Προς το περιεχόμενο

OS X Mavericks δωρεάν από σήμερα στο Mac App Store


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mια ερωτηση/βοηθεια. Εκανα το update αλλα δεν μπορω να ανοιξω το iphoto. Γραφει οτι "Can't open this app because my be damaged". 

Ξερει κανεις πως το φτιαχνω αυτο? 

Και μένα μου το έκανε, έκανα μια επανεκκίνηση και μετά μου έβγαλε το iPhoto για αναβάθμιση και έστρωσε. 

Καλησπέρα,

 

Στο iMac μου έχω ξεκινήσει ήδη την αναβάθμιση.

Ερώτηση. Εχω και ένα Macbook Air στα 1,7 με 4 GB μνήμης.

Θα τα αντέξει το "πιτσιρίκι" μου ή θα ...σέρνεται ?

Ευχαριστώ !

Μια χαρά θαναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

 

Στο iMac μου έχω ξεκινήσει ήδη την αναβάθμιση.

Ερώτηση. Εχω και ένα Macbook Air στα 1,7 με 4 GB μνήμης.

Θα τα αντέξει το "πιτσιρίκι" μου ή θα ...σέρνεται ?

Ευχαριστώ !

 

Το πιθανότερο είναι ότι θα πηγαίνει ακόμη καλύτερa. Με την ευκαιρία στο δικό μου του 2013 κέρδισα 400-500 βαθμούς στο Geekbench.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε Macbook 2.4  Alu (late 2008) με ssd παει σφαιρα το Mavericks!

 

Παρομοίως, σε ίδιο ακριβώς μηχάνημα (MacBook Alu 2,4 late 2008) και SSD Samsung 840, το Mavericks απλώς "πετάει". 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ μαζεύουμε λεφτά για καινούργιο iPad, κι εσείς θα μας βάλετε να ψάχνουμε και για κανένα μεταχειρισμένο macbook! mercy πια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εγκατάσταση στο iMac τελείωσε. Ο Safari είναι γρηγορότερος και οι Χάρτες επίσης γρήγοροι και χωρίς κολλήματα. Εχει γίνει η εγκατάσταση ενημέρωσης στο iPhoto και υπολείπεται αυτή του iMovie η οποία είναι αρκετά μεγάλη.

Γενικά πάει καλά και αρκετά γρήγορα. Τώρα γίνεται και η εγκατάσταση του Mavericks στο Macbook Air.

 Διαβάζω σε ξέναα forums όταν αρκετοί είδαν αύξηση της αυτονομίας της μπαταρίας.

Ιδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν παιδιά εγκατέστησα τα mavericks, όλα καλά. Οι χάρτες δουλεύουν μια χαρά, υπάρχουν τα ταγκς στον finder και πολλά άλλα. Δεν βλέπω να κολλάει το σύστημα, είναι εντάξει. Είναι δωρεάν για όλους όσους έχουν mac, εγώ π έχω macbook 2 χρόνια, μου έδειξε free upgrade. Αυτάαα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε .. βλεπεται το δεντρο και χανετε το δασος.. οι εταιριες δεν ειναι μη κερδοσκοπικα ιδρυματα.. σκοπος τους ειναι να πουλανε και να μεγιστοποιουν το κερδος.. λετε να μην εβγαζε χρηματα η μηλοεταιρια αν τα πουλουσε τα mavericks? μεσα στα maverics εχουν βαλει ενα σωρο apps πχ Ibooks με τα οποια θα πουλανε ΠΑΛΙ τα προιντα τους.. βλεπετε το τυρακι αλλα οχι την φακα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να συνεχίσει να πουλάει τα λειτουργικά της και πάλι οι ενδιαφερόμενοι θα αγόραζαν τα Apps της..

Αρα το επιχείρημα σου περί τυριού κ φάκας δεν ισχύει τουλάχιστον όχι έτσι όπως το περιγράφεις..

Φυσικά και πάνε για το κέρδος,όμως δεν περιμένει νομίζω και κανείς το αντίθετο από αυτές..

Από τις καραγκιοζιλίκι την MS όταν έβγαλε τα 8 και άφησε τους servers με όλα τα παράθυρα ανοιχτά για να το πάρουν όσοι περισσότεροι γίνεται με 5-10 ευρώ είναι πιο τίμια στάση .. αλλά εγώ προσωπικά ούτε τιμιότητα περιμένω από καμιά τέτοιου μεγέθους εταιρία..

Πέρα απο αυτό όμως αν στο 4ο μήνυμα σου μπαίνεις σε μια κοινότητα για να γράψεις αυτό που έγραψες και με λίγα λογία να τους (μας) πεις κορόιδα, μάλλον το έχεις πάρει λάθος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να συνεχίσει να πουλάει τα λειτουργικά της και πάλι οι ενδιαφερόμενοι θα αγόραζαν τα Apps της..

Αρα το επιχείρημα σου περί τυριού κ φάκας δεν ισχύει τουλάχιστον όχι έτσι όπως το περιγράφεις..

Φυσικά και πάνε για το κέρδος,όμως δεν περιμένει νομίζω και κανείς το αντίθετο από αυτές..

Από τις καραγκιοζιλίκι την MS όταν έβγαλε τα 8 και άφησε τους servers με όλα τα παράθυρα ανοιχτά για να το πάρουν όσοι περισσότεροι γίνεται με 5-10 ευρώ είναι πιο τίμια στάση .. αλλά εγώ προσωπικά ούτε τιμιότητα περιμένω από καμιά τέτοιου μεγέθους εταιρία..

Πέρα απο αυτό όμως αν στο 4ο μήνυμα σου μπαίνεις σε μια κοινότητα για να γράψεις αυτό που έγραψες και με λίγα λογία να τους (μας) πεις κορόιδα, μάλλον το έχεις πάρει λάθος ..

Εχασα επεισόδια?

Πως μπορουσες να παρεις τα windows 8 με 5-10€?

Εγω ξερω μονο την βλακεια που εκανε με το κλειδι του media center που το εδινε αβερτα σε οποιο να'νε και ενεργοποιουσε τα windows κανονικα,αλλα σ'εκεινη τη περίπτωση δεν πληρωνες κατι,ηταν δωρεαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το magic mouse οταν εκανα διπλο αγγιγμα εκανε ζοομ στο σαφαρι, τωρα δεν το κανει πουθενα

 Θα σε γελάσω,δεν έχω magoc mouse ....αλλα κακού δες στις ρυθμίσεις συτήματος. Στον αδερφό μου όταν το είχε θυμάμαι δούλευε το zoom χτυπόντας τα δύο δαχτυλα στο magic m σε  mountain lion...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...