Προς το περιεχόμενο

Uncharted 4: A Thief's End [PS4]


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το βιντεο δεν μπορεις να καταλαβεις και παρα πολυ καλα τα γραφικα. Αν δεν τα δεις απο την οθονη live οτι και πειτε δεν ισχυει. Εδω ακομα και το infamous 2nd son που ειδα σε εναν φιλο μου ειχε καλα γραφικα γενικα...Οταν θα βγει σιγουρα θα εχει εντυπωσιακα γραφικα, παντα ηταν το φορτε των UN.Aπο gameplay ελπιζω να εχει καινοτομιες..Αν και pc gamer πλεον, οταν βγει το UN4 λογικα θα νοικιασω ps4 για να το παιξω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απίστευτο gameplay , πραγματικά ασταμάτητη δράση. Η Naughty Dog ξεπερνά τον εαυτό της.

 

που το ειδες το απιστευτο, "copy paste" ειναι απο τα προηγούμενα, ολα αυτα τα εχουμε ξαναδει και ξαναπαιξει.

 

 

cinematic experience

D9m4F4Z.jpg

 

επισης

vMuTzix.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω δε χεστηκα με τα γραφικα παντως.

 

Εχει καποια τεχνικα στοιχεια που το κανουν να ξεχωριζει αλλα overall δεν τρελενεσαι κιολας.

 

Δεν ειναι οπως στο PS3 που ελεγες τα Multi και τα exclusives, γενικα εχει ανεβει πολυ ο πηχης των γραφικων.

 

Ειχε καποια ωραια νεα στοιχεια στο gameplay που μου αρεσαν.

 

Νωρις ειναι ακομα, σε ενα χρονο που θα βγει θα εχει βελτιωθει αρκετα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι νωρίς ακόμα,μια από τα ίδια μου φάνηκε με λίγο καλύτερα γραφικά.

 

Αυτό που θα ήθελα είναι να μειώσουν κατά πολύ το  shooting και να εστιάσουν περισσότερο στην ιστορία,γρίφους,εξερεύνηση κτλ.Πραγματικά δηλαδή,σκοτώνεις,σκοτώνεις και τελειωμό δεν έχουν οι εχθροί.Ένας λόγος που μου άρεσε πολύ το Tomb Raider ήταν ότι δεν είχε τόσο πολύ πιστολίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πονος BigBOSS χαλαρωσε.Μην το δειχνεις τοσο :P

 

Δεν χρεαζεται να φωτοσοπαρεις DF μετρησεις ,ουτε να επιλεξεις εικονες που σε βολευουν για να το δειξεις, φτανει που γραφτηκες στο ps4forums για να μας λες ποσο καλυτερα παιζεις στο pc σου τα παιχνιδια και μονο για αυτο :P

Οσο για το gameplay, ειναι αυτο που αποθεωνες παλιοτερα, ακομα πιο βελτιωμενο.

 

 

 

Γραφικα προσωπικα δεν εχω δει καλυτερα και περιμενουμε να δουμε πως θα ειναι στο τελος, μην ξεχναμε οτι το uncharted ξεκινησε καπως ετσι.

http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2010/346/c/7/uncharted_1_vs_uncharted_2_by_gtone339-d34pqrk.jpg

Kαι ειμαστε εδω

http://i.imgur.com/MFkIZZN.jpg

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το TR ηταν και open wolrd ομως. Τα uncharted δεν ειναι. Συμφωνω οτι θα ηταν πολυ καλο να μπουν περισσοτεροι γριφοι-εξερευνηση. Θα γινει αυτοματα πιο διασκεδαστικο. Στο TR ειχα πει ακριβως το ιδιο πραγμα. Επρεπε να ειχαν βαλει περισσοτερα tombs να μπορεις να εξερευνησεις, ειχε πολυ λιγα και ηταν και σχετικα ευκολα στην λυση τους. Πιο δυσκολα παζλ ειχε το god of war 3 συγκριτικα.

 

Για τα γραφικα και framerate θελω και εγω να πω δυο κουβεντες.

 

Νομιζω υπερβαλλετε για τα γραφικα του. Εγω τα βρισκω πολυ ομορφα, και ειναι κατα πολυ βελτιωμενα απο τα προηγουμενα.

