Προς το περιεχόμενο

Uncharted 4: A Thief's End [PS4]


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

red συμφωνώ στα 99,9% στα όσα λες (που πραγματικά είναι εύστοχα και διατυπωμένα έξυπνα  :-D) και νομίζω ότι και οι περισσότεροι fans του Uncharted δεν θα σου πουν ούτε ότι έχει καλό platforming ούτε καλό shooting (το θεωρώ μάλιστα και άσχημο σε σχέση με άλλα 3rd person)...προσωπικά τα γουστάρω τα Uncharted λόγω τοποθεσιών, αυτό το "treasure hunting" συναίσθημα (τρελός fan Tomb Raiden ανέκαθεν) που δεν βρίσκεις σε άλλα games στις μέρες μας αλλά και το κινηματογραφικό feeling που σου δίνει (η σκηνή με το τραίνο στο Uncharted 2 πραγματικά αξέχαστη)...επίσης πάντα τα Uncharted ήταν τεχνικά και οπτικά εντυπωσιακά αλλά και με τίμιο online (το Uncharted 2 το είχα λιώσει)

 

πάντως μου κάνει εντύπωση που δίνεις τόση βάση σε λεπτομέρειες (και καλά κάνεις δεν το συζητώ) που δίνουν ή όχι ρεαλιστικότητα και ταυτόχρονα γουστάρεις τρελά τα MGS με σκηνικά του style με εντοπίζει ένας φρουρός και κάνω γύρω γύρω το τοιχάκι μέχρι να το "ξεχάσει" και με κυνηγάει ολόκληρο στρατόπεδο αλλά τρέχω στην πόρτα που πρέπει να μπω και ξαφνικά δεν με κυνηγάει κανένας (δεν μιλάω για το τελευταίο MSG που δεν το έχω δει ακόμα)

 

epic σεντονάρα btw  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δωστε μου ο καθενας τα 5 καλυτερα παιχνιδια για σας ολων των εποχων, να σας τα βγαλω σε ενα αναλογο κειμενο(σαν του Red) πατατες ολα, με σωστα επιχειρηματα. :P

 

Ολα τα παιχνιδια ειναι περιορισμενα(εως ανυπαρκτα) σε καποιους τομεις και επικεντρωνονται σε αλλους.Γιατι...ετσι ειναι. :), αλλιως θα ειχαν ολα το ιδιο gameplay.

Tα 5 καλυτερα δικα μου παιχνιδια συγκρινομενα με το βασικο gameplay των sims, ειναι ελλιπεστατα και της πλακας.

Ετσι κρινουμε εναν τιτλο?Οχι.

 

Οποιος θελει...σκαλα για να κανει platforming θα παει στο the last of us.Oποιος θελει να ειναι πιθηκι-τζακ νορις θα παει στα uncharted.H ιδια εταιρια τα βγαζει και αυτο ειναι η μεγαλυτερη αποδειξη οτι ειναι θεμα επιλογης.Οχι ανικανοτητας τυπου δεν μπορω να κανω σωστο platforming, αρα σου δινω αυτο του uncharted.

Αυτο ειναι το uncharted αρεσει δεν αρεσει και καλο ειναι να παραμεινει ετσι τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα εχω να πω, οποιος δεν ενθουσιαστηκε απο τα γραφικα ας μου πει με ποιου παιχνιδι τα γραφικα ενθουσιαστηκε? Θα τρελαθω τελειως. Και γω ντεμεκ PCakias ειμαι (ρωτηστε και τον pds, θα με θυμαται :P) αλλα ρε παιδες, τα γραφικα και το art direction ειναι πανεμορφα, τι συζηταμε. Τωρα αν ειναι τα καλυτερα η τα 2α καλυτερα η αν υπαρχει παιχνιδι με καλυτερα γραφικα λιγη σημασια εχει. 

