Προς το περιεχόμενο

Nokia: Νέο ρεκόρ πωλήσεων Lumia μοντέλων για το τελευταίο τρίμηνο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

και εγω και η γυναικα μου εχουμε τα lumia 920...η κοπελα μου εφυγε απο iphone 4 και εγω απο gs3. η μεταβαση πανευκολη ..ειμαστε καταευχαριστημενοι απο καμερα,ομαλοτητα λειτουργιας,εγω ειμαι ερωτευμενος με το gps(εχει τα παντα)! και οι δυο μας το μονο προβλημα που αντιμετωπιζουμε ειναι με τα push notifications..εχουν πραγματικα προβλημα...

εχω το ipad διπλα σκαει email στην ωρα του, το λουμια θα βαρεσει οποτε του καπνισει και μαζι θα σκασουν και fb notifications 2 ημερων και διαφορα αλλα κουλα...

εχει καταπλικτικη φωτεινοτητα στον ηλιο, το double tap το unlock τελειο....τελος τα στραμπουλιγματα στο δαχτυλο για να ξεκλειδωσεις το κινητο.

στα 245€ απλα απορω ποιος ο λογος να παρεις κατι αλλο..δεν υπαρχει ανταγωνισμος σε αυτη την τιμη...αντε το note2 στα 350€ λογω stylus για οποιους επαγγελματιες το χρειαζονται.

 

(τελος...η φινετσα και οι μικρες πινελιες της nokia...δεν περνουν απαρατηρητες...ποσες φορες δε ειναι στο τραπεζι το 920 σας και πεφτει στο ματι σας η γυαλαδα απο τα capasitive keys και το logo που γυαλιζουν και ξεχωριζουν και στο σκοταδι,) :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα WP εχουν εξαιρετικο Intergration με fb και twitter αλλα σιγουρα οι αντίστοιχες εφαρμογες ειναι αρκετα πισω. Αν δεν εισαι μανιωδης χρηστης fb δεν εχεις προβλημα, ισα ισα μπορεις και χωρις αυτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα πριν λίγα χρόνια το lg e900 με w7, πήγα σε 2 συσκευές android και ξαναγύρισα με lumia 520. στα λεφτά του ότι καλύτερο κυκλοφορεί. και το βασικότερο για μένα τουλάχιστον πολύ καλή ποιότητα μικροφώνου και ακουστικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο αυτα το 99.9% θα ειναι το 520 που κανει 100 ευρω, μεγαλη επιτυχια :P

 

Εκτός του ότι το 520 γ@μ@ει για τα λεφτά του, αντίστοιχες πωλήσεις έχει κάνει το 920, και ακολουθούν 620 και 720.

 

Το 920 είναι τρελό κινητό στα 245 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι το 520 γ@μ@ει για τα λεφτά του, αντίστοιχες πωλήσεις έχει κάνει το 920, και ακολουθούν 620 και 720.

 

Το 920 είναι τρελό κινητό στα 245 ευρώ.

Αντιστοιχες πωλησεις εννοεις 2.5 φορες μικροτερες?

 

Link.png Site: AdDuplex: 90% των συσκευών Windows Phone είναι Nokia

 

gsmarena_003.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χθες το κοίταζα το ίδιο γράφημα.  :fear:

Έστω, δεν είναι όμως το 99% το 520

 

απο αυτα το 99.9% θα ειναι το 520 που κανει 100 ευρω, μεγαλη επιτυχια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτο φιλε χωρις δισταγμο.το εχω 2 εβδομαδες και ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος.λειτουργικο χωρις κολληματα lag και αηδιες,χαρτες και πλοηγηση κορυφη τζαμπε,καμερα σφαιρα,ιντερνετ χωρις κολληματα.

 

πριν το lumia ειχα το xperia z 4πυρηνο ενα browser ανοιγα 2 tabs και κολλουσε το συμπαν με 4 εφαρμογες μονο κατεβασμενες απο το μαρκετ

 

Honestly, δε με ενδιαφέρουν πράγματα που ανακοίνωσαν στο τελευταίο update στυλ custom ringtones (χέστηκα και η βάρκα γέρνει). Ούτε που γκρινιάζουν μερικοί ότι δεν έχει ούτε filemanager και βασικές εφαρμογές...

