Προς το περιεχόμενο

Valve: 65 εκατομμύρια ενεργοί λογαριασμοί στο Steam


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρόοδος που έχει κάνει τα τελευταία χρόνια το steam είναι πολύ μεγάλη. Ειδικά οι τελευταίες ανακοινώσεις της με τα steam OS και ΒΟΧ οπως και το family sharing (ειδικά αν ανοίξει λίγο περισσότερο) προμηνύουν ένα ευοίωνο μέλλον.

 

Ρε γαμώτο, δεν μου έχει κάνει respond στο friend request μια τύπισσα με 2500 παιχνίδια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε γαμώτο, δεν μου έχει κάνει respond στο friend request μια τύπισσα με 2500 παιχνίδια :)

 

Πρεπει να κανει login στο pc σου για να σου κανει share οποτε δεν νομιζω να σε εμπιστευτει ουτως η αλλως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμώτο, δεν μου έχει κάνει respond στο friend request μια τύπισσα με 2500 παιχνίδια :)

 

θα είναι απασχολημένη.... παίζοντας.... :blink:

Το θέμα είναι κατά πόσο μπορείς να εμπιστευθείς κάτι τέτοιους λογαριασμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να κανει login στο pc σου για να σου κανει share οποτε δεν νομιζω να σε εμπιστευτει ουτως η αλλως :P

 

Ααα χρειάζεται να γίνει έτσι το Sharing.... :(

 

κρίμα, αν και αλλιώς προέβλεπα να άνοιγαν Game rentals λογαριασμοί, όπου θα είχε ο άλλος 3000 παιχνίδια και σου έλεγε βάζε μου 2 dollars το μήνα για να παίζεις όποιο θες από αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LeoNaXe ακριβώς, όταν σταδιακά θα αρχίσει το SteamOS να γίνεται όλο και πιο διαδεδομένο, οι AAA developers θα αρχίσουν να βγάζουν τα παιχνίδια και για το SteamOS (το οποίο είναι Ubuntu based) οπότε και θα αυξηθούν δραματικά απο 2% (χρήστες Steam στο Linux ) σε μεγαλύτερα ποσοστά. 

 

σωστά αυτά που λές αλλά απ'ότι φαίνεται -ευτυχώς- δεν είναι ubuntu based.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/SteamOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65 δισεκατομμύρια λογαριασμοί λένε...

Πόσοι έχουν διπλούς και τριπλους λογαριασμούς δεν λένε... Εγώ πχ έχω ήδη δύο λογαριασμούς...

 

Sent from my MT11i using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65 δισεκατομμύρια λογαριασμοί λένε...

Πόσοι έχουν διπλούς και τριπλους λογαριασμούς δεν λένε... Εγώ πχ έχω ήδη δύο λογαριασμούς...

 

Sent from my MT11i using Insomnia

 

1ον) Γιατί έχεις δύο λογαριασμούς;

2ον) Πως να το ξέρουν αυτοί ποιοι λογαριασμοί είναι διπλοί τριπλοί... Για να βγουν και να το πούνε κιόλας....

3ον) Εκατομμύρια όχι δισεκατομμύρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα χρειάζεται να γίνει έτσι το Sharing.... :(

 

κρίμα, αν και αλλιώς προέβλεπα να άνοιγαν Game rentals λογαριασμοί, όπου θα είχε ο άλλος 3000 παιχνίδια και σου έλεγε βάζε μου 2 dollars το μήνα για να παίζεις όποιο θες από αυτά.

 

Λογικα για αυτον ακριβως το λογο γινεται ετσι. Η λογικη ειναι να μοιραζεσαι με εμπιστα ατομα. Επισης λεει οτι αν κανει κατι bannable ο αλλος με τα παιχνιδια σου, μπορει να φας και συ ban ή έστω αφαίρεση δικαιώματος διαμοιρασμού παιχνιδιών. Προφανως δεν θελουν να δινεις απο δω και απο κει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπήκα και γω στο sharing με τα 248 παιχνίδια μου, (τελικά μου είχε ενεργοποιηθεί, αλλά δεν μου είχε έρθει email)

ουσιαστικά όσοι ήταν μέλος στο Steam Family Sharing group τους έχει ενεργοποιηθεί το Steam Family Sharing.

