Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Winamp


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξ. Δεν χρειαζόταν κάποια καλυτέρευση κάπου.

Άρα κατέβασμα ότι υπάρχει, και ότι Skin υπάρχει.. και ζωή από αυτά. Όπως χρόναι τώρα χρησιμοποιούσα την προηγούμενη έκδοση με το φανταστικό MMD plugin, και δεν χρειαζόμουν καν την Latest.

80 χρόνια Winamp ακόμα για πλάκα.. δε πα να βάλουν και απαγορευτικό στον Agent.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, ούτε καν θυμάμαι πότε το εγκατέστησα για πρώτη φορά στα θρυλικά Windows 95. Από την πρώτη στιγμή το συμπάθησα καθώς μου θύμιζε κάτι από την δοξασμένη 16μπιτή εποχή των οικιακών υπολογιστών με τους οποίους μεγάλωσα (ειδικά το κλασσικό skin του!).

 

Καλύτερη έκδοση πράγματι η 2, από εκεί και πέρα προσπάθησαν να το κάνουν "πλατφόρμα", βάρυνε και συν το χρόνο έχασε την αίγλη του.

 

Στην αρχή όταν ακόμα το MP3 δεν ήταν ιδιαίτερα γνωστό, τον χρησιμοποιούσα ως MOD player καθώς διέθετα μια μεγάλη συλλογή από τέτοια tracks (μουσικές) λόγο της Amiga. Μετά έγινε ο διαπαντός default player μου για MP3 και κάθε είδους αρχείο ήχου και αργότερα με κάποια plug-in ως player για C64 chiptunes (SID) :D

 

Φυσικά όσο θα είναι συμβατός με τα μελλοντικά Windows θα είναι πάντα εγκατεστημένος στον Η/Υ μου :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναλέμε καλύτερη έκδοση η 2.95, οι υπόλοιπες μου θυμίζουν το ΚΑΠΟΤΕ καλύτερο πρόγραμμα αντιγραφής/εγγραφής CD, το Nero Burning Rom!!! Στην αρχή ηταν μονο για να γράφεις δισκάκια, τώρα σε λίγο θα το κάνουν να ψήνει και καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα .

Πολλές αναμνήσεις.

Όλα σε ένα νοικοκυρεμένα μέχρι την και την έκδοση 2 xx .

Άπο το napster στο winamp τα τραγούδια !

Ώραιες εποχές !

Δεν θυμάμαι με ποια έκδοση ξεκίνησα κ αν πρόλαβα τις    

0 . xx εκδόσεις .

Έχω να το χρησιμοποιήσω αρκετό καιρό πάντως κοντά στα δυο χρόνια .

Μας μάρανε το youtube .Καήμενο winamp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Όλοι οι Έλληνες είχαμε! x-treme! :P και το ανάλογο patch για να κρύβει τις διαφημίσεις... ε ρε disconnects που τρώγαμε και 20+- kbps που μπαίναμε... και ΑΝ συνδεόμασταν... ευτυχώς που είχαν μεριμνήσει μερικοί και είχαμε usernames, κωδικούς από άλλους... Panafonet, Otenet, Compulink... πω πωωω γέρασα.... :P

 

Τι μου θύμισες τo διαφημιστικό banner της εφαρμογής x-treme για να μπεις στο ίντερνετ.

 

Χάλια ταχύτητα και δεκάδες κλήσεις μέχρι να βρεθεί ελεύθερη γραμμή . (Εκτός και εάν είσαι εικοσάρης, μπαίνεις στις δύο το βράδυ και ξενυχτάς). Αλλά πάνω από όλα τσάμπα όταν η forthnet ζήταγε 18 χιλιάρικα το τρίμηνο.  Η τέλεια λύση για περιστασιακή χρήση ίντερνετ χωρίς πολλές πολλές απαιτήσεις. Δεν κράτησε για πολύ όμως. Σε πόσους μα σε πόσους το είχε προτείνει και με ευγνωμονούσαν.

 

Sorry που είμαι εκτός θέματος. Οι παλιοί με καταλαβαίνουν!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέε μου, ήμουν ήδη μεγάλος όταν άλλαζα κρύσταλο στα πρώτα 286 για να τους υπερχρονίσω από τα 8 στα 12MHz. :D

 

Και για όσα γατάκια λένε για ΟΤΕ, dial-ups κλπ, τι να σας πει ο CoSysOp των Games της BBS (!!!!) HOL όταν πρωτοάνοιξε στην Ελλάδα, που έμπαινε με το modemάκι των 360bps (ναι, καλά διαβάσατε, BPS γράφω και ουχί Kbps) ;).....και μετά όταν αναβάθμισα (!!!) στα 720bps νόμιζα ότι πέταγε το εργαλείο....

 

Σε ζηλεύω την εποχή του BBS λίγοι μα πολλοί λίγοι την ζήσαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...