αργα. :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πλακα παντως που οταν η ειδηση αφορα την παραγωγη προιοντων για λογαριασμο της apple (απο την foxconn) ολοι ασχολουνται και κραζουν apple. Ενω τωρα που η ειδηση δεν αφορα την apple αλλα την sony, κανεις δεν ασχολειται με τη sony, αλλα με την foxconn, την Κινα, τις χαμηλες τιμες πωλησης που αναγκαζουν τις εταιρειες να εκμεταλευονται ανθρωπους κλπ.

Πρεπει να καταλαβεις οτι η Σονυ εχει ιδιαίτερη θεση στην καρδια των Ελληνων καταναλωτών και γενικα ειναι ιδιαιτερα "ευαίσθητοι" στην κριτική προς αυτη.. Οπως αντίστοιχα και ms/apple ειναι evil corporations με μονο σκοπο το "κερδος" και οτι και να γινει φταινει αυτες..

 

Ο ουρανος ειναι μπλε επισης και τα σχετικα.. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβεις οτι η Σονυ εχει ιδιαίτερη θεση στην καρδια των Ελληνων καταναλωτών και γενικα ειναι ιδιαιτερα "ευαίσθητοι" στην κριτική προς αυτη.. Οπως αντίστοιχα και ms/apple ειναι evil corporations με μονο σκοπο το "κερδος" και οτι και να γινει φταινει αυτες..

 

 

Seriously τώρα, πραγματικά το πιστεύετε αυτό?

 

Η μήπως είστε λίγο apple fanboys και βλέπετε παντού συνωμοσίες?

 

Εγώ πάντως καταδικάζω την εκμετάλλευση του εργαζόμενου από όπου κι αν προέρχεται :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι,θελεις να πεις οτι απο το 2009 ΔΕΝ αλλαξε τιποτε σε αυτη την χωρα;

Μην παιρνεις παραδειγμα τον εαυτο σου.Αλλα δες και τον συνανθρωπο σου.Εχεις ιδεα ποσα εκ ανθρωποι ειναι ανεργοι,ποσοι παιρνουν ΟΥΤΕ το 1/3 του μισθου τους,και οι φοροι εχουν 3πλασιαστει;και οχι μονο...ποσα ζευγαρια εχουν 2 και τρια παιδια,και οι δυο τους ειναι ανεργοι;

Νομιζω οτι δεν βλεπεις εξω τι γινεται,γι'αυτο κολλησες στο "ΘΑ".

Εαν συνεχισουμε ετσι,ο καθενας μας θα βιωσει ασχημες καταστασεις.Καθε μερα απολυσεις.

Καθε μερα και χειροτερα.Ολα δεν γινονται σε μια ημερα,ουτε σε εναν χρονο.Αλλα οταν τελειωσει,θα'ναι τοτε αργα. :huh:

 

αυτο που περιγραφεις , τι σχεση εχει με το "θα ερθουν οι κακες εταιρειες να μας κανουν δουλους σαν τους κινεζους;"

γιατι εγω αυτο σχολιασα, και τιποτα αλλο.

καπιταλισμος λεγεται μαγκες, οποτε μην το ψαχνετε πολυ..

 

κομμουνισμο εχουν στη Κινα. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως καταδικάζω την εκμετάλλευση του εργαζόμενου από όπου κι αν προέρχεται :P

Kι εγω κι εγω καταδικαζω απεριφραστα και στον πιο αυστηρο τονο την παιδικη εργασια, την εκμεταλευση, την μη υπαρξη εργασιακων δικαιωματων κλπ. Καταδικαζω επισης και τους αλητες της foxconn, της sony και της apple. Καταδικαζω και τον καπιταλισμο και τον κομμουνισμο και την πλουτοκρατια, την νεα ταξη πραγματων, τους εξωγηινους, τους ενδογηινους και ολα!

 

Και κοιμαμαι ησυχος τα βραδια.

 

....

Αλλα το sony ps4 θα το τσιμπησω για να κανει παρεα στο iphone 5s μου. Kαι μην πει κανεις μλκια γιατι εγω ειμαι απο αυτους που καταδικαζουν τα κακως κειμενα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπω σε λίγο καιρό η εν λόγο εταιρία να ανοίγει εργοστάσιο στο Ελλαδιστάν καθώς φαινόμενα σαν αυτά είναι πολλά και με την σφραγίδα του νομοθέτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...