Προς το περιεχόμενο

1 εκατομμύριο πωλήσεις για το Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπε κάνεις ότι είναι αρνητικό ρε παιδιά; Απλά το xbox σου προσφέρει παραπάνω πράγματα ως συσκευή. Αν σε ενδιαφέρουν τότε δίνεις τα 100 παραπάνω και το παίρνεις. Αν όχι παίρνεις ps4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Launch games και απο τις 3 κονσολες(Ps4/Wii U/XboxOne)ειναι μετριότητες,για να μην αναφερουμε ολα τα προβληματα που εχουν οι πρωτες παρτιδες κονσολων.Αρα να τα χαίρονται τα 100$ που χάρισαν στην Ms για κατι που οι περισσότεροι δεν πρόκειται να χρησιμοποιησουν 

Υπαρχει το Pc για αυτο, gaming κονσολα αγοραζεις αλλωστε το βαρος πρεπει να ειναι στα παιχνιδια....

 

Αν θεωρεις μετριότητες το να λανσάρεις με AC4,BF4,NFS,COD, και μετα βάλε τα Forza5,Dead rising,Killer instinct,Ryse (περι ορέξεως), και Kilzone,resogun για ps4, τότε δεν θα σε ικανοποιήσει τίποτα.

Επίσης η κονσόλες είναι all around, bluray, internet, games, μουσική και πολλά άλλα!

Όλοι θέλουν ένα μαυροκούτι κάτω απ οτην τηλεόραση που να τα κάνει όλα για την ψυχαγωγία.

H μονη κονσόλα που απλά παίζει "μόνο" παιχνίδια είναι το wiiu...και δες που είναι τώρα.

Γούστα είναι αυτά βέβαια και σεβαστη η αποψη σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχή που το Internet είναι ανω των 12-15 Mbps, η "τηλεόραση είναι αποκλειστικά με υπηρεσίες τύπου Hulu/Netflix/Lovefilm και pay per view τότε μια κονσόλα πρέπει να είναι παραπάνω απο απλό gaming machine. 

 

Γιατί πολύ απλά δεν την έχεις στο δωμάτιό σου να παίζεις pro πριν κοιμηθείς. Την έχεις στο καθιστικό, με την 55αρα Smart TV και το home cinema και ανα πάσα στιγμή (ανάλογα την παρέα, τα κέφια κτλ) αλλάζεις απο ταινία, μπαλα ή παιχνίδια.

 

Όλα τα παραπάνω φυσικά είναι δύσκολο να τα καταλάβουν οσοι δεν έχουν ζήσει έστω μερικές μέρες εκτός Ελλάδας. Γιατί όταν μένεις όλη σου την ζωή σε μια χώρα που πληρώνεις 30 ευρώ την 24αρα DSL για να συνδέεσαι στα 10 και πρακτικά να έχεις 8 και ότι κοντινότερο έχεις σε τεχνολογία media είναι το ΟΤΕ ΤV με 40 ευρώ τον μήνα για κανάλια που δείχνουν βλακείες τότε είναι λογικό να μην σε ενδιαφέρουν τα multimedia features μιας κονσόλας. 

 

Στην Ελλάδα ακόμα θεωρούμε ιδανικό μια κονσόλα να είναι μόνο games. Αν έχει κάτι παραπάνω κοιτάμε σαν ιθαγενείς που κοιτάνε τα κολιέ!

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μπράβο.

 

Σε λίγες μέρες τα στατιστικά θα αφορούν τις προσωπικές τους ζωές.

 

* 2εκ. άνθρωποι έκλασαν την ώρα που έπαιζαν.

* 1εκ άνθρωποι έκαναν σεξ μπροστά στο kinect

 

Έχω που έχω τα Windows και φοβάμαι να δω και τις προσωπικές  φωτογραφίες μου, θα έχω και το Xbox One τώρα...

 

Έχω Xbox 360 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Δεν υπάρχει όμως περίπτωση να αγοράσω το Χbox ONE.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4-Xbox One.........απλα τιποτα απο τα δυο,πλεον οι κονσολες εγιναν pc και τα pc κονσολες,οτι θα βγαινει θα βγαινει και στα 3,BF4 θα παιζει crossplatform,και επειδη εχει βαλει χερακι η amd,πλεον θα ειναι powered by amd,προσωπικα για μενα,με τα λεφτα ενος ps4 εστυσα ενα pc με 8350 και μια 7870,bf4,saints row 4 που ειναι πλεον powered by amd πανε μια χαρα και δεν εχουν θεματα,και πριν πειτε οτιδηποτε σχετικα με τα exclusive θα απαντησω το εξης.......δεν με νοιαζουν καν....οταν ομως θα παιζουμε bf4 crossplatform τοτε παντα θα ειμαι με μια κινηση επιπλεον απο της κονσολες.

Παιδια τα λεω εντελος φιλικα χωρις να θελω να προκαλεσω κανεναν,απλα η γνωμη μου ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περάσαν οι εποχές που παίρναμε ο καθένας NES και Sega Master System ή SNES και Mega Drive γιατί η κάθε κονσόλα είχε τρομερές αποκλειστικότητες. Τώρα πια μια από τις 2, 10% αποκλειστικότητες και 90% κοινά games. Από hardcore gamers μας έκαναν λαπάδες. Ίσως μόνο η Nintendo να κράτησε λίγο την μαγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1εκατομμυριο εδωσαν/πεταξαν 100$/ευρο παραπανω για το άχρηστο Kinect,σε σχεση με τα 400 $/ευρο του Ps4. :o

Να πως βγαζει η εταιρια απο ''σκουπιδια'' 100εκατομμυρια.  :lol: οχι και αχρηστο το κινετικ που το προηγουμενο εχει  εφαρμοστει σε πολλους τομεις οπως ειναι η ιατρικη  μαλον δεν εισαστε ενημερωμενοι για το θεμα , και πιστευω οτι αυτη ηταν η καλυτερη ανακαλυψη της microsoft και οχι μια κονσολα για να παιζεις παιχνιδια, οπως και το  ps4 επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα σε ολα αυτα ειναι οτι τα τελικα ποσοστα marketshare για τς δυο κονσολες, μετα απο μια 7χρονη περίοδο, θα ειναι αρκετα χαμηλοτερα σε σχεση με τις κονσολες προηγουμενες γενιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πάρεις το ένα τι πάρεις το αλλο, παιχνίδια θα παίζεις! Απλα αν θες να παίξεις κανένα παιχνίδι exclusive αγοράζεις τ κατάλληλη κονσόλα.

 

Όλοι ξαφνικά αρχιζουν το κράξιμο, χωρίς λόγο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1εκατομμυριο εδωσαν/πεταξαν 100$/ευρο παραπανω για το άχρηστο Kinect,σε σχεση με τα 400 $/ευρο του Ps4. :o

Να πως βγαζει η εταιρια απο ''σκουπιδια'' 100εκατομμυρια.  :lol: 

 

'''οχι και αχρηστο το κινετικ που το προηγουμενο εχει  εφαρμοστει σε πολλους τομεις οπως ειναι η ιατρικη  μαλον δεν εισαστε ενημερωμενοι για το θεμα , και πιστευω οτι αυτη ηταν η καλυτερη ανακαλυψη της microsoft και οχι μια κονσολα για να παιζεις παιχνιδια, οπως και το  ps4 επισης.

 

Παιζει να εισαι ο μονος παγκοσμιως που το βλεπει ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...