Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από την απογοήτευση μου από αγορά ψεύτικης microsd από το ebay (adata 64gb! προσέχετε), τσίμπησα σήμερα μία 64gb Sandisk Ultra από e-shop με 52€ και μια ωραία τσάντα μεταφοράς από το public που εφάρμοζε (δεν θυμάμαι ποια ακριβώς, όποιος ενδιαφέρεται να το ψάξω).

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσεκαρε:

http://www.microsofttranslator.com/bv.aspx?from=&to=en&a=http%3A%2F%2Fwww.sharp.co.jp%2Fproducts%2Fmebiuspad%2Findex.html

 

 

 

Με τιμη φανταζομαι σχεδον διπλασια απο το 32αρι asus t100 που εχει κ keyboard.

Τσεκάρω! Το stylus νομίζω ότι το θέλω και θα γίνει προαπαιτούμενο. Για την τιμή δε θα κάτσω να σκάσω για 100 ή 200 ευρώ πάνω, σκοπεύω να το κρατήσω αρκετό καιρό.

 

003l.jpg

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς αν κάτι τέτοιο θα δουλεύει? http://www.texnologia.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=21452547&p=12721

 

Υ.Γ. Την sd την άφησα σε exFAT. Παίζει κάτι με τα win8? Γιατί έβαλα τα αρχεία που είχα από μια κάρτα 8gb και τώρα πιάνουν 14gb  :blink:

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς αν κάτι τέτοιο θα δουλεύει? http://www.texnologia.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=21452547&p=12721

 

Υ.Γ. Την sd την άφησα σε exFAT. Παίζει κάτι με τα win8? Γιατί έβαλα τα αρχεία που είχα από μια κάρτα 8gb και τώρα πιάνουν 14gb  :blink:

Micro hdmi(type D) to hdmi!

http://www.amazon.co.uk/iZKA-Basics-Connectors-Connecting-connector/dp/B007EZ4XR0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387398742&sr=8-1&keywords=micro+hdmi

 

κοιτα και στο ebay θα βρεις και πιο φτηνα!

 

Αυτο που κοιτας ειναι απο usb σε vga,που δε ξερω αν θα δουλεψει στο t100,εφοσον εχει ανεξαρτητη εξωδο για hdmi!

 

Tην sd κανε την φορματ πρωτα και μετα περνα τα αρχεια σου!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το ξέρω ότι έχει micro hdmi και έχω πάρει και καλώδιο απλά θέλω vga για κάποια μόνιτορ.

Επίσης η κάρτα ήταν διαμορφωμένη σε exFAT και ήταν άδεια. Απλά ένας φάκελος που έβαλα

ενώ λέει μέγεθος 4 gb λέει μέγεθος στο δίσκο 10gb.

Επίσης η μαλακία με το win update έγινε. Μέχρι πριν λίγο τις είχα μπλοκαρισμένες τις ενημερώσεις

και μιας και όλοι από δω είπαν ότι τις έκαναν κανονικά είπα να τις κάνω. Το αποτέλεσμα ήταν

να είναι μέχρι τώρα κολλημένο στο boot screen και να λέει configuring windows. Και δεν

καταλαβαίνει χριστό από restart. Του χω βάλει να κάνει restore τώρα. Είδωμεν...

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το ξέρω ότι έχει micro hdmi και έχω πάρει και καλώδιο απλά θέλω vga για κάποια μόνιτορ.

Επίσης η κάρτα ήταν διαμορφωμένη σε exFAT και ήταν άδεια. Απλά ένας φάκελος που έβαλα

ενώ λέει μέγεθος 4 gb λέει μέγεθος στο δίσκο 10gb.

Επίσης η μαλακία με το win update έγινε. Μέχρι πριν λίγο τις είχα μπλοκαρισμένες τις ενημερώσεις

και μιας και όλοι από δω είπαν ότι τις έκαναν κανονικά είπα να τις κάνω. Το αποτέλεσμα ήταν

να είναι μέχρι τώρα κολλημένο στο boot screen και να λέει configuring windows. Και δεν

καταλαβαίνει χριστό από restart. Του χω βάλει να κάνει restore τώρα. Είδωμεν...

Δε ξερω αν γινεται αυτο με την usb to vga.Ψαξετο λιγο στο νετ!

Εγω την 16αρα sandisk που εχω ειναι φορμαρισμενη σε ntfs.Δοκιμασε το και βλεπεις!

 

Τις ενημερωσεις τις κανεις στον καιρο τους,γιατι αν μαζευτουν γινεται της π@πης :P και μετα πρεπει να τις κανεις σιγα σιγα!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ' ότι βλέπω στο ίντερνετ προκαλούν πρόβλημα και σε άλλες συσκευές τα updates των 8.1.