 

Δεν ξερω τι εχετε στο μυαλο σας, δεν ξερω που ακριβως νομιζετε οτι θα φτασουνε τα games στην τωρινη γενια κονσολων, θα μας προτεινω να κατεβασουμε λιγο το πηχη και να μην hype-αριζομαστε τοσο πολυ με τα γραφικα που θα ερθουν, γιατι πολυ πιθανο να απογοητευτουμε με το αποτελεσμα. 

 

 

Γνωμη μου ειναι οτι δεν θα δουμε κατι το πολυ οααου απο αυτα που ηδη εχουμε. Μαλλον στην δυση των ps4/xbone, εκει μπορει να δουμε κατι που να ειναι οντως next gen.

 

Για το framerate, ελπιζω να το φτιαξει, γιατι στο βιντεο δεν φαινοταν να πηγαινει smooth.

 

1080p 60αρι χωρις downgrade και υποχωρησεις δεν παιζει απο οτι φαινεται. 1080p 30αρι το βλεπω. Αν σκεφτουν να το κανουν open world (που δεν νομιζω) παιζει να δουμε και 720p 30fps.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θα ήθελα είναι να μειώσουν κατά πολύ το  shooting και να εστιάσουν περισσότερο στην ιστορία,γρίφους,εξερεύνηση κτλ.Πραγματικά δηλαδή,σκοτώνεις,σκοτώνεις και τελειωμό δεν έχουν οι εχθροί.Ένας λόγος που μου άρεσε πολύ το Tomb Raider ήταν ότι δεν είχε τόσο πολύ πιστολίδι.

Συμφωνω αυτο ειναι που  με χαλαει στα uncharted.Λιγο περισσοτερο γριφους και εξερευνηση.

Γενικα μεχρι το 3 κατι εκαναν αλλα δεν ειναι αρκετο.Ελπιζω να εχουν παρει μαθηματα απο το the last of us.

 

Alex21121988 το Tomb raider δεν ειναι open world απλα εχει περισσοτερες εναλλακτικες απο καποιους χωρους των uncharted(ειδικα σε συγκριση με το πρωτο,γιατι καποια σημεια στο 3 ειναι αρκετα ανοιχτα).Kατι που φαινεται να βλεπουμε περιπου και στο νεο uncharted.

720p ειναι απιθανο.

Εγω πονταρω στο 1080p30 με καπως πιο ανοιχτους χωρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Alex21121988 το Tomb raider δεν ειναι open world απλα εχει περισσοτερες εναλλακτικες απο καποιους χωρους των uncharted(ειδικα σε συγκριση με το πρωτο,γιατι καποια σημεια στο 3 ειναι αρκετα ανοιχτα).Kατι που φαινεται να βλεπουμε περιπου και στο νεο uncharted.

720p ειναι απιθανο.

Εγω πονταρω στο 1080p30 με καπως πιο ανοιχτους χωρους.

Kατσε ρε συ. Αν δεν ειναι open world το TR, το ac, το far cry κτλ, τοτε ποιο ειναι? 

 

Οπως το ερμηνευω εγω open world ειναι: Ειμαι σε ενα χαρτη(μικρο ή μεγαλο), μπορω να παω οπου θελω, σε οποια περιοχη θελω, και το μονο που με εμποδιζει στην ουσια, ειναι το level μου ή ο εξοπλισμος μου, που με εμποδιζει να πατησω σε ενα μερος. Περα απο αυτο ομως, δεν κινουμαι γραμμικα οπως τα uncharted αλλα παω οπου θελω, περα απο τα missions οπου εκει κατευθυνεσαι αναγκαστικα.

 

Ακομα και το uncharted 3 ναι μεν μπορουσες να παρεις ενα διαφορετικο ''μονοπατι'' ας το πω ετσι, αλλα δεν σου εδινε και πολλες εναλλακτικες και ηταν linear game οσο δεν παει. 

 

Εξηγησε μου πως το ερμηνευεις το open world γιατι μπορει αλλο να ηθελεις να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιοριζει ενω σου δινει την ψευδαισθηση του open ,σαν το crysis 1 ενα πραγμα.

Αν με ρωτας εγω το προτιμω αυτο απο το εντελως open, τυπου sandbox games.

Το ιδανικο για μενα ειναι αυτο.

