Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Winamp


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά,αντικειμενικά πλέον είναι ένα πρόγραμμα που δεν κάνει τίποτα παραπάνω από τα περισσότερα....τώρα επειδή κάποιοι είναι συναισθηματικά δεμένοι μαζί του δεν σημαίνει το ότι όποιος βγεί και πει "δεν θα μας λείψει" είναι απο τα παιδάκια της νεολαίας που δεν τα πρόλαβαν και δεν τα εκτιμούν,έλεος αν είναι δυνατόν λόγο του ότι ήταν απο πολύ παλιά να πρέπει όλοι ντέ και καλά να το έχουμε σε υπόληψη.

και εγώ το θυμάμαι που είμαι 20(απο 8 είχα PC) και το δούλευα αλλά εντάξει έχουν βγεί και πολύ καλύτερα......

 

Σίγουρα έχει δίκιο αλλά μετά από δέκαπεντε χρόνια το χέρι πάει πραγματικά μόνο του στα κουμπιά του winamp. Σε παρόμοιες εφαρμογές σκέφτεσαι λίγο τι θα κλικάρεις. Γενικά winamp = άνεση, απλότητα, απόλαυση μουσικής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 248
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μια δεκαετία ήταν συνώνυμο του Mp3.

Είναι το πρόγραμμα που βασίστηκαν και εξελίχθηκαν όλα τα σύγχρονα Mp3 players.

Θα κρατήσω την τελευταία έκδοση καθαρά για συναισθηματικούς λόγους.

R.I.P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά σηματοδοτεί το τέλος μιας εποχής..

Εφαρμογή σύμβολο
που ητανε must να υπαρχει στο cd/dvd που ειχε ο καθενας για μετά το format,
μαζι με αλλες οπως acdsee, windvd, winzip, winmx, nero κτλ.. κτλ..

Goodbye winamp. :fear:
 RIP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποσα σπιτικα παρτυ ειχα παει και το προγραμμα το εκανα μεσω winamp...

Ποσοι απο μας καναμε τους ψευτοdeejays και το παιζαμε πρωτες μουρες σε φιλους και σε γκομενακια!αχαχαχχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κρίμα όντως! Άπαιχτο πρόγραμμα και η λειτουργία για να κάνει automix τα τραγούδια σε δευτερόλεπτα που επέλεγες εσύ νομίζω το πέταξε στην κορυφή. Δεν ξέρω κανένα άλλο πρόγραμμα που μπορεί να το κάνει αυτό. (automix)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με πληροφορίες της ιστοσελίδας TechCrunch, η AOL βρίσκεται σε συζητήσεις με τη Microsoft, για μια πιθανή εξαγορά του Winamp από την γνωστή εταιρεία. Σύμφωνα με την ιστοσελίδα, οι δύο εταιρείες βρίσκονται σε συζητήσεις για την τιμή του deal, με τη συμφωνία να μην είναι σίγουρο πως θα ολοκληρωθεί, αποτελώντας περισσότερο «πόθο» της AOL. Οι πληροφορίες θέλουν και το Shoutcast να αποτελεί μέρος μιας πιθανής συμφωνίας, με τις πληροφορίες του TechCrunch να θέλουν το κλείσιμο της υπηρεσίας να ανακοινώνεται μέσα στην επόμενη εβδομάδα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το winamp δεν είναι ένα πρόγραμμα. Εϊναι θρησκεία. Είναι statement, σαν να λέμε VIM ή EMACS. 

 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ συνέχεια ακόμα. Επι 10 χρόνια ακριβώς το ίδιο, με το αγαπημένο μου skin studio sunico. Δεν μπορώ να φανταστώ υπολογιστή που να μην το έχει περασμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mp3 tagging, mp3 library, cd ripping και mp3 conversion μέσω winamp; εχμμ... :shock:

 

ECg0uHDCAjAzXpo7_hIMq_AGKzF3YSSh3KvQ_CG1

 

Haters gonna hate but JustinBiebers gonna believe anyway.. :P :-D
Πάρτε τώρα και μερικά εναλλακτικά players, πραγματικά lightweight.

 

Xion Audio Player - http://www.xionplayer.com/

Σκέτη αντιγραφή του winamp, με dockable μπαρα, δέχεται skins & plugins, portable zip, μόνο 8mb ram)

 

GOM Audio - http://audio.gomlab.com/eng/

Μικρό αδερφάκι του GOM Media Player. Πολύ ελαφρύ, υπάρχουν κάμποσα skins (deviantart), πολύ απλό interface.

 

1by1 - http://mpesch3.de1.cc/1by1.html#dwn

180k download (το 150k exe είναι portable). Old school σχεδιασμός, το πιο responsive player.

 

XMplay - http://www.un4seen.com/

(*αναφέρθηκε σε προηγούμενη σελίδα) Αστεία ελαφρύ, μικρό και δυνατό. Της εταιρίας που φτιάχνει το bass.dll.

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R.I.P.

 

Κακό νέο. Μου χάλασε τη μέρα (όση έμεινε δλδ). Ας είναι καλά οι άχρηστοι χαρτογιακάδες της AOL...

Ξέρω ένα τρόπο να σου φτιάξει η ημέρα...

 

 

καβάλα το hyundai, φούλαρε το & δώστου ταξίδι στην ΝΕΟ Αθηνών-Πατρών...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1998,16 χρονων και μετα απο πολυ κοπο των γονιων μου μου παιρνουν το 1ο μου pc.(pentium 2-νομiζω στα 350mhz,64 ram,diamond viper 3300,soundblaster 128,elite mobo,4 Gb seagate Hdd-360000 δραχμες)και αφου εβαλα μονος τα win98 και εκανα μια μερα να σετταρω drivers χειροκινητα για την καρτα ηχου που εκανε conflict με το scanner (!),επιτελους μπηκα επιφανεια εργασιας.το πρωτο download με τη συνδεση της Internet Hellas,ηταν ενα μικρο προγραμματακι.φιλοι dj's μεγαλυτεροι ειχαν παθει σοκ με το νεο πρωτυπο τοτε του mp3 και λεγαν πως ηταν μουσικη επανασταση ως προς το χωρο αποθηκευσης κ ταξινομησης μολις ειχε ξεκινησει.Θυμαμαι οταν πρωτοανοιξε το winamp το welcome intro κ στο τελος το αρνι να βελαζει!!!απο τοτε και μεχρι την αφιξη του itunes,ακουγα καθε φορα πρωτο απολα το ιδιο βελαγμα μετα απο καθε φορματ..

 

Μακρυγορησα,αλλα θα μου λειψει και εμενα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...