Αλλά η Μ$ ζμπουτσσσσ της....

Τα 8.1 εχουν γενικα θεματακια δεν ειναι τα updates τους μονο!

Το ηξερε πολυ πιο πριν οτι υπαρχουν θεματα,γι'αυτο αναφερε οτι θα υπαρξει ενα μεγαλο update "καποια στιγμη"! :P

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. Έχω ένα θεματάκι με το συγκεκριμένο tablet. Το αγόρασα πριν μια βδομάδα από media markt. Από χθες ξαφνικά δεν βλέπει κανένα δίκτυο. Η αντιμετώπιση προβλημάτων μου βγάζει ότι " ο προσαρμογέας 802.11abgn wireless SDIO adapter αντιμετωπίζει προβλήματα που σχετίζονται με το πρόγραμμα οδήγησης ή το υλικο". Οι drivers είναι ενημερωμένοι απ' ότι μου βγάζει. Η λειτουργία πτήσης ανενεργή. Τι μπορεί να φταίει;;;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την οθονη του παιδια εσεις που πλεον το εχετε πολυ καιρο πως την κρινεται????

 

Το εχω δει απο κοντα στο Μ/Μ,μου φενεται γενικα καλης ποιοτητας αλλα με το φωτισμο που εχουν εκει μεσα ολες οι οθονες εχω την εντυπωση οτι ''χανουν'' κ δεν μπορω να την δω οπως θελω.

 

To μονο που με χαλαει απ την συσκευη ειναι τα υπερβολικα μεγαλα bezel περιμετρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου το πηρα σαν προεορτιο δωρο από τα ΜΜ και την "προσφορα" στα 369Ε.... :) :)

 

Λοιποοον εντυπώσεις...

 

ΑΠΛΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ, εχουν περασει από τα χερια μου από archos tablet μεχρι ipad, το τελευταιο που ειχα (εχω) είναι ένα ASUS Transformer TF-101 με Android (περιττττοοο να πω ότι το θεωρω από τα χειροτερα λειτουργικα) και ετσι εψαχνα για αντικατασταση....

 

Ότι και να γραψω το θεωρω λιγο, με μονη εξαιρεση ισως ότι σαν tablet το μονο που με "χαλαει" είναι ότι στις ακρες δεν εχει και ιδιαιτερα καλη αποκριση, ενώ όταν υπαρχει drop down menu είναι λιγο δυσκολη η επιλογή, επισης το touchpad είναι λιγο...καπως (σε αυτό παιρνει αριστα το TF-101), ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, προσπαθουσα να του αδειασω την μπαταρια για να "δοκιμασω" το restore καθως απαιτουσε το tablet να είναι στη πριζα, με ανοιχτούς IE & CHROME με 4 tabs ο καθενας, συνδεδεμενο usb3 1TB επανω και HD ταινια να παιζει και τη φωτεινοτητα+τον ηχο στο full και ταυτόχρονα να τρεχει ο ΜΑΜΕ από το 22% επεσε στο 4% σχεδόν 2μιση ωρες μετα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Στα + θεωρω και το ότι εχει ΔΩΡΟ το OFFICE 2013!!!!

 

Στα - ότι δεν εχω βρει έναν pdf reader ακομα τις προκοπης, όχι όμως ότι εχω ψαξει και πολύ!! :)

 

Tελος του πηρα και από το ΠΛΑΙΣΙΟ αυτή τη θηκη

 

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-accessories/tsantes-laptop/Sentio-Notebook-Case-10-Chocolate-Grey-SCZPC-CS10-GREY.htm

 

η οποια μαλιστα του "καθεται" γαντι και τωρα νοιώθω πολύ πιο σιγουρη για την προστασια του!!!! ααααχχχ νοσταλγω τις εποχές που η ASUS εβαζε σε ολες τις συσκευασιες της θηκη προστασιας και πανακι καθαρισμου!!!!

 

To Σ/Κ θα δοκιμασω τον ΜΑΜΕ και λοιπα παιχνίδια εάν "παιζουν" με TA χειριστηρια του Χ360 και του PS3.

Επεξ/σία από spinemm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα:

Μπαινοντας με Internet Explorer και κανοντας add στο EasyList Standard απο αυτην την λιστα:

http://www.iegallery.com/en-us/trackingprotectionlists

 

κοβονται οι διαφημισεις και στον metro IE. Λειτουργει σαν το adblock.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε στο συγκεκριμένο tablet να εγκαταστήσουμε όποια εφαρμογή θέλουμε? πχ. photoshop, corel x6, illustrator, dreamweaver, wamp κ.α

τα βάζουμε σε στικάκι και τρέχουμε το setup?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...