Καπως ετσι κτλβ οτι θα ειναι και το uncharted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα πως το εννοεις. Ακομα και ψευδο open να ειναι, δεν θα με χαλασει καθολου. Πρεπει να μας δωσει περισσοτερους τροπους προσεγγισης για να μην γινεται επαναλαμβανομενο-βαρετο. Εγω ας πουμε περιμενω πως και πως το mgs phantom pain για αυτον ακριβως τον λογο. 

 

Το shooting του Uncharted 4 ειναι last of us, κατι που μου αρεσει. Γενικα η nd ειναι μανουλα σε αυτα, αποκλειεται να βγει κατι κακο, στο gameplay ή στην αισθηση που θα σου δινει στο τελος. Θα δουμε και αλλα πραγματα σιγουρα. Το μονο που δεν θελω να γινει, ειναι να πιεστουν απο την Sony να το βγαλουν πιο γρηγορα. Και delay να φαει δεν εγινε και τιποτα. Το θεμα ειναι να παρουμε κατι ποιοτικο στο τελος.

 

Αν θυμαστε και το Last of us ηταν να βγει νωριτερα αλλα εφαγε restart απο τους δημιουργους του, διοτι καποια πραγματα τους φανηκαν καπως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πονος BigBOSS χαλαρωσε.Μην το δειχνεις τοσο :P

 

Δεν χρεαζεται να φωτοσοπαρεις DF μετρησεις ,ουτε να επιλεξεις εικονες που σε βολευουν για να το δειξεις, φτανει που γραφτηκες στο ps4forums για να μας λες ποσο καλυτερα παιζεις στο pc σου τα παιχνιδια και μονο για αυτο :P

Οσο για το gameplay, ειναι αυτο που αποθεωνες παλιοτερα, ακομα πιο βελτιωμενο.

 

 

 

Γραφικα προσωπικα δεν εχω δει καλυτερα και περιμενουμε να δουμε πως θα ειναι στο τελος, μην ξεχναμε οτι το uncharted ξεκινησε καπως ετσι.

http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2010/346/c/7/uncharted_1_vs_uncharted_2_by_gtone339-d34pqrk.jpg

Kαι ειμαστε εδω

http://i.imgur.com/MFkIZZN.jpg

 

Δεν εχεις δει καλυτερα γραφικα??? Μαλλον δεν εχεις παιξει ουτε 1 παιχνιδι στο pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεχνικα το παιχνιδι ειναι απιστευτο!και χανει και πολυ απο το youtube..ολη η μαγεια ειναι στην λεπτομερεια που σε καμια περιπτωση δεν περναει μεσα απο τα βιντεο που βλεπουμε..υπαρχει εστω και ενας gamer που να μην εμπιστευεται την dog τουλαχιστον στο τεχνικο τομεα?γιατι τα αλλα το δεχομαι οτι ειναι θεμα γουστου..δεν σας εχει πεισει η πορεια της τοσα χρονια?επισης αν ειχε να κρυψει κατι θα εδειχνε 15 λεπτα gameplay?μηπως λεω μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι οταν καθεστε και μετρατε frames δυο σχεδον χρονια πριν βγει το game???παμε λιγο κατα διαολου η ειναι η ιδεα μου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ Butthurt από pc-one fanboys παντού, χαλαρώστε λίγο, σε κάποιους απο μας πέσανε τα σαγώνια,οι υπόλοιποι παγωτάκια και βάφλες για να χαρούν...

παιχνιδάρα φαίνεται, κρατάει κάποια sneaky/stealth elements όπως τα προηγούμενα και προσθέτει και όλας με το enviroment(φυτά για κρύψιμο κτλπ)

τα γραφικά απλά δεν υπάρχουν κάπου αλλού, λογικά θα τα μειώσουν λίγο μέχρι το release για Steady 30fps performance 1080p.αλλα πάλι περιμένω top notch να είναι

naughty gods....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις δει καλυτερα γραφικα??? Μαλλον δεν εχεις παιξει ουτε 1 παιχνιδι στο pc...

Εχω παιξει σε υπερτουμπανα και σε αυτο το genre δεν υπαρχει κατι ανωτερο.

Το Tomb Raider ειναι game με ps3 assets σε οποιαδηποτε version και αν το παιξεις ,οποτε και μαθηματικα να το δεις δεν βγαινει.

Το U4 εχει βαση σε πολυ ανωτερο Hardware(ps4).

Οταν βγει Tomb raider με βαση τα καινουρια συστηματα και οχι τα ps360 το ξανασυζηταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...