Προς το περιεχόμενο

Nokia: Νέο ρεκόρ πωλήσεων Lumia μοντέλων για το τελευταίο τρίμηνο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι κάτοχος Android Nexus 4 και πρόσφατα του WP8 Samsung Ativ S.

 

Ο ενθουσιασμός μου με τα WP8 κράτησε ίσα με 3-4 μέρες όσο ήταν καινούργια η συσκευή. Όσο και να ήθελα να το χρησιμοποιήσω περισσότερο γιατί μου άρεσε σαν συσκευή βρισκόμουν σε δυσκολία μιας και το λειτουργικό στερείτε πολλών βασικών λειτουργιών.

 

Πέρα απο αυτό η παραμετροποίηση είναι καραγκιοζιλίκη. Βάζεις πάνω απο 30-35 εφαρμογές και σου πετάει το αλφαβιτάρι... Ρε θεε της microsoft σκέφτηκες πως σε άλλες γλώσσες πλήν τον αγγλικών προσθέτεις ακόμη 24 γράμματα και τα κάνεις όλα πουτ***α? Βάλε ένα option τουλάχιστον για απενεργοποίηση.

 

Τo μαρκετplace έχει 5-10 πράγματα, αλλά καμία απολύτως σχεση με το playstore.

 

Και για να μην είμαι τελείως offtopic, τρελές οι πωλήσεις δεν είναι. Το λειτουργικό είναι ακόμη ανώριμο και ελλειπέστατο ακόμη και για απλούς χρήστες. Μακάρι να βάλει μπρος η MS και να περάσει τα updates που χρειάζονται...   

Mπράβο ...με γειά σου και χαρά σου .Να χαίρεσαι το Nexus και να γεράσετε μαζί.

Πάντως ότι και να λες , εγώ ένα ξέρω :

Το καλύτερο είναι πάντα αυτό που θεωρεί ο καθένας καλύτερο . Δηλαδή εγώ ενα smartphone με όλα αυτά που λες , παραμετροποιήσεις και 150 εφαρμογές δεν το θέλω . Έχω το Lumia 710 και μου είναι αρκετό γι αυτά που χρειάζομαι .

Τώρα αν εσύ θέλεις και της Παναγιάς τα μάτια , τότε πλήρωνε!!!!! 

Θέλω να πω , εγώ δεν τρελαίνομαι με τα super duper και να είμαι οπαδός κάποιας μάρκας. Βλέπω τι αντέχει η τσέπη μου , ποιές είναι οι ανάγκες μου και μετά οι μάρκες και τα καλούδια .

Εσύ όμως επειδή είναι ο πράκτορας 007 και θέλεις την αιχμή της τεχνολογίας τότε θα πληρώσεις για να τάχεις!!!!

 

Και αν δεν κατάλαβες ότι είσαι off topic το θέμα μας είναι για τη αύξηση των πωλήσεων των Lumia και όχι αν είναι καλά τα Samsung ή τα HTC.

 

Αρκετά με τον κάθε επιδειξιομανή εδώ μέσα. 

 

Προτείνω να διαγράφονται οι off topic απαντήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω και η γυναικα μου εχουμε τα lumia 920...η κοπελα μου εφυγε απο iphone 4 και εγω απο gs3.

ελπίζω η γυναίκα σου ή κοπέλα σου να μην διαβάζουν insomnia μόνο γιατί θα έχεις πρόβλημα :P

 

 

Προτείνω να διαγράφονται οι off topic απαντήσεις.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπράβο ...με γειά σου και χαρά σου .Να χαίρεσαι το Nexus και να γεράσετε μαζί.

Πάντως ότι και να λες , εγώ ένα ξέρω :

Το καλύτερο είναι πάντα αυτό που θεωρεί ο καθένας καλύτερο . Δηλαδή εγώ ενα smartphone με όλα αυτά που λες , παραμετροποιήσεις και 150 εφαρμογές δεν το θέλω . Έχω το Lumia 710 και μου είναι αρκετό γι αυτά που χρειάζομαι .

Τώρα αν εσύ θέλεις και της Παναγιάς τα μάτια , τότε πλήρωνε!!!!! 

Θέλω να πω , εγώ δεν τρελαίνομαι με τα super duper και να είμαι οπαδός κάποιας μάρκας. Βλέπω τι αντέχει η τσέπη μου , ποιές είναι οι ανάγκες μου και μετά οι μάρκες και τα καλούδια .