 

Οσο για σενα pds, θυμασαι περσι που μου λεγες για το UC3 πως εχει καλυτερα γραφικα απο το crysis3, και διαφωνουσα (και με λεγες και fanboy γιαυτο :P). E τωρα μπορεις να το πεις ελευθερα, το UC4 απο γραφικα ειναι στο TOP. Για να γινει και ουσιαστικη συζητηση θα πρεπει και οι fanboys της μιας η της αλλης να γινουν λιγο πιο αντικειμενικοι. Δεν ξερω τι παραπανω περιμενατε να δειτε οι PCακηδες απο γραφικα για να πειτε wow, ειδικα οταν μιλαμε για μια κονσολα με "μετρια" specs οσο το ps4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα εχω να πω, οποιος δεν ενθουσιαστηκε απο τα γραφικα ας μου πει με ποιου παιχνιδι τα γραφικα ενθουσιαστηκε?

 

ας πούμε του Witcher 3, τουλάχιστον προ υποβάθμισης, εάν έγινε και στο pc, ειναι μιλια ή έστω μια κατηγορια ανώτερα και ειναι και ανοιχτού κόσμου.

2504400-7932559264-23989.gif

 

Ούτε φυσικά παιχνιδια σαν το MGS5 έχουνε να ζηλέψουνε κάτι.

 

Οι pc ακηδες τιποτα δεν περιμέναν, η "θυρα 7" του ps4 περιμενε να δει γραφικά επιπέδου cgi βιντεο e3 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.enternity.gr/Article/Games/Digital-Foundry/Uncharted-4-%CE%A4%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%AC%CE%BB%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%BB%CF%80%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5;/27436.html

 

Ωραιο αρθρο.Διαβαστε το.Για τα περι καλυτερων γραφικων απο crysis 3 και ποιο παιχνιδι ειναι πιο εντυπωσιακο δε σχολιαζω.Οταν πιστευεις τετοια πραγματα κανεις δε μπορει να σε βγαλει απο τη γυαλα που ζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας πούμε του Witcher 3, τουλάχιστον προ υποβάθμισης, εάν έγινε και στο pc, ειναι μιλια ή έστω μια κατηγορια ανώτερα και ειναι και ανοιχτού κόσμου.

 

 

2504400-7932559264-23989.gif

 

 

Ούτε φυσικά παιχνιδια σαν το MGS5 έχουνε να ζηλέψουνε κάτι.

 

Οι pc ακηδες τιποτα δεν περιμέναν, η "θυρα 7" του ps4 περιμενε να δει γραφικά επιπέδου cgi βιντεο e3 :-D

Μην βάζεις τέτοια gifs εδώ μέσα γιατί θα γίνει κάνας σεισμός και θα σπάσει ο ''ψεύτικος κόσμος'' του UC που ζούνε μερικοί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βάζεις τέτοια gifs εδώ μέσα γιατί θα γίνει κάνας σεισμός και θα σπάσει ο ''ψεύτικος κόσμος'' του UC που ζούνε μερικοί :P

Κακά τα ψέματα όμως τα gameplay trailer του TW3 που μας έχουν δείξει πρόσφατα ούτε καν φτάνουν το επίπεδο του trailer που ανέβασε gif ο BigBoss.

 

Από το gameplay που δείξανε κρατάω τα απίστευτα animation, level design και stealth gameplay. Είναι ένα αρκετά βελτιωμένο Uncharted το οποιο έμαθε αρκετά από το TLOU απ' ότι φαίνεται, can't wait!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας πούμε του Witcher 3, τουλάχιστον προ υποβάθμισης, εάν έγινε και στο pc, ειναι μιλια ή έστω μια κατηγορια ανώτερα και ειναι και ανοιχτού κόσμου.

2504400-7932559264-23989.gif

 

Ούτε φυσικά παιχνιδια σαν το MGS5 έχουνε να ζηλέψουνε κάτι.

 

Οι pc ακηδες τιποτα δεν περιμέναν, η "θυρα 7" του ps4 περιμενε να δει γραφικά επιπέδου cgi βιντεο e3 :-D

 

Το Witcher 3 εμένα με εντυπωσιάζει εν μέρη, με χαλάει πολύ η τρίχα και γενικά ο Geralt. Εκεί δεν έπεσε καλή δουλειά στα γραφικά πιστεύω. 

