Προς το περιεχόμενο

Το Steam Controller της Valve σε δράση


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω ξαναδει πιο ασχημο χειριστηριο!

 

Θα το δει η γκόμενα στο σαλόνι σου, θα ξενερώσει και θα φύγει.

 

Κριτήριο αγοράς χειριστηρίου άκου...

 

Demo είναι. Ούτε κάποιο logo δεν έχει πάνω. Έτσι λες να το λανσάρουν στην αγορά;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωθήκαμε, έτσι ήθελα να πιστεύω και εγώ αλλά το killzone και το resistance δεν παλεύονται με τίποτα με το move.

 

Στο Wii όλα τα FPS που χρησιμοποιούσαν αυτό το τρόπο χειρισμού, ήταν ότι καλύτερο μετά από ποντίκι-πληκτρολόγιο και έτη φωτός ανώτερα από τους αναλογικούς.

 

Αυτό που βλέπουμε τώρα στο βίντεο είναι εμφανώς ανώτερης απόκρισης και ακρίβειας από τους αναλογικούς μοχλούς των συνηθισμένων χειριστηρίων.

 

Ο gamer που έχει μάθει να ρίχνει headshots με τα κλασσικά χειριστήρια, με αυτό θα κάνει παπάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν σε θέλουμε Valve στα χωράφια μας. Long live the video Consoles!!!

κάτσε εσύ να πληρώνεις ένα τσουβάλι λεφτά τις κονσόλες και τα παιχνίδια τους ;-)

πιστεύω είναι πολύ καλύτερο στο aiming απο οποιοδήποτε sixaxis η xbox controller,χωρίς να φτάνει το ποντίκι βέβαια.

ο σχεδιασμός του δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο αλλά δεν με απασχολεί κιόλας controller είναι,απλό και λιτό.

Κάτσε εσυ να πληρώνεις ενα τσουβάλι λεφτα στις αναβαθμισεις....Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε εσυ να πληρώνεις ενα τσουβάλι λεφτα στις αναβαθμισεις....Sent from my iPad using Insomnia

Μεχρι τωρα ισχυε ο κανονας "περνάς από πολλα παιχνιδια καθε χρονο; Παρε pc και κανε αποσβεση απο τα παιχνιδια". Αντιθετα οσοι παιζουν λιγα παιχνιδια καθε χρονο επαιρναν κονσολα.

 

Τωρα δεν ισχυει πλεον αυτο. Ποσο εκανε να βγει το L.A. Noire στο PC ειπαμε; (και ποσο θα κανει το νεο GTA;) Ποσα PC παιχνιδια ειναι προχειρα ports απο Xbox 360; Και ποσα σε αναγκαζουν να συνδεθεις σε ενα online hub ακομα και για single player παιχνιδι προκειμενου να ελεγξουν το key σου;

 

Βλεπετε τις εταιριες παιχνιδιων δεν τις νοιαζει που εσυ εδωσες ενα καρο λεφτα για την Nvidia Titan. Τις νοιαζει οτι το PC δεν τους φερνει τοσα λεφτα οσο οι κονσολες. Αρα ειτε θα το βγαλει μονο για κονσολες προκειμενου να βγαλει κατι πριν το στειλει στο PC για "σπασιμο", ειτε θα βγαλει προχειρο port ή θα το γεμισει online DRM.

 

Το PC gaming πεθαινει. Ποσοι AAA τιτλοι PC δεν ειναι ports (καθυστερημενα ή προχειρα απο Xbox); Το αστειο ειναι οτι το PC το σκοτωσαν οι ιδιες οι εταιριες που ανεβαζαν συνεχως τις απαιτησεις με αποτελεσμα οι μονοι που να εχουν μεινει στο PC να ειναι αυτοι που κανουν "αποσβεση". Μετα διαμμαρτυρονται για την πειρατεία στο PC. A, καπου υπαρχει και το κοινο που γουσταρει να τα χωνει χοντρα σε καρτες γραφικων για να βλεπει λιγο πιο ρεαλιστικα μαλλιά στο tomb raider. Μαγκια τους, αλλα ποσοι ειναι αυτοι; Αντισταθμιζουν οσους διωχθηκαν απο το PC λογω απαιτησεων;

 

ΥΓ: Ειλικρινα μακαρι να ερθουν πιο πολλες casual εταιριες τυπου gameloft στο PC, να γλιτωσουμε απο το βραχνα των απαιτησεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτον τον λογο μακαρι το steam os να πετυχει .Να παρουν λιγο τα επανω τους τα pc μηχανιματα . Γιατι πραγματικα ,να περνεις μια καρτα γραφικων 300ε , η οποια απο μονη της ειναι οσο ολοκληρο το xbox , και να σου βγαζει τα ιδια γραφικα , ειναι απλα τραγικο . 

Αν και βεβαια καπου ειχε υποθει πως εφοσον οι νεες κονσολες θα ειναι βασισμενες σε x86 , τοτε μαλλον τα ports των παιχνιδιων να παιζουν καλυτερα απο την προηγουμενη γενια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε μενζ, οι εξωτερικη εμφανιση δεν μετραει, αλλα αν δεν είναι και ομορφο το "αντικειμενο" δεν σου παει η καρδια να παιξεις. Βλέπεις το υπεροχο χειριστηριο από το Xbox One και σε κανει να θες να παιξεις και να κοπεις και παλι στην εξεταστικη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC gaming πεθαινει........