Εσύ όμως επειδή είναι ο πράκτορας 007 και θέλεις την αιχμή της τεχνολογίας τότε θα πληρώσεις για να τάχεις!!!!

 

Και αν δεν κατάλαβες ότι είσαι off topic το θέμα μας είναι για τη αύξηση των πωλήσεων των Lumia και όχι αν είναι καλά τα Samsung ή τα HTC.

 

Αρκετά με τον κάθε επιδειξιομανή εδώ μέσα. 

 

Προτείνω να διαγράφονται οι off topic απαντήσεις.

 

Τη μόστρα την επιδειξιομανία και τις μάρκες που τις είδες ρε μεγάλε? Τελευταία τιμή του nexus 4 ήταν $199 στο google play και το Ativ S 180€...

 

Σου παραθέτω την εμπειρία χρήσης απο δύο λειτουργικά συστήματα, και ναι είναι πολύ ον-τοπικ γιατι η άνοδος πωλήσεων στα λούμια είναι και άνοδος στο μερίδιο αγοράς των WP8.

 

Τώρα αν θές να αγοράσεις smartphone για να παίρνεις απλά τηλέφωνο... και το WP8 καλό είναι. Σε οτιδήποτε "smart" έχει πολύ δρόμο ακόμη... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κινητα lumia ειναι παρα πολυ καλα και underated...ολοι ασχολουνται με τα samsung και iphone και τα παιρνουν πιο πολυ για μουρη και μετα τα αλλα. το 920 πχ ειναι ενα απο τα καλυτερα smartphones που εγιναν ποτε  τοσο  σε desighn αλλα και  λειτουργικα   και κατι  s3 και iphone5 δεν πιανουν μια μπροστα του και μαλιστα χτυπαει και καινουργια μοντελα αλλα κανεις δε το ψαχνει και δε το λεει αυτο..επισης το windows phone 8 ειναι αρκετα υποσχομενο και ολο και ανεβαινει περισσοτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΉ,δήλωση:

 

Τα windows phone θελoυν δουλεια πολλη,ακομη και η ομαδα που ασχοληται για την αναπτυξη τους,πολλες σφαλιαρες για να βαλουν μπρος οι μηχανες!

 

 

:P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει και το ξανάλεω μετά απο 2 μήνες χρήσης του Lumia 920. Ως πρώην κάτοχος πολλών android smartphones (12 στο συνολο)τα τελευταία μου ήταν τα s4 Kai one. Δεν έχω μετανοιωσει ούτε ένα λεπτό τη μετάβαση μου στο 920. Απλα είναι το τι θες να κάνεις. Εγώ θέλω πολύ καλή κάμερα και βιντεοκάμερα, gps ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΕΙ!! πρώτη φορά στη ζωή μου έχω κινητό που δεν έχω κάνει restart ούτε μια φορά...αν θέλετε κάτι λιτό με αξιοπιστία χωρίς κολλήματα αλλα και,χωρίς customιες και απειρες εφαρμογες τότε τα windows είναι τα καλύτερα. Αλλιως android η ios. Γνωμη μου παντα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω η γυναίκα σου ή κοπέλα σου να μην διαβάζουν insomnia μόνο γιατί θα έχεις πρόβλημα :P

φανατικη ειναι μπορω να πω απλα χωρις προφιλ ...η περιγραφη των εμπειριων μιας συσκευης ειναι η μεταφραση των charts που διαβαζετε σε αυτο το τοπικ...οποτε κατεμε δεν ειναι και τοσο off topic οπως καποιοι  νομιζετε. ... τεσπα αν το post μου βοηθησε εστω και εναν με μετρια τσεπη, ειμαι ευχαριστημενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος Android Nexus 4 και πρόσφατα του WP8 Samsung Ativ S.

 

Ο ενθουσιασμός μου με τα WP8 κράτησε ίσα με 3-4 μέρες όσο ήταν καινούργια η συσκευή. Όσο και να ήθελα να το χρησιμοποιήσω περισσότερο γιατί μου άρεσε σαν συσκευή βρισκόμουν σε δυσκολία μιας και το λειτουργικό στερείτε πολλών βασικών λειτουργιών.