 

Τo UC4 ήταν εντυπωσιακότατο, και λόγος αγοράς PS4. Φύγαμε του χρόνου, άντε γεια! :D

 

Υ.Γ. PC Gamer είμαι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας πούμε του Witcher 3, τουλάχιστον προ υποβάθμισης, εάν έγινε και στο pc, ειναι μιλια ή έστω μια κατηγορια ανώτερα και ειναι και ανοιχτού κόσμου.

 

 

Ούτε φυσικά παιχνιδια σαν το MGS5 έχουνε να ζηλέψουνε κάτι.

 

Οι pc ακηδες τιποτα δεν περιμέναν, η "θυρα 7" του ps4 περιμενε να δει γραφικά επιπέδου cgi βιντεο e3 :-D

Mα το witcher 3 δεν εχει βγει. Θα μου πεις, ουτε το uncharted εχει βγει, δεκτον, αλλα και παλι, δεν ηταν αυτο που ειπωθηκε. Ειπε καποιος πριν οτι οποιοδηποτε PC game εχει καλυτερα γραφικα, πραγμα που δεν ισχυει. Πλεον το PS4 εχει φτασει σε ενα επιπεδο που ασχετος αν εχει τα καλυτερα η οχι γραφικα, ειναι τοσο καλα ουτως η αλλος που δεν χρειαζεται να ασχολεισαι αλλο με αυτα. Ισα ισα, εγω πολυ περισσοτερο θεωρω την αυξηση των fps σημαντικη πλεον, μιας και προσδιδει πολυ περισσοτερους ποντους στο gameplay

 

Kαι εν τελει εστω να δεχτω οτι το witcher3 θα εχει καλυτερα γραφικα, που αποτι φαινεται απο το gif ισχυει. Και λοιπον? Κανει λιγοτερο εντυπωσιακα η λιγοτερα καλα τα γραφικα του uc4?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε ότι το trailer ήταν από Ps4 και όχι από PC..

Δεν νομίζω να κάνουν showcase την έκδοση των κονσολων σε οποιοδήποτε trailer. Όλα τα gameplay trailer είχαν ovelay από Xbox controller, που σημαίνει ότι 99% ήταν η PC έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά περίμενε να δεις τέτοια textures εσύ στο τελικό παιχνίδι.Τα σαγόνια θα μαζεύεις.Εντάξει το θέμα δεν είναι τώρα το Witcher 3 αλλά το Uncharted 4, το οποίο οκ, έχει τούμπανα textures και δυνατό foliage αλλά ως εκεί.Τα βράχια ας πούμε βγάζουν Ps3-ίλα σε μένα και γενικά δείχνει να έχει ένα φίλτρο θολούρας, πρέπει να χρησιμοποιούν FXAA/MLAA και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά περίμενε να δεις τέτοια textures εσύ στο τελικό παιχνίδι.Τα σαγόνια θα μαζεύεις.Εντάξει το θέμα δεν είναι τώρα το Witcher 3 αλλά το Uncharted 4, το οποίο οκ, έχει τούμπανα textures και δυνατό foliage αλλά ως εκεί.Τα βράχια ας πούμε βγάζουν Ps3-ίλα σε μένα και γενικά δείχνει να έχει ένα φίλτρο θολούρας, πρέπει να χρησιμοποιούν FXAA/MLAA και εδώ.

Συμφωνω, και τα ειδα αυτα επειδη ΚΟΙΤΑΞΑ για αυτα. Τα γραφικα πρεπει να επιτελουν το σκοπο τους, και ο σκοπος δεν ειναι να εχεις μεγεθυντικο φακο για να ψαχνεις τις ατελειες να κανεις συγκρισεις. Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι θα προσεξεις εν ωρα gameplay τα βραχια που βγαζουν ps3ιλα (που συμφωνω οτι ετσι ειναι) η εισαι υπερβιονικος η μας κοροιδευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σκαρφαλώνεις κλπ, τι παρατηρείς εσύ ; Τις τρίχες στην κεφαλή του χαρακτήρα ; Εννοείται ότι θα δεις τα πάντα στο περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...