Προς το περιεχόμενο

Uncharted 4: A Thief's End [PS4]


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παιχνιδι σαφεστατα θα βελτιωθει ειδικα στον οπτικο τομεα.Naughty dog ειναι αυτη και δεν προκειται να παρουσιασει τιποτα το μετριο τουλαχιστον στον οπτικο τομεα.Τα γραφικα του demo οχι απλα δεν εντυπωσιαζουν αλλα νομιζα οτι μου κανουν πλακα στην αρχη.Τωρα πως καποιοι μεινατε με ανοιχτο στομα και με σαγονια κατω ενας Θεος το ξερει.Δηλαδη στην τελικη εκδοση θα παθετε εμφραγμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole λεω οτι το τελικο αποτελεσμα θα ειναι σιγουρα αριστο στον τεχνικο τομεα.Οταν αυτη η εταιρεια παρουσιαζε τετοια γραφικα στο ps3 προφανως στο 4 θα παρουσιασει κατι πολυ καλυτερο απο αυτο που εδειξε στο demo.Δεν ειναι θεμα προσδοκιων φιλε μου,τα γραφικα του demo δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.Κατεβαζω τωρα του pds το demo απο το mega.co διοτι του youtube οσο να'ναι ειναι της πλακας τα βιντεο.

 

Edit:Το ειδα και απο το ασυμπιεστο βιντεο.Θα παω να φορεσω γυαλια γιατι τα ματια μου οντως εχουν προβλημα και το σαγονι μου ειναι ακομα στη θεση του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο σε συγκριση με τι?

Με το τι περιμενουμε να δειξει η ND στο ps4 μεχρι το τελος της ζωης του?Μπορει.

Oπως αντιστοιχα το uncharted1 δεν ηταν τπτ το ιδιαιτερο σε συγκριση με το U3 και το TLOU.

 

Σε συγκριση με το τι εχουμε δει μεχρι σημερα σε αυτο το genre?H διαφορα ειναι πολυ μεγαλη.Σε poly count τα μοντελα εχουν τεραστια διαφορα, οπως και η ποιοτητα της βλαστησης σε συγκριση πχ με το TR(δεν θα μπω στην διαδικασια ποσταρισματος εικονων, αλλα με ενα search θα δεις οτι ενδεικτικα η παλαμη στο μοντελο της λαρας δεν ειχε ουτε το 1/4 των πολυγωνων της παλαμης του drake στο U4 και αυτο ειναι ο κανονας για ολο το μοντελο).

Θα ειναι ανωτερο τους επομενους μηνες αλλα ακομα και ετσι ειναι σουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι super δεν ειναι σε καμια περιπτωση.Super ηταν το infamous 2 που βρωμαγε Next Genιλα το γραφικο του.Αυτο το θεαμα δεν ειναι super σε καμια περιπτωση.Τελος παντων η τελικη εκδοση αποκλειεται να ειναι αυτη,για κανεναν λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι super δεν ειναι σε καμια περιπτωση.Super ηταν το infamous 2 που βρωμαγε Next Genιλα το γραφικο του.Αυτο το θεαμα δεν ειναι super σε καμια περιπτωση.Τελος παντων η τελικη εκδοση αποκλειεται να ειναι αυτη,για κανεναν λογο.

Το second son μηπως εννοεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το second son εννοω,λαθος μου.Εκεινο με το που το εβλεπες δε γινοταν να πεις κατι αρνητικο για τον οπτικο του τομεα ή εστω να πεις οτι μπορει και καλυτερα.Το demo του uncharted ομως δε μπορεις να πεις οτι σου κοπηκε και η χολη.Δεν ειναι αυτο το παραπανω που μας εχει συνηθισει η ND στα γραφικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι κάποιους να είχαν "λυσσάξει" με τα αρνητικά που έβλεπαν στο Second Son ή το φαντάστηκα; :P


αμα εβαφαν φωσφοριζε το μαλι του ντρεικ θα ηταν και αυτο πραγματικα νεξτ τζεν :P

Ισως δεν είναι αρκετά emo or hipster για next gen  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shootbang
one-liners
setpieces

 

Ολα τα παραπάνω με gameplay σε auto-pilot, με χλιαρή παράδοση αυτου (το ελάχιστο που διαθέτει) με παντελή έλλειψη φαντασίας σε όλους τους τομείς...

Αρτος και θέαμα, το non-game στο μεγαλείο του.

Χιλιες φορές να παίξω μια μετριότητα οπως το Shadows of the Damned, μπορεί να μην είναι ΑΑΑ !1!1!!11 τιτλος αλλά τουλάχιστον έχει μια άποψη ρε πστ και εναν χαρακτήρα...

Όσο θα υπάρχουν χρήστες που θα δίνουν λεφτα σε τιτλους οπως Assasin's Creed και Uncharted, τόσο θα κυριαρχεί η non-gameplay "κινηματογραφικότητα" υπο την μορφή τέτοιων "videogame"...

