Προς το περιεχόμενο

Απορίες για kindle e-book


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά. Σκέφτομαι να πάρω το ...πρώτο μου kindle e-book για συκευή android. Εχω τις εξής απορίες.

 

- Θα παίζει κανονικά με την εφαρμογή για το android?

Αν θέλω το βιβλίο σε μια 2η συσκευή πρέπει να το ξανααγοράσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν θέλεις το ebook σε μία δεύτερη συσκευή (πχ σε υπολογιστή σου με εφαρμογή Kindle) δεν χρειάζεται να το ξανααγοράσεις. Ό,τι αγοράζεις μία φορά, μένει στο cloud της Amazon και μπορείς να το κατεβάσεις σε όσες συσκευές έχεις δηλώσει στον ίδιο λογαριασμό Amazon (νομίζω το όριο είναι έξι συσκευές). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αν θέλεις το ebook σε μία δεύτερη συσκευή (πχ σε υπολογιστή σου με εφαρμογή Kindle) δεν χρειάζεται να το ξανααγοράσεις. Ό,τι αγοράζεις μία φορά, μένει στο cloud της Amazon και μπορείς να το κατεβάσεις σε όσες συσκευές έχεις δηλώσει στον ίδιο λογαριασμό Amazon (νομίζω το όριο είναι έξι συσκευές). </p>

 

Εξαρτάται από το αν ο εκδότης έχει ενεργοποιήσει ή όχι το drm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Σας ευχαριστώ και τους 2. Πως θα δω αν έχει ενεργοποιησει το drm?</p>

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να το δεις, η αμαζον μας προτείνει (τους εκδότες) να μην το ενεργοποιούμε αλλά πολλοί ακόμη επιλέγουν να το κάνουν. Εμείς τα έχουμε άνευ τα βιβλία μας, αλλά γνωρίζω επίσης ότε ελάχιστη προσπάθεια μπορείς να τα ξεκλειδωσεις και ΔΕΝ παραβιάζετε ο νόμος περί δικαιωμάτων αν δεν το δώσεις σε άλλον το βιβλίο και το έχεις για εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...