 

Πέρα απο αυτό η παραμετροποίηση είναι καραγκιοζιλίκη. Βάζεις πάνω απο 30-35 εφαρμογές και σου πετάει το αλφαβιτάρι... Ρε θεε της microsoft σκέφτηκες πως σε άλλες γλώσσες πλήν τον αγγλικών προσθέτεις ακόμη 24 γράμματα και τα κάνεις όλα πουτ***α? Βάλε ένα option τουλάχιστον για απενεργοποίηση.

 

Τo μαρκετplace έχει 5-10 πράγματα, αλλά καμία απολύτως σχεση με το playstore.

 

Και για να μην είμαι τελείως offtopic, τρελές οι πωλήσεις δεν είναι. Το λειτουργικό είναι ακόμη ανώριμο και ελλειπέστατο ακόμη και για απλούς χρήστες. Μακάρι να βάλει μπρος η MS και να περάσει τα updates που χρειάζονται...   

 

Και να φανταστείς, είχε βγάλει και διαφήμιση - συγκριτικό λέγοντας ότι τα Lumia είναι καλύτερα smartphone για εταιρείες απ' ό,τι Android/iOS. Τι να πεις, ο καθένας με τα γούστα του. Για κάποιον είναι smartphone μια συσκευή που έχει Facebook και Twitter.

 

bb2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικο που ανεβαινει αλλα το λειτουργικο χρειαζεται εφαρμογες παση θυσια.Οτι βγαινει για android για παραδειγμα πρεπει να βγαινει και για WP8. Δεν ξερω αν κανει κατι η ms απο την πλευρα της αλλα βλεπω στασιμοτητα.Ελεος δηλαδη  να βγαινει ενα game  την εβδομαδα.Επεισης χρειαζονται fix εφαρμογες οπως Viber που σου ερχονται οι ειδοποιησεις του χρονου τετοια μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο λειτουργικ για το 90% των χρηστων βγαζω εξω ενα μικρο ποσοστο που θελει πολυ εξειδικευμενα πραγαμτα το store πλεον βελτιωνεται καθημερινα και οι πιο γνωστες ειναι διαθεσιμες .

Για το φιλο που σκεφτεται το 920 αν δεν σε νοιαζει η καμερα παρε το 820 το εχω 8 μηνες και απλα ειναι απο τις καλυτερες λυσεις ειδικα στην τιμη που το βρισκεις τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχει καταναλωθει πολυ μελανι το τελευταιο καιρο, εγω ενα πραγμα θα πω μονο:

 

Το παν ειναι το store της εκαστοτε εταιρειας. Οταν υπαρχει

εκει περα μπολικο support τοτε η πλατφορμα θα παει μπροστα, ασχετα απο ολα τα αλλα .- 

 

Τα WP χανουν σε αυτο το τομεα κατα κρατος !! Και εξηγω:

 

Θελω να κατεβασω εφαρμογες στο κινητο για να

παρακολουθω τα DVR και τις καμερες, ανα πασα στιγμη οπου και να ειμαι. Στο WP το 95% των προγραμματων (καμια 50αρια ολα κι ολα) ειναι επι πληρωμη. Στο Android βρισκεις απειρες (οκ μην  υπερβαλλω κιολας, καμια 1000αρια χαλαρα) και το 70% ειναι free. Σιγουρα αυτο δεν ισχυει μονο στη συγκεκριμενη εφαρμογη αλλα και σε πολλες αλλες. Ακομη και στα games η διαφορα ειναι χαοτικη.

 

Ειμαι για νεο κινητο, και πραγματικα ειμαι σε πολυ μεγαλο διλημα. Να παρω ενα κινητο που δεν κολλαει ποτε αλλα δεν θα με εξυπηρετει τοσο πολυ στη δουλεια μου, ή ενα κινητο που οταν θα το φορτωσω με εφαρμογες θα γινεται χειροτερο απο κινητο 5ετιας και λιγο λεω? Για να παρεις ενα android τηλ. και να παει τοσο καλα οσο ενα αρκετα φθηνο WP κινητο, θελεις τα διπλασια λεφτα τουλαχιστον.

 

Σε αυτο που παραδεχομαι παντως τα Lumia κινητα, ειναι το Nokia Drive, που ειναι πραγματικα α ψ ο γ ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...