Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ενδιαφέρουσες εικόνες


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 4 είναι αντανάκλαση της 1. Η τσάκιση που βλέπεις δεν είναι η ίδια λοιπόν. Στην 1 βλέπεις την τσάκιση της δεξιάς μασχάλης ενώ στην 4 βλέπεις την τσάκιση της αριστερής μασχάλης (τις βλέπεις από την ίδια μεριά επειδή είναι αντανάκλαση).

 

Δύο είναι οι κοπέλες και ένας ο καθρέφτης που βλέπουμε. Από τη μεριά του φωτογράφου υπάρχει άλλος ένας καθρέφτης απέναντι άσο τον πρώτο. Ο ένας καθρέφτης αντανακλάται μέσα στον άλλο επ' άπειρον. Για αυτό βλέπουμε πολλές κοπέλες και πολλούς καθρέφτες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • De@th L0rd

    1432

  • Unabomber

    1344

  • Thresh

    1318

  • viper2005

    1282

Αν και δεν ισχύει τότε εξηγήστε μου τη. Τσακιση που κάνει το φόρεμα στην πρώτη κοπέλα στο ύψος της δεξιάς μασχάλης που είναι σε ορθή γωνία ενώ στην 4 είναι ίσια

 

Ρε μη σκαλωνεις, ειναι διαφορετικα τα χερια.. Η τσακιση με ορθη γωνια ειναι στη δεξια της μασχαλη, ενω η ισια/διαγωνια τσακιση ειναι στην αριστερη ..! Εχουν 2 καθρεφτες δεξια και αριστερα και το πισω μερος του κεφαλιου της πρωτης αντανακλαται στον καθρεφτη στα αριστερα της!

η 4η κοπελα ειναι η πισω μερια της 1ης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω τη δεξιά παλάμη πάνω στο αριστερό μου χέρι και στην αντανακλαση θα έχω την αριστερή παλάμη πάνω στο δεξί χερι;Γιατί με τις κοπέλες 4 και 5 αυτό συμβαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 κοπέλες, η μία μπροστά είναι ξεκάθαρα η 1η, και 2 που κοιτάζονται μεταξύ τους -- είναι 2 γιατί αν παρατηρήσετε τα χέρια τους ΔΕΝ είναι σε ίδια στάση, έχουν καθίσει έτσι ώστε να φαίνεται σαν οφθαλμαπάτη οτι καθρεπτίζεται αλλα στην ουσία είναι άλλη κοπέλα, δείτε τα χέρια τους. 

 

Απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 κοπέλες, η μία μπροστά είναι ξεκάθαρα η 1η, και 2 που κοιτάζονται μεταξύ τους -- είναι 2 γιατί αν παρατηρήσετε τα χέρια τους ΔΕΝ είναι σε ίδια στάση, έχουν καθίσει έτσι ώστε να φαίνεται σαν οφθαλμαπάτη οτι καθρεπτίζεται αλλα στην ουσία είναι άλλη κοπέλα, δείτε τα χέρια τους. 

 

Απλό.

 

2 ειναι απλα η γωνια της φωτογραφιας δεν αφηνει να δουμε τη συγκλιση των χεριων στη 2η κοπελα, αν ανοιγε η γωνια θα ηταν ιδια σταση

edit: 2 ειναι.

 

tumblr_o3p27sRMG81r1thfzo5_1280.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ειναι απλα η γωνια της φωτογραφιας δεν αφηνει να δουμε τη συγκλιση των χεριων στη 2η κοπελα, αν ανοιγε η γωνια θα ηταν ιδια σταση

edit: 2 ειναι.

 

tumblr_o3p27sRMG81r1thfzo5_1280.jpg

 

 

Σωστός, δεν το είχα προσέξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.

3 δεν είναι για κανένα λόγο. Με τους καθρέπτες θα έχεις ζευγάρια ομοιότητας, που σημαίνει συνολικά άρτιο αριθμό ατόμων. Αν μετρήσεις 6 άτομα στη σειρά, θα δεις ότι τα 1α τρία με τα 2α τρία δεν είναι ζευγάρι ομοιότητας.

 

2 είναι όπως είπαν οι παραπάνω. Έχει καθρέπτη και από την άλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μη σκαλωνεις, ειναι διαφορετικα τα χερια.. Η τσακιση με ορθη γωνια ειναι στη δεξια της μασχαλη, ενω η ισια/διαγωνια τσακιση ειναι στην αριστερη ..! Εχουν 2 καθρεφτες δεξια και αριστερα και το πισω μερος του κεφαλιου της πρωτης αντανακλαται στον καθρεφτη στα αριστερα της!

η 4η κοπελα ειναι η πισω μερια της 1ης!

 

εγω ενα πραμα εχω να ρωτησω, ειστε ολοι τοσο μπουφοι η απλα το παιζετε; αντι να κοιτατε προσωπο και μαλλια κοιταται την τσακιση του δερματος στο τριτο τεταρτημοριο της φωτογραφιας; 2 διαφορετικες κοπελες υπαρχουν μονο μια ψηλη και μια κοντη οι υπολοιπες ειναι αντανακλασεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...