Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

!!!! Ετσι!

 

Να ρωτησω απο που στελνεις μαιλ? Εχω ενα θεμα.. και ψαχνω για CONTACT αλλα πουθενα

 

Από την αρχική σελίδα, τέρμα κάτω πατάς στο Hilfe. Μετά δεξιά στο κουμπί Kontaktieren Sie Uns. Στην επόμενη σελίδα διαλέγεις τη μηχανή που έχεις σε παραγγελία, στο βήμα 2 διάλεξε Andere Frage zur Bestellung και τέλος επιλέγεις το e-mail και γράφεις το αίτημά σου (στα Αγγλικά το έγραψα, στα Αγγλικά μου απάντησαν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα μια παραγγελια απο το γερμανικο και εκει που κανονικα επρεπε να μου βγαλει τελικο ποσο πληρωμης 133,93 (συμφωνα με τις τιμες των προιοντων στην σελιδα του συν τα μεταφορικα) μου βγαζει 136,19.

 

Λογω διαφορετικων φορων στην ελλαδα γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα μια παραγγελια απο το γερμανικο και εκει που κανονικα επρεπε να μου βγαλει τελικο ποσο πληρωμης 133,93 (συμφωνα με τις τιμες των προιοντων στην σελιδα του συν τα μεταφορικα) μου βγαζει 136,19.

 

Λογω διαφορετικων φορων στην ελλαδα γινεται αυτο?

 

Ναι λογω μεγαλυτερου ΦΠΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα μια παραγγελια απο το γερμανικο και εκει που κανονικα επρεπε να μου βγαλει τελικο ποσο πληρωμης 133,93 (συμφωνα με τις τιμες των προιοντων στην σελιδα του συν τα μεταφορικα) μου βγαζει 136,19.

 

Λογω διαφορετικων φορων στην ελλαδα γινεται αυτο?

 

Αν η αγορα δεν ειναι απο τα deals αλλα κλασικη αγορα τοτε ειναι η διαφορα του φπα Γερμανιας-Ελλαδας. Στο τελευταιο βημα πριν την ολοκληρωση μπαινει το φπα Ελλαδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα το huawei y300 τελικα απο τα deals. Εβαλα ομως και καποια πραγματακια εκτος deals επομενως απο εκει ερχεται το εξτρα φπα.

Νταξει δεν ειμαι και πληρως ικανοποιημενος απο την τιμη που το πηρα το y300 παντως. Ηθελα 10-20 ευρω παρακατω για να πω ok το πηρα σε πολυ καλη προσφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα μήνυμα στο amazon.de ζητώντας να μου προστεθεί η 16αρα SD δωρο στην παραγγελία μου της D3200 που δεν ειχα βαλει, και μου απάντησαν μεσα σε 15' θετικά (η κάρτα ειναι ηδη στην παραγγελία στο account μου)! Amazon απλα rules! Και καθήστε εσείς να γκρινιάζετε και να μπουκοταρετε λόγω των μεταφορικών.... Πείτε μου αν υπήρχε περίπτωση ΕΝΑ ελληνικό μαγαζι να εκανε κατι ανάλογο...

 

Λίγο μετά που μου προστέθηκε η κάρτα μνήμης στην παραγγελία, μου έβγαλε estimated delivery 20 January - 5 February 2014 για την κάρτα! Ελπίζω να μην εννοούν ότι τότε θα έρθει και η κάμερα (σ'αυτήν δεν έχω ακόμα estimated date)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ελπίζω να μην ειμαι ακυρος.. επεσε το ματι σας σε καμια καλη εσπρεσιερα με φυσουνα και κανονικο κρουπ οχι με τις μουφα τις καινουργιες με τις καψουλες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο μετά που μου προστέθηκε η κάρτα μνήμης στην παραγγελία, μου έβγαλε estimated delivery 20 January - 5 February 2014 για την κάρτα! Ελπίζω να μην εννοούν ότι τότε θα έρθει και η κάμερα (σ'αυτήν δεν έχω ακόμα estimated date)...

Σε φιλο που προλαβε χθες βραδυ το "σετ" καμερα και μνημη, του τα χωρισε το αμαζον σε 2 τμηματα με την μνημη να φευγει αμεσα και την μηχανη απο Δευτερα...! Οποτε δεν πιστευω οτι θα αργησει τοσο πολυ η καρτα σου.

 

Απο αγγλικο το DJ set αξιζει

http://www.amazon.co.uk/dp/B0087DTP9O/

Ειναι αρκετα φθηνοτερο τοσο απο σκρουτζ οσο και απο την φθηνοτερη τιμη που το ειχε το αμαζον (κατα 20 λιρες σχεδον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγούν προσφορες αύριο πιστό ένα μέτριο week. Ίσος για καλο και δεν αγοράσαμε σαβούρα που δεν χρειαζόμασταν .. εγώ προσωπικά 2 πράγματα πήρα.. Webcam k tablet από γερμανία και 2 κολόνιες k 2 set με κρέμες από αγγλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...