 

Και μετά απορούμε πολλοί γιατί το συγκεκριμένο χόμπι πάσχει παντελή έλλειψη φαντασίας και πρωτοτυπίας τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shootbang

one-liners

setpieces

 

Ολα τα παραπάνω με gameplay σε auto-pilot, με χλιαρή παράδοση αυτου (το ελάχιστο που διαθέτει) με παντελή έλλειψη φαντασίας σε όλους τους τομείς...

 

Αρτος και θέαμα, το non-game στο μεγαλείο του.

 

Χιλιες φορές να παίξω μια μετριότητα οπως το Shadows of the Damned, μπορεί να μην είναι ΑΑΑ !1!1!!11 τιτλος αλλά τουλάχιστον έχει μια άποψη ρε πστ και εναν χαρακτήρα...

 

Όσο θα υπάρχουν χρήστες που θα δίνουν λεφτα σε τιτλους οπως Assasin's Creed και Uncharted, τόσο θα κυριαρχεί η non-gameplay "κινηματογραφικότητα" υπο την μορφή τέτοιων "videogame"...

 

Και μετά απορούμε πολλοί γιατί το συγκεκριμένο χόμπι πάσχει παντελή έλλειψη φαντασίας και πρωτοτυπίας τα τελευταία χρόνια.

Γνωριζεις φανταζομαι red οτι σε πολλα πραγματα συμφωνουμε, μου αρεσει ο τροπος που γραφεις και πως καυστικα σχολιαζεις τα κακως κειμενα ενος game με ατακες-χιουμορ κτλ.

 

Θα ηθελα να κανουμε μια συζητηση πανω σε αυτο γιατι πιστευω πως εχεις καλη αποψη(απο αυτα που διαβαζω στα μνματα σου) περι gaming.

 

Εχω καλο pc, ps4 και περιμενω halo για να παω για xbone. Ειμαι με ολα δηλαδη, ουτε fanboy ουτε τιποτα τετοιο. Οτι γουσταρω και θεωρω οτι θα περασω καλα μαζι του, το αγοραζω.

 

Στο θεμα μας μετα τον προλογο μου.

 

Το αδικεις παρα πολυ το Uncharted κατα την γνωμη μου. Διαβαζα και πριν το post σου και λεω δεν παιζει τρολαρει. Δεν ειμαι υπερασπιστης κανενος και τιποτα. Αν κατι με χαλαγε θα το ελεγα, δεν υπαρχει περιπτωση. Και εγω ειμαι παρορμητικος, εχω τα κολληματα μου, οπως ολοι μας, καποια games τα γουσταρω καποια οχι. Μερικες φορες υπερβαλλω, τωρα πιστευω πως το κανεις και εσυ αυτο.

 

Δεν σου αρεσει το genre να φανταστω?

 

Γιατι το Uncharted ειναι ενα παιχνιδι που πραγματικα περνας καλα μαζι του. Δεν θελεις να το αγορασεις? Νοικιασε το, δωσε 2-3 ευρω και ολα καλα. Θα το εχεις τερματισει με μια καθισια πιθανον, ετσι ειναι το game. (no offence)

 

 

 

Τωρα μου πεταξες και το Shadows of the Damned, το οποιο ειχα την ατυχια να παιξω καποτε και με διελυσες. 

 

 

Για τα ac επειδη εχω διαβασει και τα βιβλια, επισης το αδικεις, αν και εκει βγαζει τα ματια της η ubi, το εχει κανει cod κατα καποιον τροπο. Υπαρχουν ατομα μεσα στην ubi που εχουν μερακι και βλεπεις δουλεια απο πισω. Τωρα αν τους πιεζουν και στο τελος βγαινει οτι βγαινει, εκει καπου χανεται οτι φτιαχνεται.

 

EDIT: Τελος θελω να σε ρωτησω τι σου αρεσει να παιζεις. Γιατι γενικα δεν εχω καταλαβει τι σου αρεσει. Ειχα διαβασει σε ενα ποστ σου, οτι πχ δεν σου αρεσουν τα games -ταινιες (heavy rain,beyond two souls) αλλα απo oτι εχω καταλαβει σου αρεσει το mgs. Αυτο δεν καταλαβαινω πως συμβαδιζει με τα λεγομενα σου. Εκτος αν καταλαβα λαθος. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι κάποιους να είχαν "λυσσάξει" με τα αρνητικά που έβλεπαν στο Second Son ή το φαντάστηκα; :P

 

Ισως δεν είναι αρκετά emo or hipster για next gen :P

Ελπίζω να μην εννοείς εμένα. Εγώ έλεγα οτι για να πετύχουν το οπτικό αυτό αποτέλεσμα δωσαν μια πόλη χωρίς κόσμο, δεν μίλησα για τα γραφικά του που τα θεωρώ εκπληκτικά.

 

 

 

Edit προς Rouxlas:Και το last if us και το tomb raider είναι μακράν καλύτερα παιχνίδια των uncharted.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...