 

Έκανα share σε έναν φίλο μου με linux που είναι στην Ζυρίχη. Από τα 258 παιχνίδια για Linux δουλεύουν τα 70. (Very good)

 

Απλώς μου ήρθε ένα email ότι μπήκα από άλλη IP και να βάλω τον τάδε κωδικό για να επιβεβαιώσω ότι είμαι εγώ.

 

Έχει καταλάβει κανείς εάν τελικά γίνεται να κάνεις request να σου κάνει κάποιος share την Library του μέσω email. Ή πρέπει να έρχεσαι σε επαφή ή teamviewer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι ποσοι απο αυτα τα 65 μυρια εχουν παραπανω απο 1-2 παιχνιδια και ειναι γενικα ενεργοι...

 

Διοτι οταν παιχνιδια σαν το FM 2013-14 σε αναγκαζουν να τα ενεργοποιεις μεσω steam καθε αλλο παρα επιλογη σου ειναι να βαζεις το συγκεκριμενο προγραμμα, προσωπικα μου την σπαει παρα πολυ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως εκατομμύρια είναι!!!

Έχω δύο λογαριασμούς. Εναν τον δικό μου και έναν που αγόρασα 20 ευρώ και είχε μέσα το bo2...

 

Sent from my MT11i using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι ποσοι απο αυτα τα 65 μυρια εχουν παραπανω απο 1-2 παιχνιδια και ειναι γενικα ενεργοι...

 

Διοτι οταν παιχνιδια σαν το FM 2013-14 σε αναγκαζουν να τα ενεργοποιεις μεσω steam καθε αλλο παρα επιλογη σου ειναι να βαζεις το συγκεκριμενο προγραμμα, προσωπικα μου την σπαει παρα πολυ!! 

 

Εάν οι Developers αποφασίσουν πως θα έχουν κάποιο είδος DRM, πρέπει να επιλέξουν κάποια λύση.

Είτε φτιάχνουν κάτι δικό τους, Ιστορικά fail, allways online κλπ

Είτε πάνε σε κάποια λύση Steam, Origin, Games for Windows live

Οι περισσότεροι επιλέγουν το steam πια, διότι αντικειμενικά είναι η καλύτερη πλατφόρμα για τους developers (και τους χρήστες)

  • Έχει απίστευτο support και discussion forums
  • Οργανώνονται μέσα από το σύστημα τα mods (π.χ Civ 5, έχει βγει mod μέχρι και Game of Thrones)
  • Κατευθείαν από την πλατφόρμα κατεβάζεις τα εργαλεία που χρειάζεται για να φτιάξεις custom content για τα παιχνίδια που το υποστηρίζουν και εάν θες το εμφανίζεις και δημόσια στο My workshop και μπορούν όλοι να δουν την δουλειά σου.
  • Στο TF2 πολλά από τα αντικείμενα είναι user-made
  • Έχει δώσει πάτημα για τόσους τίτλους freetoplay - online
  • Υποστηρίζει τους Indie Developers χωρίς σταματημό! (Βάλτε σαν reminder να μπαίνετε στην κατηγορία Greenlight μια φορά την εβδομάδα)
  • Έχει μια υγιής κοινότητα από χρήστες .... πολλούς χρήστες.

Και γιατί να μην έχει χρήστες, από την στιγμή που:

1ον) Έχει απίστευτες εκπτώσεις όλο το χρόνο (summer, Christmass, Halloween, Mid-week, Weekend κλπ)

2ον) Έχει δώσει την άδεια και μπορεί οποιοδήποτε κατάστημα (με συνεννόηση με τα Studios φαντάζομαι) να πουλάει games στο λαό με ότι εκπτώσεις γουστάρει και μας δίνει steam keys εξαργυρώσιμα στο Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...