Απλά δεν ισχύει αυτό που λές.

 

Αντίθετα με το digital distribution παρατηρούνται καταπληκτικοί ρυθμοί ανάπτυξης κάθε χρόνο.

 

Mε ελάχιστο ψάξιμο θα βρείς πάρα πολλά άρθρα που το εξηγούν.

 

Why PC Gaming is Surging

 

the PC gaming market had brought in a total of 20 billion dollars in 2012, marking a full eight percent gain over the figures from the last year.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι τις παλιάς σχολής και ευχαριστηθηκα game στο pc  fps - rpg και strategy με keyboard και mouse.

τα gamepad για εμένα είναι καθαρά για 3D platform και κάποια simulator.

τουλάχιστον έτσι έμαθα να παίζω κάποια game από μικρός.

φαντάζομαι η γενιά του 80' καταλαβαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc gaming πεθανε λεει ο αλλος... Αυτο πεστο στους στα εκατομυρια παικτων wow, starcraft,lol, dota κτλπ.

Οσον αφορα τα ports console games σε pc για πειτε μου ρε παιδια των κονσολων πως σας φανηκαν τα diablo, mass effect, battlefield, call of duty, skyrim κτλπ.?

Ειμαι 30 χρωνων εχουν περασει απο τα χερια μου ενα atari 2600, ενα sega master system, ενα playstation, ενα playstation 2 κι ενα nitendo wii καθε φορα που βγαινει η καινουργια γενια κονσολων ολοι βιαζονται να πουνε οτι το pc gaming πεθανε...

Το pc gaming δε προξειται ποτε να πεθανει για λιγους απλους λογους.

1) Το gaming ξεκινησε απο τα pc

2) Hardcore gaming σε κονσολα δε προκειται ποτε να παιξεις. Χωρις να θελω να προσβαλλω τη ποιοτητα των παιχνιδιων στις κονσολες Arma δε προκειται πιτε να παιξετε, αλλο το button mashing του God of War κι αλλο το χασιμο του Skyrim...

3)MMO Ασχετα με το αν σου αρεσουν η οχι εχουν τεραστιο κοινο και ειναι η μεγαλη αποκλειστικοτητα του pc

4) Ανοιχτη κοινοτητα και σε λειτουργικα και σε εταιρειες αναπτυξης και σε κοινοτητες modding κτλπ. Ενδεικτικα μπορεις να δεις το παραδειγμα του counter-strike η του dota και να μου πεις αν στις κονσολες θα μπορουσες να δεις τετοια φαινομενα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να θέλουν κάποιοι, το PC gaming δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει ούτε για πλάκα. Σκεφτείτε πρώτα πριν πείτε ό,τι να 'ναι.

Και κάτι ακόμα. Το όνομα AMD σας λέει τίποτα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc gaming πεθανε λεει ο αλλος... Αυτο πεστο στους στα εκατομυρια παικτων wow, starcraft,lol, dota κτλπ. Οσον αφορα τα ports console games σε pc για πειτε μου ρε παιδια των κονσολων πως σας φανηκαν τα diablo, mass effect, battlefield, call of duty, skyrim κτλπ.? Ειμαι 30 χρωνων εχουν περασει απο τα χερια μου ενα atari 2600, ενα sega master system, ενα playstation, ενα playstation 2 κι ενα nitendo wii καθε φορα που βγαινει η καινουργια γενια κονσολων ολοι βιαζονται να πουνε οτι το pc gaming πεθανε... Το pc gaming δε προξειται ποτε να πεθανει για λιγους απλους λογους. 1) Το gaming ξεκινησε απο τα pc 2) Hardcore gaming σε κονσολα δε προκειται ποτε να παιξεις. Χωρις να θελω να προσβαλλω τη ποιοτητα των παιχνιδιων στις κονσολες Arma δε προκειται πιτε να παιξετε, αλλο το button mashing του God of War κι αλλο το χασιμο του Skyrim... 3)MMO Ασχετα με το αν σου αρεσουν η οχι εχουν τεραστιο κοινο και ειναι η μεγαλη αποκλειστικοτητα του pc 4) Ανοιχτη κοινοτητα και σε λειτουργικα και σε εταιρειες αναπτυξης και σε κοινοτητες modding κτλπ. Ενδεικτικα μπορεις να δεις το παραδειγμα του counter-strike η του dota και να μου πεις αν στις κονσολες θα μπορουσες να δεις τετοια φαινομενα

Δεν διαφωνω οτι το pc gaming δεν θα πεθανει αλλα ενω στην αρχη εισαι απολυτα λογικος μετα μιλας για ποιοτητα των παιχνιδιων στις κονσολες.Τι καλυτερο εχει το arma που λες απο τα διαφορα console exclusives δεν καταλαβα?Θεμα γουστου ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Hardcore gaming σε κονσολα δε προκειται ποτε να παιξεις. Χωρις να θελω να προσβαλλω τη ποιοτητα των παιχνιδιων στις κονσολες Arma δε προκειται πιτε να παιξετε, αλλο το button mashing του God of War κι αλλο το χασιμο του Skyrim... 

 

 

Skyrim τελευταία φορά που κοίταξα έχουν και οι κονσόλες.

Το υπόλοιπο είναι πολύ αστείο για να σχολιάσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...