Προς το περιεχόμενο

16 Μαρτίου 2880.Το τέλος?


BLuE_PaNtHeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα εμένα πως μούρχεται ένας νέος περιβαλοντικός φόρος για τη συντέλεια;

Τα ανταποδοτικά του τέλη θα χρησιμοποιηθούν για την παρασκευή γονιδιακής τροποποίησης + κατασκευής γιγάντιων tera σκούληκων,

που θα φιλοξενήσουν αποικίες γήινων στο εσωτερικό του στομαχιού τους,οι οποίες αποικίες θα τρέφονται απ' τα εντόσθια του "ξενιστή" τους και θα ταξιδεύουν σε άλλα παράλληλα σύμπαντα με ωθήσεις απ' τα εντερικά αέρια των σκουλικιών...

 

Άθροισμα DNA Στουρνάρα+Άρθουρ Κλαρκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καταστροφο-προβλέψεις αυτού τού χρονικού ορίζοντα, μού θυμίζουν ένα πανάρχαιο ανεκδοτάκι:

 

Ένας «προφήτης», έχει ανέβει σε μια καρέκλα στην πλατεία τής γειτονιάς του και, απευθυνόμενος σε καμιά δεκαριά χασομέρηδες που έχουν μαζευτεί και σπάνε πλάκα με την πάρτη του, λέει με βροντερή φωνή:

 

«Ακριβώς σε ένα δισεκατομμύριο χρόνια από σήμερα, η γη θα καταστραφεί!»

 

Ένας ανάμεσα στους χαβαλετζήδες ακροατές, αρχίζει να ξεφωνίζει όλο απελπισία και να κλαίει γοερά. Ακόμα και ο προφήτης προβληματίστηκε με την απήχηση που είχαν τα λόγια του, οπότε κατεβαίνει από την καρέκλα, πλησιάζει το συντετριμμένο τύπο, τον χτυπάει φιλικά στην πλάτη και τού λέει ήρεμα:

 

«Εντάξει, μην κάνεις κι έτσι! Ένα δισεκατομμύριο χρόνια είναι πολύς καιρός...»

 

Οπότε ο τύπος του λέει:

 

 

«...ένα δισεκατομμύριο; Να 'σαι καλά άνθρωπέ μου! Μου φάνηκε ότι είπες ένα εκατομμύριο και τρόμαξα...» 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...