Προς το περιεχόμενο

Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος: “Δεν υπάρχει ανωνυμία στο ίντερνετ – το πάρτι τελείωσε”


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή βαριέμαι να πάω στο τμήμα για ένα γνήσιο τις υπογραφής παίζει να βγάλω ανακοίνωση στο FB για την αυτοκτονία μου και να σκάσουν μύτη, οπότε να τους ζητήσω και μια εξυπηρέτηση μιας και ήρθαν?

καλή φάση!
πάει πια η γραφειοκρατία
την εξαλείψαμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπεεεεεε και φαααααπ οπως λενε και οι γηπεδικοι :P

Γεια σου ρε σφακιανακη!!! Φασιστακος? το χει το ονομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στα σοβαρα το λες αυτο τωρα?Πρεπει να τρεχε ο σφακιανακης να σωσει τους παντες που απειλουν με αυτοκτονια...Επισης δεν το καταλαβα...αν θες να αυτοκτονησεις αυτοκτονας....δεν το κανεις βουκινο για δημοσιοτητα....

 

και μετα μας φταιει ο αλλος που δεν τον βρηκε/ειδε/προλαβε....οι συγγενεις του και οι φιλοι του τι κανανε 3 μηνες?

 

Ατυχες παραδειγμα.......

Σοβαρά το λέω, εγώ σχέσεις μαζί του δεν είχα γιατί ήταν μακρινός ούτε καν στο FB, από όσο ξέρω και έμαθα μετά είχε εισαχθεί σε κλινική αλλά τζίφος. Επίσης το διαλαλούσε τόσους μήνες σε αγνώστους... ο στενός του κύκλος μετά την κλινική δεν ξέρω τι έκανε.

 

Και ο Σφακιανακης σε τι ακριβως φταιει?

Στο ότι το διαλαλούσε στο FB και δεν το "μυρίστηκαν" τα τσακάλια του παρά τα ανεπάλληλα τηλέφωνα που κάνανε στην δίωξη η γυναικά του και ο κολλητός του και στο τηλέφωνο η δίωξη από όσο έμαθα τα παρέπεμπε στην κλινική. Δεν λέω δίκιο είχαν αλλά κανείς δεν είδε κανέναν με πολιτικά να τον πάρει από το χέρι να τον πάει στο κοντινότερο τμήμα, να συζητήσει μαζί του και να τον ξαναβάλουν μέσα γιατί οι δικοί του πλέον δεν μπορούσαν να το κάνουν χρειάζεται εισαγγελική εντολή για να τον πάρει η αστυνομία η οποία εντολή άργησε 20 μέρες...

 

Αλλά τέλος πάντων μην εστιαστούμε σε αυτό αλλά παράλληλα δεν είναι και τέλειοι εκεί στην Δ.Η.Ε. έχουν κάνει και τις πατατιές τους εκτός από σωτηρίες. Απλά εδώ να λέγονται όλα!

Από τη στιγμή που η δίωξη παρέπεμψε τον ασθενή και τους συγγενείς του σε κλινική -ψυχιατρική προφανώς- εκεί τελειώνει και η αρμοδιότητα της.Η δίωξη δεν είναι ούτε κλινική,ούτε νοσοκομείο,ούτε θεραπευτική κοινότητα.
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Δεν υπάρχει ανωνυμία στο ίντερνετ. Το πάρτι τελείωσε»

 

Προφανώς αναφέρεται στον Παστίτσιο!

 

ΥΓ. Και λίγη παιδεραστία για σάλτσα από τον Σφακιανάκη. Όσο υπάρχει έστω και ένας παιδόφιλος στον πλανήτη, οι στρατιές των Σφακιανάκηδων (NSA και λοιποί εγχώριοι δευτεράντζες), θα μας λένε στα μούτρα ότι «το πάρτι» της ιδιωτικότητάς μας τελείωσε. Κι εμείς θα πρέπει να τους επαινούμε από πάνω.

 

Είναι τόσο χρήσιμοι οι παιδόφιλοι, που αν δεν υπήρχαν θα τους είχαν εφεύρει οι Σφακιανάκηδες

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kκάτι τέτοια βλέπει η μάνα μου που δεν έχει ιδέα από ίντερνετ και κάθε τρεις και λίγο με φωνάζει  και μου λεει , έιδες? τι κανουν εκει στο ίντερνετ που έισαι όλη την ώρα , και να προσέχεις , μην μας έρθει καμια μέρα η αστυνομία και να μην σε ξεγελάσει κανένας και μπλα μπλα μπλά...

25 χρονών γάιδαρος με μια α γνώση στο διαδίκτυο εδώ και 9 χρόνια...

 

Δεν λέω , η κανουν εκεί την δουλειά τους και καλά μάλιστα, αλλά το ότι με αυτά που λένε τρομοκρατούν τον απλό κόσμο που στο κάτω κάτω δεν έχει ιδέα το τι παίζει στο ίντερνετ.. αυτοί που θέλουν να κάνουν εκβιασμούς και ότιδήποτε άλλο παράνομο δεν νομίζω να τους επηρεάζει και πολύ...

όσο για τις αυτοκτονίες πολλά από τα άτομα που το λένε στο διαδίκτυο το κάνουν γιατί χρειάζονται μια παραίνεση μιας και μπορει καποιοι να μην έχουν κύκλο ανθρώπων κοντά τους να απευθυνθούν , αλλά η αυτοκτονία θα πρεπει να αντιμετωπίζεται ανθρώπινα και με προσωπική επαφή, όχι 

" Σε βρρήκα εσένα που θες να αυτοκτονήσεις άσε το πληκτρολόγιο κάτω "..... και το ξέμα ΄ειναι αάντε αυτοί τον εντοπίζουν σε 8 λεπτά , ο υπό λοιπος μηχανισμός τι κάνει που θέλει 3-5 ώρες να πάει σε μια κοντινή απόσταση για κάτι απλό... και αν πουν ότι κάνουν σωστά την δουλειά τους τι να το κάνω αν ο εγκέφαλος έιναι καλός , αλλά το υπόλοιπο σώμα είναι σάπιο και παράλλητο και ανίκανο να κινηθει,.,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Δεν υπάρχει ανωνυμία στο ίντερνετ. Το πάρτι τελείωσε»

 

Προφανώς αναφέρεται στον Παστίτσιο!

 

ΥΓ. Και λίγη παιδεραστία για σάλτσα από τον Σφακιανάκη. Όσο υπάρχει έστω και ένας παιδόφιλος στον πλανήτη, οι στρατιές των Σφακιανάκηδων (NSA και λοιποί εγχώριοι δευτεράντζες), θα μας λένε στα μούτρα ότι «το πάρτι» της ιδιωτικότητάς μας τελείωσε. Κι εμείς θα πρέπει να τους επαινούμε από πάνω.

 

Είναι τόσο χρήσιμοι οι παιδόφιλοι, που αν δεν υπήρχαν θα τους είχαν εφεύρει οι Σφακιανάκηδες

 

αυτό ακριβώς._

 

υγ. στο μυαλό είναι ο στόχος, το νού σου ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια μάλλον πέφτουν οι μάσκες, φυσικά το ηλεκτρονικό έγκλημα πρέπει και είναι υποχρέωση όλων μας να καταπολεμηθεί, με ανησυχεί όμως ότι επειδή στην Ελλάδα όλα είναι θέμα Παιδείας τελικά διαπιστώνουμε ότι δεν έχουμε παιδεία και στο διαδίκτυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...