Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από σήμερα το BBM για iOS και Android


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέντε μήνες μετά την αρχική ανακοίνωση και ένα μήνα μετά την αρχική κυκλοφορία η οποία όμως οδήγησε σε τεράστια προβλήματα, η BlackBerry κυκλοφορεί από σήμερα δωρεάν το BlackBerry Messenger για την πλατφόρμα του iOS και του Android.Στις 19 Σεπτεμβρίου η εταιρεία είχε δοκιμάσει να κυκλοφορήσει τις εφαρμογές τις οποίες απέσυρε όμως πολύ γρήγορα εξαιτίας προβλημάτων που δημιουργήθηκαν στους servers της εταιρείας. Για την αποφυγή παρόμοιων προβλημάτων, η BlackBerry έχει δημιουργήσει μια σειρά προτεραιότητας για όσους χρήστες επιθυμούν να κάνουν χρήση της υπηρεσίας, και οι οποίοι μετά το κατέβασμα της εφαρμογής θα πρέπει να συμπληρώσουν την e-mail διεύθυνση τους για να ενημερωθούν σχετικά.

 

To ΒΒΜ η αλλιώς BlackBerry Messenger αποτελεί την πιο δημοφιλή υπηρεσία της BlackBerry η οποία μέχρι πρότινος επέτρεπε στους κατόχους συσκευών της εταιρείας να ανταλλάσσουν όχι μόνο γραπτά αλλά ηχητικά και βιντεο μηνύματα. Πλέον η υπηρεσία περιλαμβάνει το iPhone και τις περισσότερες Android συσκευές ενώ μελλοντικά η BlackBerry θα προσθέσει τη δυνατότητα αποστολής αρχείων όπως φωτογραφίες.

 

Link.png Site: BBM για iOS | Android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο το ios και μετά το android οταν αλφαβητικά το android μπαίνει πρώτο αλλά και βάση των χρηστών πάλι το android είναι πρώτο και αλλη μια φορα στην είδηση διαβάζουμε για ios & android οταν κανονικά θα επρεπε να γράφει για android & ios.

anyway.

 

Σάπιος messanger δεν νομίζω να το δουλέψει και κανείς.

Το link του android μας βγάζει στο istore..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα σαν τον μακακα, και μου λέει ότι λόγω αυξημένης ζήτησης θα  τηρηθεί σειρά προτεραιότητας....Αυτά είναι λοιπόν θα αφανίσει όλες τις άλλες εφαρμογές αφού έχει τόση ζήτηση....
Αρε ξύλο που θέλουν εκεί στην ΒΒ...Για αυτό πάνε για να πουληθούν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα σαν τον μακακα, και μου λέει ότι λόγω αυξημένης ζήτησης θα  τηρηθεί σειρά προτεραιότητας....Αυτά είναι λοιπόν θα αφανίσει όλες τις άλλες εφαρμογές αφού έχει τόση ζήτηση....

Αρε ξύλο που θέλουν εκεί στην ΒΒ...Για αυτό πάνε για να πουληθούν.....

Αυτό έγινε γιατί πριν ένα μήνα έγινε διαρροή μιας έκδοσης της εφαρμογής και πάνω από 1.000.000 χρήστες την εγκατέστησαν με αποτέλεσμα να να δημιουργηθεί πρόβλημα στους servers και να καθυστερήσει η τελική έκδοση της εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο BBM είχε την πρωτοκαθεδρία στους messanger λόγο της υψηλής ασφάλειας που προσφέρει. Σκεφτήτε ότι μέχρι και σε εξεγέρσεις έχει χρησιμοποιηθεί(blackberry riots).

 

Για να είμαι ειλικρινείς είναι η μόνη λειτουργία που μου έχει λήψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει ο stratus, επειδη ειμαι παλιος χρηστης ΒΒ, το εχω αμεσα διαθεσιμο. Δεν συγκρινεται με τους αλλους messenger που ειναι διαθεσιμοι. Χρησιμοποιηστε το πρωτα και μετα να εχετε γνωμη. Και δεν κρινω σαν ΒΒ χρηστης πια, αλλα απο χθες που το εχω στο 5C μου. Το UI ποιοτικο, γρηγορη ανταλλαγη μηνυματων, αρχειων. Φυσικα δεν θα διαγραψω το whatsapp. Ισως αργοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...