 

Αλλά,

1) Στην εταιρία χρησιμοποιούμε VPN για σύνδεση με το εσωτερικό δίκτυο.*

 

2) *Σκασίλα μου για το δίκτυο μέσα στο VPN, αλλά εκεί μέσα είναι και το elastix που κουμπώνω για να δέχομαι τις κλήσεις του γραφείου όπου και αν είμαι.

 

οπότε χρειάζομαι vpn και sip. Και αυτό αποτελεί χειρόφρενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλα τα Lumia μαζί πούλησαν το μισό από μία μόνο συσκευή της Samsung σε ένα τρίμηνο και αυτό το λέμε τρελές πωλήσεις; Σίγουρα είναι πωλήσεις ρεκόρ για τα ίδια τα Lumia χάρη στο 520 που σίγουρα για τα λεφτά του είναι πολύ καλό αλλά να ξέρουμε για τι μεγέθη μιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος Android Nexus 4 και πρόσφατα του WP8 Samsung Ativ S.

 

Ο ενθουσιασμός μου με τα WP8 κράτησε ίσα με 3-4 μέρες όσο ήταν καινούργια η συσκευή. Όσο και να ήθελα να το χρησιμοποιήσω περισσότερο γιατί μου άρεσε σαν συσκευή βρισκόμουν σε δυσκολία μιας και το λειτουργικό στερείτε πολλών βασικών λειτουργιών.

 

Πέρα απο αυτό η παραμετροποίηση είναι καραγκιοζιλίκη. Βάζεις πάνω απο 30-35 εφαρμογές και σου πετάει το αλφαβιτάρι... Ρε θεε της microsoft σκέφτηκες πως σε άλλες γλώσσες πλήν τον αγγλικών προσθέτεις ακόμη 24 γράμματα και τα κάνεις όλα πουτ***α? Βάλε ένα option τουλάχιστον για απενεργοποίηση.

 

Τo μαρκετplace έχει 5-10 πράγματα, αλλά καμία απολύτως σχεση με το playstore.

 

Και για να μην είμαι τελείως offtopic, τρελές οι πωλήσεις δεν είναι. Το λειτουργικό είναι ακόμη ανώριμο και ελλειπέστατο ακόμη και για απλούς χρήστες. Μακάρι να βάλει μπρος η MS και να περάσει τα updates που χρειάζονται...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος Android Nexus 4 και πρόσφατα του WP8 Samsung Ativ S.

 

Ο ενθουσιασμός μου με τα WP8 κράτησε ίσα με 3-4 μέρες όσο ήταν καινούργια η συσκευή. Όσο και να ήθελα να το χρησιμοποιήσω περισσότερο γιατί μου άρεσε σαν συσκευή βρισκόμουν σε δυσκολία μιας και το λειτουργικό στερείτε πολλών βασικών λειτουργιών.

 

Πέρα απο αυτό η παραμετροποίηση είναι καραγκιοζιλίκη. Βάζεις πάνω απο 30-35 εφαρμογές και σου πετάει το αλφαβιτάρι... Ρε θεε της microsoft σκέφτηκες πως σε άλλες γλώσσες πλήν τον αγγλικών προσθέτεις ακόμη 24 γράμματα και τα κάνεις όλα πουτ***α? Βάλε ένα option τουλάχιστον για απενεργοποίηση.

 

Τo μαρκετplace έχει 5-10 πράγματα, αλλά καμία απολύτως σχεση με το playstore.

 

Και για να μην είμαι τελείως offtopic, τρελές οι πωλήσεις δεν είναι. Το λειτουργικό είναι ακόμη ανώριμο και ελλειπέστατο ακόμη και για απλούς χρήστες. Μακάρι να βάλει μπρος η MS και να περάσει τα updates που χρειάζονται...   

Το windows market είναι τόσο καλό που για να... κατεβάσεις ακόμα και angry birds πρέπει να πληρώσεις 0.99 δολλάρια και να κυνηγάς προσφορές που βάζουν εφαρμογές δωρεάν για 2-3 μέρες. Αυτά είδα και μου πέρασαν οι σατανικές σκέψεις να αγοράσω κάποιο wp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...