Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Moλις εκανα την αναβαθμιση αναιμακτα πηγαν ολα καλα :-D  μου φενεται λιιιγο πιο γρηγορο,επισης εφτιαξε κατα πολυ το touchpad πηγαινει πολυ καλα,προς το παρον αυτα δεν προσεξα ακομη κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα χτες. Κανονικά η φόρτισή του (όχι 8 ώρες αλλά μέχρι να γίνει άσπρο το φωτάκι).
Ποιότητα κατασκευής 4/5: Εχω δει και καλύτερα (λίγα) έχω δει και χειρότερα (αρκετά). Οχι κάτι ιδιαίτερο. Το μεγαλύτερο θέμα είναι οι δαχτυλιές στην οθόνη (πιστεύω θα λύνεται με screen protector) και στη πλάτη.
Ταχύτητα-συμπεριφορά 5/5: Τηρουμένων των αναλογιών (Atom) ταχύτατο στο άνοιγμα απλών προγραμμάτων (explorer, ρυθμίσεων) και εναλλαγών desktop-metro ui. Ανοιγμα από sleep αστραπιαίο. Ανοίγει ή πατώντας το κουμπί πάνω αριστερά ή μόλις το σηκώσεις από κλειστό.
Πληκτρολόγιο-touchpad 4/5: Δε βρήκα κάτι αρνητικό σε κανένα από τα 2. Μιά ελαφριά καθυστέρηση έχει το trackpad τη πρώτη φορά που θα το αγγίξεις μέχρι να αρχίζει να ανταποκρίνεται ο cursor. Τίποτα φοβερό πάντως.
Overall VFM 5/5: Για τα λεφτά που δίνεις παίρνεις περισσότερα.
Υποθέτω λοιπόν ότι μάλλον υπήρχε κάποιο πρώτο προβληματικό batch που ευτυχώς το φάγανε οι early adopters στην Αμερική. Βέβαια αυτά είναι από συμβίωση λιγότερο από 20 ώρες αλλά το πάλεψα αρκετά.
Εκανα και αναβάθμιση στο BIOS σε 2.20. Φυσικά δε παρατήρησα κάτι καθώς λίγο έμεινε με το παλιό. Ηθελα πρώτα να κάνω αυτό και μετά να ασχοληθώ περισσότερο καθώς αν πήγαινε κάτι στραβά να μη τα ξανακάνω όλα από την αρχή. Χώρος στο σκληρό μετά την ενεργοποίηση Office ~15.5 GB. Καθόλου κακό για τη χρήση που το θέλω.

Σημείωση: Η ASUS έχει ένα read mode που δίνει μια κιτρινίλα (ρυθμιζόμενο σε ποιά προγράμματα) για "καλύτερη" ανάγνωση κειμένου. Ευτυχώς για όποιον τον ενοχλεί απενεργοποιείται μέσα από το σχετικό πρόγραμμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε γαμώτο αποσυνδέεται και ξανασυνδέεται ο σκληρός και δεν μπορώ να κτλβω γιατί.

Και ό,τι τρέχω εκείνη την ώρα απο τον σκληρό κρασάρει... Usb3.0 Seagate Slim είναι.

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ειμαι στο ψαξιμο, τι microSD του εχετε βαλει ;;;

Υπαρχει καμια γνωστη ασυμβατοτητα με καποια συγκεκριμενη ;;

Για μια 64αρα ψαχνω, οποτε αν παιζει καμια προσφορα καπου ενημερωστε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι δε δαγκώνουν!:P

Και ευχαριστώ, για την επεξηγηση του read mode, γιατί δεν ήξερα γιατί ήταν κιτρινιασμενα, τα συγκεκριμενα apps!:lol:

Ρε γαμώτο αποσυνδέεται και ξανασυνδέεται ο σκληρός και δεν μπορώ να κτλβω γιατί.

Και ό,τι τρέχω εκείνη την ώρα απο τον σκληρό κρασάρει... Usb3.0 Seagate Slim είναι.

Δοκίμασε κάποιο εξωτερικό με usb2 μήπως παίζει ρόλο αυτό! Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο site του mediamarkt γράφει:

 

positive.gif
Εγγύηση κατασκευαστή:
2 Έτη

 

Δλδ το στικερ γραφει ότι εχει 12 μηνες ενώ το site γραφει ότι εχει 2χρονια!

 

Αρχιζω να πιστευω ότι σε όλα τα 32gb εχουν κολλησει στικερ με το 12Μ ασχετα για ποιες χωρες προοριζεται το προιον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...