Προς το περιεχόμενο

Nvidia GeForce GTX 780Ti για gaming με Ultra HD ανάλυση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ εδώω και κανα χρόνο έφτιαξα ένα pc , όχι τόσο τρελό αλλά μια χαρά παίζω παιχνίδια μέχρι και φέτος, μπορεί όχι στα σούπερ high αλλά είμαι ικανοποιημένος. 

μπήκα στο λούκι βέβαια να αρχίσω να σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω για να ανεβάσω τις επιδόσεις μου και αλλο..

σκεφτόμουν κάρτα γραφικών, αλλά αυτή που ξέλω κάνεις 3 ευρω, έλεγα μπας και βάλω και κάτι ακόμη όπως να πάρω κανα καλύτερο επεξεργαστη΄ μιας και αόσο περνάει ο καιρός αυτός που έχω δεν τραβάει και τόσο στα πιο καινούρια παιχνίδια, τουλ όχι τόσο όσο ένα ακριβότερος ...

Για να μην το πολυλογώ μλίγο απο δω λίγο από κει έφτασα κοντά στο 500αρικο ....

 

και τώρα είναι που σκέφτομαι , ότι και αν τα βάλω τί? Σε ένα χρόνο από τώρα θα λέμε πάλι τα ίδια και πάλι για καινούρια έξοδα θα συζητάμε, οπότε μα΄λλον αν και δεν ήμουν πολύ της κοσνόλας με βλέπω να πηγαίνω προς ps4  το οποίο ότι και να είναι θα μου εγγυηθεί ότι για κανένα 4-5 χρόνια ότι και να  βγει θα μπορεί να πάιζει και δεν θα κάνω καμια αλλαγή.

 

βαρέθηκα να αλλάζω συστήματα και κομμάτια για να παίζω καποια παιχνίδια... 

 

 

glorious-pc-gaming-master-race_design_zp

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

520€ για μια κάρτα γραφικών...? (!!)
Δηλαδή αν βάλεις σε ένα PC 520€ κάρτα, όλος ο υπολογιστής πόσο θα κάνει?
Διότι το να τη βάλεις σε "καβουρδιστήρι" τη συγκεκριμένη... δεν έχει νόημα.

Σίγουρα δεν απευθύνεται στο μέσο χρήστη, παρά μόνο σε 2 ομάδες.

1. Τους επαγγελματίες που όντως τη χρειάζονται λόγω δουλειάς (και που έχουν τις ανάλογες οθόνες να την υποστηρίξουν)
&
2. Στους (άρρωστους πλέον) gamers που περισσότερο τη βρίσκουν (για να μη πω κ@...νουν) με "την ιδέα" ότι παίζουν τα παιχνίδια τους στο 100% της απόδοσης τους, παρά με τη πραγματικότητα που το 2014 θα ανήκει ήδη στο παρελθόν, αφού θα'χει βγει η επόμενη κάρτα (κι αυτοί θα'ναι πάλι δυστυχισμένοι)!

Τη κυκλοφορία της την εκλαμβάνω από πλευράς NVidia περισσότερο σαν "απόδειξη δύναμης" απέναντι στον ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700 dollars.δηλαδη σε ευρω θα ειναι στην τιμη της 290χ οποτε δεν τιθεται θεμα επιλογης.780ti

 

Ξανακοιμήσου.... 550 dollars η 290x.

Εκτός και να στα μαθηματικά σου..και σε αυτά της nvidia 700=550

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως οι τιμές έχουν ξεφύγει τελείως κ από τις 2 εταιρείες.Παλιότερα με 380-400Ε έπαιρνες κορυφαίο μοντέλο (reference αλλά top),ακόμα κ διπλή κάρτα.Πλέον έχουμε πάει 650-700 κ τώρα ανεβήκαμε κι άλλο.Από γενιά σε γενιά ανεβαίνουμε κ κανά κατοστάρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες ποιος μπορεί να παίξει σε τόσο υψηλές αναλύσεις κοροιδευομαστε? Εγώ σε 1366χ768 έπαιζα και μόλις εβαλα μεγαλύτερο μόνιτορ τα χαζά όλα.

 

Η ιδανική αναλυση για Gaming δ πρέπει ν ξεπερνά 21 μ 23 ίντσες ,γ ν μν πω 17.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε μάγκες ποιος μπορεί να παίξει σε τόσο υψηλές αναλύσεις κοροιδευομαστε? Εγώ σε 1366χ768 έπαιζα και μόλις εβαλα μεγαλύτερο μόνιτορ τα χαζά όλα.

 

Η ιδανική αναλυση για Gaming δ πρέπει ν ξεπερνά 21 μ 23 ίντσες ,γ ν μν πω 17.

για σένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ δυνατή καρτάρα,μερικοί την κράζουν για την τιμή της και την συγκρίνουν με 290x κλπ και εγώ απαντώ,αυτοί που δίνουν 600-700 για κάρτες στα παπάκια τους αν θα δώσουν 50-100+/- ευρώ,γιατί θα έχουν δώσει και κανά πεντακοσάρι για οθόνη και χιλιάρικο και βάλε για τα υπόλοιπα.......

πάντα τα top και αναφέρομαι και στην αντίστοιχή της AMD και στα πάντα είναι ακριβά και δεν είναι ποτέ vfm,δεν απευθύνονται σε εμάς,δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε,δεν μας χρειάζονται άμεσα αλλά έμεσα δημιουργούν το έδαφος για τα επόμενα mainstream που αργά η γρήγορα θα τα φτάσουν.

ωραία οι περισσότεροι δεν έχουμε την δυνατότητα να την πάρουμε και είναι χαζομάρα όταν κάποιος παίρνει 500ευρώ το μήνα να τα καβατζώνει για να πάρει μια τέτοια μια μέρα αλλά μην φτάνουμε και στο άλλο άκρο να κράζουμε ότι δεν μπορούμε να φτάσουμε η δεν μας χρειάζεται και δεν αξίζει τα λεφτά του για μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>λυπάμαι αλλά όσοι έχουν 780 είναι κορόιδα εγώ τη καινούρια κάρτα που 8α πάρω 8α είναι 290x γιατί η nvidia παιζι πόσοι έχουν πάρει 780 και τώρα 8α πρέπει να πάρουν ti και 700 ευρω</p>

 

Rip Greek language!!!!!!!!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...