Προς το περιεχόμενο

LG: 12 εκατομμύρια πωλήσεις smarpthone το τελευταίο τρίμηνο


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάμεσα στα θετικά οικονομικά αποτελέσματα που ανακοίνωσε πριν λίγη ώρα η LG για τα διάφορα τμήματα της εταιρείας, ξεχωρίζει η αναφορά για την πορεία του τμήματος κινητών τηλεφώνων το οποίο όπως φαίνεται είναι σε πορεία ανόδου.Σύμφωνα με την LG, το τρίτο τρίμηνο του έτους, η LG Mobile Communications σημείωσε αύξηση στα έσοδα κατά 24% σε σχέση με την αντίστοιχη περσινή περίοδο, με τις πωλήσεις smartphone να ανέρχονται στα 12 εκατομμύρια συσκευές.

 

Η Κορεατική εταιρεία αναμένει περαιτέρω αύξηση πωλήσεων και εσόδων για την εορταστική περίοδο, με βάση τις μέχρι τώρα πολύ καλές πωλήσεις της ναυαρχίδας της εταιρείας, του LG G2 αλλά και των σειρών L II και F οι οποίες αποτελούνται από smartphone για τη μεσαία και χαμηλή κατηγορία τιμών.

 

Μέσα στο μήνα αναμένεται να επιστρέψει μετά από καιρό και στην κατηγορία των tablets, παρουσιάζοντας το G Pad με full hd οθόνη 8.3' ιντσών και τιμή €299.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ καλή εταιρία στις οθόνες με τα πανελ της και αυτό φαίνεται παντού. Δεν έχει καλό όνομα στην Ευρώπη όντως, αλλά όσοι φίλοι μου έχουν LG δεν παραπονέθηκαν ποτέ! Τώρα που θα πάρω το Nexus 5 θα το διαπιστώσω και εγώ ο ίδιος πιστεύω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από κει που ήταν "ανέκδοτο" το 2011... Μπράβο τους. Και δεν έχει βγει και το Nexus 5 που το περιμένει αρκετός κόσμος. 

Να τα βλέπουν εκεί στην HTC αυτά... Στη Nokia τα βλέπουν, δεν τα βλέπουν, πλέον μάλλον είναι αργά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα θα πω.Εχω πιασει πολλα LG στα χερια μου,και σαν τις οθονες τους χρωματα,και αναλυση δεν ειδα σε αλλο.

Νομιζεις οι φωτος και τα βιντεο θα σου μιλησουν.Ενω το android της,τρεχει καλυτερα,σε συγκριση με πολλα αλλα.

Το nexus απλα εχει ΚΑΘΑΡΟ android,και εκει βλεπεις την διαφορα,με το ΑΝ δεν ειχανε πολλες εταιρειες πολλα αχρηστα εγκατεστημενα,θα πηγαινανε σφαιρα με τετοιες cpu και μνημες που εχουν.

Ελπιζω καποια στιγμη να το καταλαβουν,και να αφηνουν στον χρηστη,να βαζει οτι θελει αυτος,και οχι αυτοι.Το μονο μειονεκτημα των υπολοιπων εταιρειων.

Μπραβο στην lg παντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι τα LG, έχουν καλυτερέψει πολύ τα τελευταία χρόνια, και έχουν μια αρκετά δυναμική παρουσία στον χώρο των κινητών.

 

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής δεν θα το άλλαζα με το iphone 5 που εχω αυτη την στιγμή, αλλα ούτε και εαν είχα κάποιο δυνατό Samsung. Παρ'ολα αυτά, προβλέπονται πολύ δυνατα κινητά για το μέλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παιδιά αφήστε και εμάς που είχαμε και κανα lg κινητό να μιλήσουμε. Είχα το 4χ hd και μιλάμε για τη χειρότερη εμπειρία που έχω βιώσει σε κινητό. Μπαταρία άθλια θερμοκρασίες χάλια μηδέν optimization ότι και να ακούτε για lg στα φόρουμ είναι ψέμα τεράστιο. Ποτέ ξανά, ευτυχώς το πούλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά παιδιά αφήστε και εμάς που είχαμε και κανα lg κινητό να μιλήσουμε. Είχα το 4χ hd και μιλάμε για τη χειρότερη εμπειρία που έχω βιώσει σε κινητό. Μπαταρία άθλια θερμοκρασίες χάλια μηδέν optimization ότι και να ακούτε για lg στα φόρουμ είναι ψέμα τεράστιο. Ποτέ ξανά, ευτυχώς το πούλησα.

 

 

Πάντως γενικά το θέμα roms είναι μεγάλο κεφάλαιο.

 

Προσωπικά με το 4x HD και την stock το μίσησα όσο ο από πάνω. Μόλις όμως έβαλα Cyanogen (και άλλες) το κινητό πέταξε.

 

Ότι πληρώνεις παίρνεις, όσον αφορά το hardware. Το software είναι άλλη υπόθεση. Και η LG τα πάει καλά με το hardware ομολογουμένως

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παιδιά αφήστε και εμάς που είχαμε και κανα lg κινητό να μιλήσουμε. Είχα το 4χ hd και μιλάμε για τη χειρότερη εμπειρία που έχω βιώσει σε κινητό. Μπαταρία άθλια θερμοκρασίες χάλια μηδέν optimization ότι και να ακούτε για lg στα φόρουμ είναι ψέμα τεράστιο. Ποτέ ξανά, ευτυχώς το πούλησα.

Μα μέχρι τώρα οι περισσότεροι που απάντησαν είχαν lg...

Πάντως δεν ξέρω τι έπαθες εσύ,αλλά ψέματα δεν λέμε.Ιδίως για το nexus 4 βάζω και υπογραφή για αυτά που γράφω εδώ.

Από εκεί και πέρα γούστα είναι αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παιδιά αφήστε και εμάς που είχαμε και κανα lg κινητό να μιλήσουμε. Είχα το 4χ hd και μιλάμε για τη χειρότερη εμπειρία που έχω βιώσει σε κινητό. Μπαταρία άθλια θερμοκρασίες χάλια μηδέν optimization ότι και να ακούτε για lg στα φόρουμ είναι ψέμα τεράστιο. Ποτέ ξανά, ευτυχώς το πούλησα.

Αν κρίνω απο τις εμπειρίες όσων έχουν το G2, η εταιρία έχει αλλάξει κατα πολύ σε αυτόν τον τομέα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...