Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ενδιαφέρουσες εικόνες


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • De@th L0rd

    1432

  • Unabomber

    1344

  • Thresh

    1318

  • viper2005

    1282

θα είναι Ασιάτης γιατι εγώ μέχρι κύκλους μπορούσα να φτιάχνω με τον καπνό οταν κάπνιζα 

 

Αν καπνίζεις σε κλειστό χώρο με τεχνητό φωτισμό και τραβήξεις φωτό με ΦΙΛΜ κλασικό ενώ έχεις το τσιγάρο δίπλα, βγαίνουν όλο τέτοιες μαλακίες στις φωτό. Έχω αρκετές τέτοιες φωτό και δικές μου και άλλων. Κ δε με λένε Adams στο επώνυμο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tromaktiko4261.jpg

Στη φωτογραφία δεν απεικονίζεται ένας παπαγάλος, ούτε κάποιο άλλο είδος εξωτικού πουλιού. Κοιτάξτε καλύτερα.είναι το σώμα μιας...

 

γυναίκας, ολόκληρο ζωγραφισμένο με body painting

Νομίζετε πως αυτό που βλέπετε είναι ένας παπαγάλος ή κάποιο άλλο εξωτικό πουλί; Λυπάμαι, λάθος. Είναι ένας άνθρωπος, για την ακρίβεια το κορμί μιας γυναίκας, πάνω στο οποίο έχει αναπτύξει την τέχνη του ο Γιόχαν Στότερ, διάσημος και βραβευμένος καλλιτέχνης στο body painting.

Ο γεννημένος στην Ιταλία, Στότερ, είναι ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα παγκοσμίως στην τέχνη του body painting, ενώ είχε αναδειχτεί πρωταθλητής στο Παγκόσμιο του 2012. Οταν ανέβασε τη συγκεκριμένη φωτογραφία στην προσωπική ιστοσελίδα του στο Facebook, ούτε οι φίλοι του -που γνωρίζουν πόσο έχει τελειοποιήσει την τέχνη- δεν κατάφεραν να καταλάβουν τι απεικονίζει -η αλήθεια πως και να το ξέρεις ότι πρόκειται για ζωγραφική πάνω στο σώμα, δύσκολα μπορείς να το διακρίνεις.

«Νομίζω πως οι περισσότεροι δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν ότι πρόκειται για έναν άνθρωπο, ένα γυναικείο κορμί. Οι φίλοι μου ακόμα αναρωτιούνται πώς μου ήρθε και ανάρτησα στη «σελίδα» μου έναν παπαγάλο» δηλώνει ο ίδιος.
Η δουλειά του 36χρονου Στότερ, ο οποίος είναι και μουσικός -παίζει βιολί, κιθάρα και μπουζούκι- είναι πραγματικά εντυπωσιακή. Επενδύει μήνες στο σχεδιασμό των έργων του, ενώ για την τελική υλοποίηση χρειάζεται περί τις οκτώ ώρες ζωγραφικής πάνω στο σώμα του μοντέλου.

Ενα από τα πιο ξεχωριστά έργα του είναι ο βάτραχος, μια δημιουργία η οποία αποτελείται από πέντε -ζωγραφισμένα- ανθρώπινα κορμιά. 

 

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

BKBZkcYCAAERckv.jpg:large

 

 

 

Απάτη ο viper παντού

Πήρα τηλέφωνο και δεν το σηκώνει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...